poemses

Administrators
 • تعداد ارسال ها

  213
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  1

آخرین بار برد poemses در 22 دی 1397

poemses یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است !

اعتبار در سایت

1 Neutral

1 دنبال کننده

درباره poemses

 • درجه
  عضو انجمن
 • تاریخ تولد تعیین نشده

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمی شود.

 1. poemses

  توصیه هایی در برخورد با مردم آلمان

  توصیه هایی در برخورد با مردم #آلمان 1: صحبت كردن در حالی كه دست های فرد در جیبش است، از نظر خیلی ها پسندیده نیست اما آلمانی ها این كار را بشدت بد می دانند و آن را بی احترامی بزرگی به حساب می آورند. 2: آلمان ها مردمی قانونمند هستند كه بیشتر از سایر مردم دنیا برای خودشان قانون و مقررات دارند. بنابراین وقتی قرار است با یكی از اهالی این كشور ملاقات كنید، باید حواستان خیلی جمع باشد. 3: آلمان‌ها برخلاف فرانسویان كه ترجیح می‌دهند، در صورتی كه قادر به انگلیسی حرف زدن هستند، از این كار امتناع كنند، در صورتی‌ كه انگلیسی بدانند، حتماً با شما انگلیسی حرف می‌زنند و در صورتی كه شما هم این زبان را بدانید، جور دیگری به شما نگاه می‌كنند. 4: بلند صحبت كردن یا آدامس جویدن در جمع از نظر آنها كار خوبی نیست و انتظار هم ندارند كسی برای كار اداری به خانه آنها تلفن بزند؛ مگر در مواقع اضطراری. 5: لباس‌های تمیز و مرتب هم اثر مثبتی بر این مردم دارد. از نزدیك شدن به آدم‌ها ابا دارند. برای همین ماچ و بوسه موقع سلام و احوال‌پرسی را دوست ندارند و در صف‌های سینما، اتوبوس و غیره، فاصله را با نفر جلویی حفظ می‌كنند. این فاصله را همه حفظ می‌كنند و كسی خودش را بین شما و نفر جلویی جا نمی‌زند. 6: چنانچه در رستوران برای صرف غذا می‌روید اگر آرنج‌های خود را روی میز قرار دهید دور از ادب است و در رستوران نباید موقع غذا خوردن از مچ دست بیشتر روی میز قرار گیرد و موقع غذا خوردن باید چنگال غذا‌خوری را تا اتمام غذا به دست داشته باشید و هرگز نباید چنگال دردست راست قرار گیرد. 7: قبل از این كه به رستوران بروید اول باید مطمئن شوید كه آیا رستورانی كه می‌روید، خیلی با كلاس است یا نه؟ اگر بود، ناچار باید با كت و شلوار بروید. خانم‌ها هم بهتر است از لباس‌های رسمی ‌استفاده كنند. 7: انعام دادن در رستوران‌ها از آداب مردم آلمان است و معمولاً برای این كار پانزده درصد از بهای غذا را به گارسون (پیشخدمت) می‌دهند. برای پرداخت بهای رستوران در بسیاری از رستوران‌ها می‌توانید از كارت‌های اعتباری بین‌المللی یا كارت بانك‌های آلمانی نیز استفاده كنید. پرداخت نقدی هم كه موجب خوشنودی صاحب رستوران است. 8: هیتلر را فراموش كن آلمان‌ها هنوز هم از رفتارهای هیتلر كه باعث به خاك و خون كشیده‌ شدن، اروپا شد، خجالت می‌كشند و برای همین زیاد دوست ندارند كه از آن دوران صحبتی بكنند. اگر هم گردشگری از سر شوخی بخواهد چیزی (مثلاً‌ های هیتلری) به آنها بگوید می‌رنجند. شوخی هیتلری هم كه جای خودش را دارد. 9: پرسیدن اینكه شما اهل كجا هستید هم از آن دست سوال‌هایی است كه آنها را ناراحت می‌كند. 10: توصیه اکید می شود اصلاً در محوطه‌هایی كه امكان دارد، نئونازی‌ها حضور داشته باشند، رفت و آمد نكنند. یكی از این مكان‌ها، محله‌های شرق برلین است. در این محل خارجی‌ها را به عنوان سرسیاه می‌شناسند (به خاطر رنگ موهایشان) و در صورتی كه ساعت ده شب به بعد در این محله‌ها حاضر شوند، با خطر جدی روبه‌رو می‌شوند. نئو نازی‌ها لباس‌های مشكی به تن می‌كنند، موهایشان را به سر و شكل عجیبی در می‌آورند و چكمه به پا دارند. این افراد به صورت دسته‌ای حركت می‌كنند و دسته‌ای هم به مردم حمله می‌كنند. 11: در کشورهای اروپایی، حمل و نقل با تاکسی بسیار گران است. اگر تا نیمه شب در خیابان ماندید، آن وقت مجبور هستید که از تاکسی استفاده کنید. برای پرداخت هم راننده از شما همان بهایی را می‌گیرد که روی تاکسی‌مترش نوشته شده. نگران کلاه رفتن به سرتان نباشید.
 2. poemses

