تالار گفتمان
چگونگی سفر به کشور ارمنستان با قطار - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتمان (http://forum.poemse.com)
+-- انجمن: معرفی محصولات وکالا ها (http://forum.poemse.com/forumdisplay.php?fid=41)
+--- انجمن: خدمات (http://forum.poemse.com/forumdisplay.php?fid=45)
+---- انجمن: گردشگری (http://forum.poemse.com/forumdisplay.php?fid=53)
+---- موضوع: چگونگی سفر به کشور ارمنستان با قطار (/showthread.php?tid=3290)چگونگی سفر به کشور ارمنستان با قطار - amin113 - 2018/06/12

اگر میخواهید با قطار به کشور ارمنستان سفر کنید باید بدانید که در حال حاضر خط راه آهن به طور مستیم میان کشور ایران و کشور ارمنستان وجود ندارد. خط راه آهن ایران به ارمنستان از نخجوان میگذرد و به دلایل اختلافات سیاسی بین کشور ارمنستان و آذربایجان این مسیر بسته شده است.

بهتر است بدانید در چند دهه اخیر راه آهنی از تهران تا شهر مسکو روسیه وجود داشت که از منطقه جلفا در مرز ایران و شوروی به یکدیگر متصل میشد و سفر به ارمنستان با قطار امکان پذیر بود اما به دلیل جنگ میان کشور آذربایجان و ارمنستان برای همیشه مسدود شد، لازم به ذکر است بدانید که میان مسئولین دو کشور ایران و ارمنستان توافق هایی جهت احداث خط راه آهن شده است و احتمالا در آینده نه چندان دور این خط راه آهن در کشور قابل دسترس خواهد بود و ایرانیان به راحتی میتوانند سفر با قطار به ارمنستان را تجربه کنند.

تنها راه سفر به ارمنستان به وسیله قطار:

اکنون تنها راه سفر به ارمنستان با قطار از طریق خط راه آهن تفلیس است که در خط راه آهن شهر تفلیس روزانه یک قطار مسافر بری به سمت شهر ایروان روانه میشود. پس اگر قصد دارید سفر به تور ارمنستان باقطار را دارید بهتر است ابتدا از ایران به وسیله قطار خود را به شهر تفلیس کشور گرجستان برسانید و از آنجا بلیط قطار برای شهر ایروان ارمنستان رزرو نمایید.

نحوه رزرو بلیط قطار ایران به تفلیس:

برای رزرو بلیط قطار تهران به شهر تفلیس به ایستگاه راه آهن شهر تبریز بروید قطار های تبریز به تفلیس یک روز در میان حرکت میکنند از قطار جا نمانید. اگر قطار تبریز به شهر تفلیس گرجستان را رزرو کرده اید باید بدانید این قطار از شهر باکو رد میشود و حدود سه روز طول میکشد تا به ایستگاه راه آهن تفلیس برسید. پس از این که به ایستگاه راه آهن تفلیس رسیدید میتوانید سوار قطار های تفلیس به ایروان شوید، پس از سوار شدن به قطار حدود 23 ساعت طول میکشد تا شما به ایستگاه راه آهن شهر ایروان برسید. سفر خوشی را برای شما آرزو مندیم.