  نکاتی کوتاه مهم ویزای شینگن

  نکاتی کوتاه ولی مهم درباره ویزای #شینگن : اخذ ویزا از کشورهایی که در ایران سفارت فعال دارند مثل آلمان و انگلستان و هلند از کشور دیگری مثل ترکیه در شرایط معمول غیر ممکن است و کلاهبرداران به بهانه های مختلف مثل اینکه از ترکیه راحتتربه شما ویزا می دهند. کلاهبرداری میکنند. ویزای بدون اثر انگشت وجود ندارد. فریب افرادی که تبلیغ کننده این نوع ویزاها هستند را نخورید. تمام سفارتها برای مسائل امنیتی و همچنین پیشگیری از سو استفاده در درخواست پناهندگی از متقاضی اثر انگشت میگیرند.پس اگر به شما وعده ویزای بدون اثر دادند بدانید که مسئله جعل و تقلب و متعاقبا دستگیری در فرودگاه درمیان است. ویزایی سالم و اصلی است که متقاضی شخصا آن را بدون واسطه از سفارت مربوطه دریافت کند.چسباندن ویزای جعلی چند ثانیه زمان میبرد و زمانی متوجه میشوید که در فرودگاه دستگیر شدید. دفاتر و کارگزاران اگر واقعا مراحل دریافت ویزا را انجام دهند تنها به فکر دریافت پول هستند و خیلی از آنها چون نمیتوانند از سفارت کشور مورد نظر شما ویزا دریافت کنند به شما وعده ویزای کشورهایی مثل ایتالیا و یونان را میدهند .بدون آنکه به شما درباره دوبلین توضیح دهند و شما به مشکلات جدی برخورد میکنید(دوبلین یکی از بزرگترین مشکلات عزیزان در اروپا است ) به هیچ وجه از کارگزار ویزا درباره مسائل حقوقی و تنظیم دفاعیات مشورت نگیرید چون سواد و دانش حقوقی مربوطه را ندارند. جهت اخذ قرار داد با اژانس ها به مجوزهای انها توجه بفرمائید. بعضا اژانسها بسته به شرایط خودشان مبالغ زیادی را به عنوان پیش پرداخت بابت وقت سفارت ، ترجمه مدارک و... از شما مطالبه میکنند. این آیتم ها هزینه بردار است اما نه ده یا بیست میلیون تومان! پس این مبالغ توجیه پذیر و منطقی نمیباشد . دروغ هرچقدر بزرگتر باشد پذیرش آن ساده تر است. بعضی از کلاهبرداران وعده های عجیبی مثل اینکه: مسئولین فرودگاه را خریده ایم و در سفارت آشنا داریم و... را عنوان میکنند به هیچ وجه باور نکنید و سرمایه خود رابر باد ندهید. قاچاقبر خوب و بد نداریم.درست مثل اینکه قاتل خود و بد نداریم. این افراد کوچکترین اهمیتی به جان و مال و ناموس شما نمیدهند. چه بسیار افرادی که در مسیر قاچاق کشته شدند و یا مورد تجاوز و زورگیری قرار گرفتند. رسیدن به کشور مورد نظر فقط ده درصد راه است و مابقی به کیس خطر و دفاعیات شما بستگی دارد.
 3. poemses

  نکاتی بسیار مهم در مصاحبه پناهندگی

  یکی از نکاتی که در مصاحبه پناهندگی بسیار حائز اهمیت است موجز و خلاصه صحبت کردن است برخی بر این باور هستند که وقتی میگوییم خلاصه صحبت کنید یعنی با جملات کوتاه و بله یا خیر پاسخ سوالات را بدهند این تفکر نه تنها اشتباه است بلکه باعث سردرگمی وعدم نتیجه گیری درست مصاحبه کننده میشود و مجبور به کنکاش و طرح سوالات بیشتر میشود و این مسئله کار را سختتر میکند همانطور که بارها در فایلهای صوتی خودتوضیح دادم شما باید بتوانید جلسه مصاحبه را کنترل کنید یعنی شما باشید که مسیر مصاحبه را تعیین کنید این در همان ابتدای مصاحبه مشخص میشود اولین سوال اساسی که ادامه مصاحبه را مشخص میکند : (چرا از کشور خود فرار کردید؟) پاسخ کوتاه ابتدایی به این سوال را دقایق طلایی مصاحبه مینامیم چون سرنوشت تمام مصاحبه را تعیین میکند با یک مثال توضیح میدهم شخصی بهایی در پاسخ به این سوال عنوان میکند که من بهایی هستم و به دلیل گرایش مذهبی ام از طرف عده ای مورد تهدید قرار گرفتم و برای نجات جان خود از کشور گریختم تمامی جریان مصاحبه در پاسخ به همین سوال نهفته است.در مثال بالا با توجه به پاسخ شخص سوالات طرح میشود. چرایی و چگونگی ایمان اوردن شخص علت بروز خطر با جزییات و چگونگی فرار با جزییات تصور نکنید که پرسشهای خارج از موضوع از شما میپرسند. اگر دفاعیات خود را به درستی تنظیم کرده باشید مطمئنا شما هستید که جریان مصاحبه را در دست دارید و میتوانید به درستی از خود دفاع کنید و اگر احیانا مصاحبه کننده مسئله ای را فراموش کرد و یا کم اهمیت جلوه دادشما با چینش و نظم ذهنی درست اورا در جریان درست قرار دهید.
 4. poemses

  آیا کشتن زنبور در آلمان جرم محسوب میشود؟

  آیا کشتن زنبور در آلمان جرم محسوب میشود؟ آسیب رساندن به زنبور به هر شکلی ممنوع است! باید بدانید کشتن یک زنبور در آلمان میتواند تا ده هزار یورو جریمه نقدی و یا زندانی به همراه داشته باشد! و خراب کردن کندوی زنبورها می تواند تا شصت و پنج هزار یورو جریمه نقدی و یا زندانی به همراه داشته باشد. البته خوشبختانه استثنا نیز میتوان قایل شد و آنهم چنان‌چه شخصی مبتلا آلرژی خاص باشد و با این حشرات مواجه شود که زندگی اش را مورد تهدید جدی قرار دهد. در این شرایط از بین بردن زنبود مانعی ندارد و جریمه ای را در پی نخواهد داشت. زیرا این عمل بدون دلیل موجه انجام نشده است. لازم به ذکر است، در آیین نامه حقوق حشرات نه تنها زنبور، بلکه پروانه و سایر حشرات حقوقشان نیز محترم شمرده میشود. و یک توصیه مهم برای جلوگیری از خطر نیش زدگی توسط زنبور: زنبور ها فقط در صورتی نیش میزنند که احساس خطر کنند. در صورت مواجهه با آنها خودتان را با آرامش و خونسردی حرکت دهید و از واکنش های ناگهانی و شتابزده به شدت خود داری کنید، در غیر این صورت بر خلاف تصور شما نیش خواهید خورد زیرا حشرات این را به عنوان خطر درک میکنند.
 5. #قوانین #جدید مربوط به #ویزای #کاری #آلمان #سال2021 برای همه‌ی #سنین آلمان برای نیروی کار دارای مهارت که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا باشند، بازار کار را باز می کند. قوانین جدید مربوط به مهاجرت نیروی کار ماهر و متخصص به آلمان، از اوایل سال 2021 به اجرا در می آید. قانون جدید به افراد حرفه ای واجد شرایط که شهروندان خارج از اتحادیه اروپا باشند، فرصت هایی را برای ورود و اجازه کار آنها در آلمان فراهم می کند. داوطلبان علاقه مند قبل از درخواست ویزای مربوط به قوانین جدید، باید از مقامات ذیصلاح در آلمان، تائیدیه رسمی مربوط به توانایی و صلاحیت حرفه ای خود را دریافت کنند. اطلاعات مربوط به مراحل انجام این کار در سایت www.anerkennung-in-deutschland.de در دسترس می باشد. متخصصان علاقه مند باید این مراحل را هر چه زودتر شروع کنند. این کار حتی قبل از شروع مقررات جدید امکان پذیر است. افراد متخصص واجد شرایط، پس از داشتن مدارک شناسایی رسمی، می توانند برای دریافت ویزا جهت ورود به آلمان اقدام کنند تا پیشنهاد شغلی خاص خود را دریافت کنند. اگر مقامات آلمانی، صلاحیت حرفه ای این افراد را تنها تا حدی به رسمیت بشناسند، داوطلبان می توانند ویزای لازم را برای انجام آموزش های بیشتر و امتحانات مربوطه در آلمان دریافت کنند و همزمان تحت شرایط خاص اجازه کار نیز خواهند داشت. افرادی که در زمینه زبان آلمانی دارای مهارت کافی باشند و نیز توانایی مالی گذران زندگی خود را داشته باشند، می توانند به عنوان متقاضی کار برای دریافت ویزای شش ماهه درخواست خود را ارائه کنند. فارغ التحصیلان دبیرستانی زیر #25سال که به دنبال کارآموزی هستند، اگر گواهی فارغ التحصیلی آنها اجازه تحصیل در دانشگاه را بدهد و اگر دارای مدرک زبان آلمانی سطح پیشرفته باشند (سطح B2) و نیز در صورت تمکن مالی لازم برای حمایت از خود، ممکن است بتوانند حداکثر تا مدت شش ماه در آلمان بمانند. برای متخصصان بالای #45سال قوانین کمی متفاوت اعمال می شود. این افراد برای ورود و اشتغال به کار در آلمان، باید یک قرارداد کار با حداقل حقوق مشخص یا مدارک و مجوزهای بازنشستگی لازم را ارائه کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجمه کنید: www.make-it-in-germany.com که مهمترین اطلاعات را برای افراد دارای مهارت و علاقمند به کار در آلمان ارائه می دهد. اطلاعات مربوط به تشخیص صلاحیت و مهارت افراد، در سایت زیر در دسترس است: www.anerkennung-in-deutschland.de. اطلاعات مربوط به تشخیص مدارک و گواهینامه های فارغ التحصیلی، در سایت زیر در دسترس است: www.anabin.kmk.org. اطلاعات مربوط به محل یادگیری زبان آلمانی: سفارت آلمان در کشور شما اطلاعات زیادی درباره محل یادگیری زبان آلمانی در کشور شما ارائه می کند: https://www.auswaertiges-amt.de/de/ReiseUndSicherheit/deutsche-auslandsvertretungen/03-webseitenav
 6. درخواست پناهندگی شما ممکن است تحت شرایط متفاوت رد شود که در زیر، انواع آنرا توضیح خواهم داد: 1. رد ساده (einfachen Ablehung) 2. رد تقاضای پناهندگی به عنوان قضیه‌ «کاملا بی اساس» (offensichtlich unbegründet) 3. رد غیرقابل بررسی(unzulässig) در صورت رد درخواست شما، اداره بامف به شما نامه رد درخواست پناهندگی (ablehnenden Bescheid) را با یک «اطلاعیه اخراج» (Abschiebungsandrohung) از طریق پست میفرستد و باید سعی کنید توسط وکیل، یک درخواست «فوری» (Eilantrag) را هرچه زودتر برای به تعویق انداختن اخراجتان به دادگاه ارسال کنید. و حالا #توضیحات هر مورد به تفصیل : در صورتی که پرونده شما رد ساده (enifachen Ablehung) گرفته است، معمولا برای ارسال شکایت و درخواست تجدیدنظر به دادگاه، 30روز وقت دارید. اگر درخواست شما به عنوان قضیه‌ «کاملا بی اساس» (offensichtlich unbegründet) و یا «غیر قابل بررسی» (unzulässig) رد شده باشد، فقط یک هفته برای ارسال شکایت و درخواست تجدیدنظر فوری (Eilantrag) به دادگاه وقت دارید. بهتر است درخواست فوری را با کمک وکیل حقوقی انجام دهید. دادگاه ممکن است، براساس درخواست شما، دستور تعلیق اخراج شما را تا زمانی که درمورد شکایت شما تصمیم میگیرد را صادر کند و در این مدت کسی حق ندارد که شما را اخراج کند. اگر درخواست فوری انجام ندهید و یا دادگاه درخواست شما را رد کند، ممکن است حتی قبل از دعوت به دادگاه جهت بررسی دوباره پرونده تان هم اخراج شوید. برای فرستادن درخواست تجدید نظر درست و به موقع، بلافاصله بعد از دریافت رد درخواست پناهندگیتان، به مراکز مشاوره برای پناهجویان مراجعه کنید و یا از یک وکیل متخصص کمک بگیرید. مهلت های تعیین شده، نسبت به تاریخ درج شده بر روی پاکت پست محاسبه میشود. اگر درخواست پناهندگی شما به دلیل اینکه دوبلین دارید، به عنوان (unzulässig) رد شود، از همان تاریخ مهلت شش ماهه، برای اخراج شما محاسبه میشود. اگر شما جواب رد ساده (einfachen Ablehnung) دریافت کرده‌اید و درخواست تجدید نظر (Eilantrag) شما قبول شده و هنوز در جریان است، اداره بامف (BAMF) و آوسلندر بیهورده، حق ندارند شما را اخراج کنند. بررسی پرونده شما از سوی دادگاه ممکن بیشتر از یک سال و یا دو سال طول بکشد و شما در این مدت مانند اوائل پروسه پناهندگی، اقامت (Aufenthaltsgestattung) دارید و از همه مزایای سوسیال برخوردار هستید. اگر دادگاه بعد از بررسی، دلایل شکایت شما را قبول کند و شما را حق به جانب بداند، شما قبول میشوید و تصمیم بامف لغو میشود. اگر دادگاه تصمیم بامف را قبول کند، شما باید آلمان را ترک کنید وگر نه اخراج میشوید. با این حال، اگر دادگاه اداری شکایت شما را رد کند و تصمیم بامف مبنی بر رد درخواست پناهندگی شما را به رسمیت بشناسد، پرونده پناهندگی شما متوقف خواهد شد. برای درخواست تجدیدنظر دوم، شما فقط با کمک یک وکیل طبق «ماده 78 قانون پناهندگی» میتوانید درخواست دوم را به دادگاه عالی فدرال بفرستید. پس از حکم رد از سوی دادگاه اداری فدرال، هیچ راه حل قانونی دیگر وجود ندارد و رسیدگی به هر نوع شکایت دیگر ممنوع خواهد بود. البته میشود در موارد خیلی نادر به دادگاه فدرال قانون اساسی (Bundesverfassungsgericht) مراجعه کنید. همچنان اگر باور دارید که حکم دادگاه مبنی بر رد درخواست پناهندگی شما، طبق کنوانسیون نقض حقوق بشر اروپا، حقوق انسانی شما را نقض کرده است، میتوانید طبق «ماده 34 همین قانون» به دادگاه حقوق بشر اروپا شکایت کنید. البته که دادگاه عالی، درخواست های خیلی خاصی را می پذیرد و برای قبولی در دادگاه عالی، شانس شما بسیار کم است. اگر قبل از اتمام مهلت درخواست تجدید نظر، قادر به ارائه شکایت کتبی نیستید، میتوانید شکایت خود را به صورت شفاهی نیز، در اداره شکایات قانونی (Rechtsantragstelle) در هر دادگاه ارائه کنید. برای دانستن تاریخ دقیق مهلت برای شکایت، باید پاکت نامه‌ای را که داخل آن، رد درخواست شما ارسال شده را نگهدارید. اینکه کدام دادگاه اداری، مسئول پرونده شما است که شکایت خود را بفرستید، در آخر نامهء جواب رد شما درج شده که بامف برای شما فرستاده است. موفق باشین. ابی. #رد #پناهندگی در #آلمان و #روش #اعتراض به #جواب #ردی
 7. poemses

  اطلاعات برای خانم های پناهنده در آلمان

  اطلاعات برای خانم های پناهنده در #آلمان تقریبا یک سوم پناهجویان در آلمان را زنان تشکیل میدهند. خیلی مهم هست که به عنوان یک زن با حقوق خود آشنا شوید روند پناهندگی: مهم این است که شما به طور کامل همه دلایل خود را بدون ترس و خجالت ذکر نمائید. شما می توانید درخواست کنید که اطلاعاتتان فوق محرمانه محسوب شود وحتی به افراد داخل کیستان مانند همسر و فرزند هم گفته نشود برای دادرسی تان میتوانید شخصی به عنوان "امدادگر" را به همراه داشته باشید. شما حق این را دارید، شخصأ دلایل شخصی خود را بیان نمائید حتی اگر شما با خانواده تان فرار کرده اید. شما می توانید یک زن به عنوان دادرس و یک زن را به عنوان مترجم درخواست کنید. سن: یک حق برای کمک های ویژه به زنان باردار، برای تک والدها با فرزندان زیر 18 سال، و برای کسانی که از شکنجه، تجاوز و یا سایر اشکال جدّی خشونت روانی، جسمی و جنسی رنج برده اند وجود دارد. همچنین نوجوانان زیر 18 سال بدون همراه، افراد معلول و افراد مسن می توانند از پشتیبانی هدفمند با اولویت خاص استفاده نمایند فرزندان چه حقّی دارند؟ کودکان شما که سن شان بالای یکسال هست پس از توزیع به یک ناحیه ای حقّ جای نگهداری را دارند و از سه سال به بالاتر حق جائی در مهد کودک. هر بچّه ای اعم از دختر و یا پسر پس ازسن شش سالگی حق و وظیفه رفتن به مدرسه را دارد. به جهت مراقبت از کودکان و فعالیّت های شان در اوقات فراغت امدادگر وجود دارد. همینطور برای مادران و یا پدران تک سرپرست، امدادگر وجود دارد. در موقع طلاق اجازه اقامت شما چه میشود؟ اگر شما به عنوان یک پناهنده شناخته شده اید، بطور مستقل یعنی بطور جداگانه از همسرتان اجازه اقامت گرفته اید. اینکه شما جدا از هم و یا با هم زندگی می کنید برای اجازه اقامت مهم نیست. حتی اعضای فامیل که بعنوان پناهنده شناخته شده اند، نیزاز طریق پناهندگی خانوادگی اغلب حق اقامت مستقل دریافت میکنند. آیا شما که از طریق همسر خود به آلمان آمده اید، می خواهید از همدیگر جدا بشوید؟ اصولا هر شریکِ زندگی نقل مکان داده پس از جدایی اجازه اقامت مخصوص خودش رادریافت میکند، اگر زندگی زناشویی شان حداقل سه سال بطول انجامیده باشد. اگر جدائی قبل از سه سال صورت بگیرد، اجازه اقامت مستقل را میتوان فقط با دلایل جدّی صادر کرد. چنین دلایلی میتوانند مثال باشند: شما و فرزندان تان خشونت خانگی تجربه کرده اید، و یا بعنوان زن مطلقه در هنگام برگشت به وطن خود احتمالا تحت تعقیب قرار خواهید گرفت. سلامتی و بیماری: در مواقع اضطراری، شما همیشه حق ویژه برای رفتن به دکتر را دارید - حتی بدون مدرک شما برای بیماری های جسمی یا روانی حق درمان پزشکی را دارید. مددکاران اجتماعی می توانند جهت پیدا کردن یک دکتر به شما کمک کند. بارداری: به عنوان یک زن باردار شما نیاز به حمایت خاص دارید. بجهت گزینش مسکن مناسب و تأمین هزینه کافی کمک بخواهید. شما در دوران بارداری و پس از آن حق مراقبت پزشکی خاصی را دارید. پس از تولد، شما حق این را دارید که یک قابله بشما کمک بکند. اشتغال به کار در آلمان: شما مجاز هستید بدون اجازه شوهر تان کار بکنید. زن ها مثل مرد ها میتوانند حساب بانکی جداگانه داشته باشد.شما می توانید گواهینامه پایانی حرفه ای تان را کهدر خارج از کشور گرفته اید، بگذارید که در آلمان ارزیابی بشود. راه هایی برای تحصیل در آلمان وجود دارد. شما می توانید در آلمان کار بکنید حتی اگر حرفه ای را هم نیاموخته باشید. اگر شما مدرک دبیرستانی نداشته باشید، می توانید برای گواهینامه پایان دوره متوسطه به یک مدرسه یا یک دوره تحصیلی مراجعه کنید. اگر کار می کنید، شما حق دریافت دستمزد و حق حفاظت در محل کار را دارید - حتی بدون قرارداد کار کتبی در کجا می توانم خانم های دیگر را ملاقات بکنم؟ در آلمان مکان هائی فقط مختص به زنان وجود دارد. دوره های آموزشی و یا ورزشی به ویژه برای زنان وجود دارد.همچنین گروه های زنان پناهنده برای پناهندگان وجود دارد. آنها برای بهبود زندگی زنان مهاجر تلاش میکنند،
 8. poemses

  نکاتی درباره حق حفاظت فرعی آلمان 

  نکاتی درباره حق حفاظت فرعی #آلمان درخواست پناهندگی شخص از تمامی جهات رد میشود ولی چون در صورت بازگشت به موطن اصلی ممکن است با خطر جدی مواجه شود حق حفاظت ثانویه دریافت میکند. نوع اقامت: در صورت اعطای حفاظت تکمیلی، اجازه اقامت یک ساله با امکان تمدید آن برای دو سال دیگر صادر می شود اقامت دایم پس از پنج سال قابل اخذ است با این وجود احراز شرایط لازم مانند تامین مخارج زندگی و تسلط کافی به زبان آلمانی ضروری است (اخذ مدرک آلمانی سطح B1 مطابق معیارهای زبانی اروپا) اشتغال، اموزش فنی و حرفه ای: اجازه اقامت به منزله مجوزی برای ورود به بازار کار است. دیگر انواع دوره های آموزشی، تحصیل دانشگاهی: در صورت تأييد مؤسسات آموزشی یا مراکز دانشگاهی، مجاز به گذراندن دوره آموزشی فنی و حرفه ای یا تحصیل در دانشگاه خواهید بود. پیوستن به خانواده: از 1 آگوست 2018 به دلايل بشردوستانه اجازه پیوستن به خانواده به همسر و کودکان مجرد زير سن قانونی شما (چنانچه شما شخصا زیر سن قانونی هستید ،به والدین شما )امکان پذیر می باشد. به این منظور ازدواج شما باید قبل از مهاجرت از کشور مبدا به وقوع پیوسته باشد ممکن است تاحداکثر1000ویزا در ماه به منظور الحاق به خانواده به صورت بشر دوستانه اعطا گردد صرف نظر از این مساله امکان پذیرش افرادی از خارج از آلمان به دلايل حقوق بین الملل يا بشردوستانه یا جهت حفظ منافع سیاسی جمهوری فدرال آلمان وجود دارد . مقررات محل اقامت: در صورت اعطای حفاظت تکمیلی، به اقامت در اقامتگاه پناهندگی یا اقامتگاه های جمعی نیاز نمی باشد با این وجود این الزام وجود دارد به مدت سه سال در ایالتی که جهت تکمیل پروسه پناهندگی به آن فرستاده شده اید، سکونت داشته باشید. این اصل در موارد زیر اجرا نمی شود: در مواردی که شما، همسر یا فرزند شما، به 15 ساعت کار در هفته با پرداخت سهم بیمه و با حداقل درآمد 710 پورو، اشتغال داشته باشد (2016) اگر در حال تحصیل در دانشگاه یا گذراندن دوره آموزش فنی و حرفه ای باشید همچنین ممکن است برای ادغام هر چه بیشتر شما در جامعه المان به سکونت در مناطق خاصی ملزم شوید. در موارد زیر میتوان برای لغو محل سکونت تعیین شده، به اداره اتباع خارجه درخواست داد: در صورت پیدا کردن کار با بیمه، در محلی غیر از محل سکونت تعيين شده . در صورتی که همسر یا شریک زندگی و یا فرزند زیر سن قانونی شما در مکانی غیر از محل سکونت شما زندگی می کند چنانچه زندگی در محل تعیین شده، برای شما با دشواری توام باشد دوره زبان المانی و مشاوره برای پیوستن به جامعه: شما حق دارید یک بار در دوره های زبان المانی شرکت کنید حق شرکت در دوره زبان، یک سال پس از اعطا یا لغو اقامت منقضی می گردد. اما مواردی که خارج از اختیار شما بوده و در نتیجه آن موفق به شرکت در دوره زبان نشده اید، شامل این قانون نمیشود در صورت عدم شرکت در دوره زبان، اداره اتباع خارجه شما را هنگام صدور مجوز اقامت به شرکت در این دوره ملزم میکند تصمیم گیری در خصوص شرکت در دوره مذکور از سوی اداره اتباع خارجه ذیربط اتخاذ میشود.
 9. اگه مشکلی در زیمنه دارید اینجا یا اگه خیلی مهم و خصوصی با ایدی تلگرام poemse یا ایدی اینستا گرام poemsecom یا از قسمت داشبرد سایت بخش چت پیغام بگذارید https://to4.ir کوتاه کننده و چند لینک برای اینستاگرام
 10. poemses

  شرکت خدمات رایمون سورین پارت

  شرکت رایمون سروین پارت به پشتوانه مدیران در فعالیت های اقتصادی ، با دو مجموعه تولیدی در تهران و منطقه ویژه اقتصادی (استان خوزستان ) و با تمرکز بر روی تولید انواع آببندهای مکانیکی (مکانیکال سیل ) و قطعات مرتبط به تجهیزات روتاری ، پمپ ، کمپرسور و انواع سیستم های حفاظتی و پشتیبانی آبندهای مکانیکی ( SUPPLY SYSTEM ) ، ارائه خدمات مهندسی و مشاوره در زمینه تجهیزات روتاری و سیستم های حفاظتی آبندهای مکانیکی وارد عرضه تولید گردیده است . محصولات تولیدی شرکت رایمون سورین پارت کاربردی وسیع در صنایع گوناگون به ویژه صنایع معظم نفت گاز ، پتروشیمی و صنایع نیروگاهی دارد و تا کنون همکاری های گسترده ای با شرکت های تابع وزارت نفت و صنایع بزرگ کشور داشته است ، که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد : شرکتهای پتروشیمی شرکتهای پالایش گاز شرکتهای پالایش نفت و سایر شرکتهای وزارت نفت نیروگاه ها صنایع دارویی و غذایی صنایع انتقال آب صنایع کاغذ سازی صنایع تصویه آب و فاضلاب صنایع لاستیک سازی کارخانجات ذوب آهن و نورد فولاد صنایع کشتی سازی صنایع نساجی صنایع شیشه سازی
 11. چه کسانی و تحت چه شرایطی از آلمان اخراج میشوند ؟ هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان می‌گوید، پناهجویانی که قوانین آلمان را نقض می‌کنند باید سریعا اخراج شوند. او از دولت آلمان خواست، سریعا پیشنهادهایی برای اصلاح قوانین مربوطه فراهم کند. زهوفر درخواست خود را بعد از حمله چند پناهجو در آمبرگ در ایالت بایرن به عابران پیاده مطرح کرده است. در ۲۹ دسامبر سال گذشته چهار پناهنده از ایران، سوریه و افغانستان در سنین بین ۱۷ تا ۱۹ عابران پیاده را در شهر آمبرگ اذیت کرده و مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند. ۱۲ نفر زخمی شده‌اند. آمار مشخصی از این که در آلمان چند پناهجو بعد از ارتکاب جرم اخراج شده‌اند وجود ندارد ولی در مجموع می‌توان گفت که در سال گذشته شمار افراد دیپورت‌ شده کاهش یافته است. در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ حدود ۱۲هزار و ۳۰۰ نفر از آلمان بازگشت داده شده‌اند. این شمار در قیاس با مدت‌زمان مشابه در سال ۲۰۱۷ حدود دودرصد کاهش نشان می‌دهد. قوانین آلمان اخراج پناهجوها را در صورتی که ممکن است در کشورشان با خطر مرگ و شکنجه مواجه شوند یا وقتی که جان و آزادی آن‌ها در کشورشان به دلیل نژاد، مذهب، ملیت و اعتقادات سیاسی یا تعلقاتشان به برخی گروه‌های خاص اجتماعی امکان دارد در خطر بیفتد منع می‌کند. این افراد اخراج نمی‌شوند بلکه تا زمانی که شرایطی که مانع از اخراجشان شده تغییر کند در آلمان "تحمل" می‌شوند. خارجی‌هایی که در آلمان تقاضای پناهندگی می‌دهند در این کشور در زمان بررسی پرونده‌شان از اقامت موقت برخوردار می‌شوند. اما اگر تقاضای آن‌ها رد شود حق اقامت از آن‌ها سلب شده و ظرف مهلتی معین (حداکثر شش ماه) باید این کشور را ترک کنند. اگر این مهلت به سر برسد آ‌ن‌ها به‌اجبار از آلمان به کشور مبدأ دیپورت خواهند شد. تکلیف پناهجویان مجرم چیست؟ پناهجویی که حین روند رسیدگی به تقاضای خود به دلیل ارتکاب جرم به دست کم سه سال زندان محکوم شده طبق قوانین، باید از آلمان اخراج شود. اما اخراج پناهجویانی که با جرمی خفیف‌تر محکوم شده یا تهدیدی برای نظم و امنیت عمومی به حساب می‌آیند به تصمیم مقام‌های مسئول بستگی خواهد داشت. این تصمیم به دو عامل بستگی خواهد داشت: جرم تا چه حد سنگین بوده و آن شخص تا چه حد نیاز به حفاظت دارد؟ پناهجویی که در آلمان نظم عمومی را مختل می‌کند و در صورت بازگشت به کشورش با خطر شکنجه و مرگ روبروست اخراج نخواهد شد. اما در مورد یک خارجی که از خانواده‌ای آلمانی و شغلی ثابت در آلمان برخوردار است احتمال اخراج از این هم کم‌تر خواهد بود، البته به این شرط که مرتکب جرمی سنگین نشده باشد. طبق قانون، می‌توان یک خارجی که به دست کم دو سال حبس محکوم شده را اخراج کرد. اگر جرم از نوع جرائمی باشد که خارجی‌ها در شب تحویل سال ۲۰۱۶ میلادی در شهر کلن انجام دادند حکم یک سال حبس هم برای اخراج کافی است. در شب تحویل سال نو در آن سال مردانی که عمدتا عرب یا از کشورهای شمال آفریقا بودند در گروه‌های چندین نفره زنان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده و به ‌آن‌ها حمله کردند. واقعه آن شب به خشم عمومی در جامعه آلمان و وضع قوانینی انجامید که طبق آن، حمله به افراد، آزار و اذیت جنسی و مقاومت در برابر پلیس و مأموران اجرای برقراری نظم و امنیت مستوجب کیفرهایی مشخص می‌شود. تصمیم‌گیرنده و اخراج‌شونده کیست؟ دو اداره مختلف مسئولیت دیپورت پناهجویان آلمان را بر عهده دارند: اداره امور خارجی‌ها که توسط مقام‌های دولت ایالتی سرپرستی می‌شود و اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی (BAMF). در اغلب موارد اداره امور خارجی‌ها مسئول صدور حکم اخراج و اجرای آن است. در عین حال BAMF نیز از این حق برخوردار است که پس از رد شدن تقاضای پناهندگی یک پناهجو دستور اخراج او را صادر کند. در این موارد نیز اداره امور خارجی‌ها در ایالتی که آن پناهجو در آن اقامت دارد مسئولیت اجرای اخراج را بر عهده خواهد داشت. از آن جا که بسیاری از افراد اخراجی داوطلبانه حاضر به این کار نیستند اداره امور خارجی‌ها می‌تواند از پلیس کمک بگیرد. اجرای این مورد خاص به دلیل ارتباط آن با وظایف تعریف‌شده کنترل مرزی بر عهده پلیس فدرال است که مسئولیت امنیت مرزهای آلمان را بر عهده دارد. مقام‌ها همچنین قادرند از دادگاه‌ها درخواست صدور حکم اخراج کنند که در این صورت صدور این حکم تا ۱۸ ماه به طول خواهد انجامید. این درخواست را زمانی می‌توان داد که طبق مدارک موجود، امکان فرار و اختفای فرد مورد نظر وجود دارد. آیا اخراجی‌ها حق فرجام‌خواهی دارند؟ بله. افراد رد تقاضاشده می‌توانند شکایت خود را تسلیم دادگاه اداری بکنند. این دادگاه سپس حکم اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی را بررسی خواهد کرد. با این همه کسانی که تقاضای پناهندگی آن‌ها "به‌وضوح بی‌اساس" تشخیص داده شده تنها یک هفته وقت دارند درخواست تجدید نظر دهند، در حالی که سایر افراد رد تقاضاشده دو هفته برای این کار مه لت دارند. طی سال‌های گذشته که به دلیل ورود تعداد زیادی پناهجو اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی با پروند‌‌ه‌هایی بیش از ظرفیت خود روبرو بود در بسیاری موارد تصمیم‌های اشتباه نیز گرفته شد. به همین دلیل نیز بسیاری از متقاضیان پناهندگی علیه رد تقاضای خود به مقام‌های قضایی مراجعه کردند که می‌توانند تا روشن شدن تصمیم دادگاه‌های مربوطه در آلمان بمانند. دلایل تعلل در دیپورت چیست؟ بسیاری از کسانی که طبق قانون، باید آلمان را ترک کنند می‌توانند به دلایل روانی یا بیماری جسمانی که سفر را برایشان منع کرده یا به این علت که فاقد اوراق هویت لازم مانند پاسپورت‌اند از بازگشت طفره روند. اما همیشه این امکان وجود دارد که چندی بعد از کسانی که به دلایلی مانند جنگ‌، در آلمان اقامت موقت گرفته‌اند خواست که بازگردند. برای مثال طی سال‌های دهه ۹۰ به شهروندان کشورهای حوزه بالکان به دلیل جنگ در آن منطقه در آلمان اجازه اقامت داده شد، اما بعد از بازگشت آرامش و ثبات به کشورهایشان از ‌آن‌ها خواسته شد آلمان را ترک کرده و به موطن خود بازگردند. گردآوری مطالب -امیرمتین #اخراج از #آلمان #دیپورت #ترک_خاک
 12. poemses

  انواع تابعیت چیست؟

  انواع تابعیت چیست؟ تابعیت در واقع رابطه یک فرد با حکومت است و به‌اصطلاح حقوقی به معنای عضویت یک فرد در جمعیت تشکیل‌دهنده یک دولت گفته می‌شود و یا به‌عبارتی‌دیگر تابعیت نشان‌دهنده رابطه سیاسی، حقوقی و معنوی یک شخص با کشوری معین است. در این مطلب به بررسی انواع تابعیت می‌پردازیم. انواع تابعیت انواع تابعیت چیست و تابعیت اصلی یعنی چه؟ به تابعیتی که در ابتدا به دست می‌آید تابعیت اصلی گفته می‌شود و تابعیتی که درنتیجه دو وسیله ثانویه تحصیل می‌شود تابعیت اکتسابی نامیده می‌شود. تابعیت ذاتی تابعیت ذاتی یکی از انواع تابعیت است؛ به تابعیتی گفته می‌شود که فرد به‌محض دنیا آمدن به‌صورت اتوماتیک آن را کسب می‌کند، در کشورهای مختلف دنیا تابعیت ذاتی و یا اصلی از دو طریق به شهروندان اعطا می‌شود. تابعیت خونی بدان معنی می‌باشد که فرد تبعیت خود را به سبب تابعیت یکی از والدین خود در هنگام تولد کسب می‌کند، تقریباً تمام کشورهای دنیا تابعیت خونی را به رسمیت می‌شناسند، هرچند اخیراً در بعضی از کشورهای مهاجرپذیر، محدودیت‌هایی را نسبت به اعطای این نوع تابعیت به علت موقعیت جغرافیایی که فرد در آن به دنیا آمده، قائل شده‌اند. این محدودیت‌ها اغلب به دلیل به دنیا آمدن فرد در خارج از کشور اصلی در نظر گرفته شده است. تابعیت خاکی بدان معنی می‌باشد که فرد تبعیت خود را صرف‌نظر از اینکه والدینش چه تابعیتی دارند و صرفاً به خاطر متولد شدن در کشوری مشخص کسب می‌کند. کشورهای آمریکا و کانادا این تابعیت را به رسمیت می‌شناسند. در اروپا تنها کشور ایرلند می‌باشد که تابعیت خاکی را قبول دارد و در سوئد در صورتی تابعیت خاکی اعطا می‌شود که کودک هیچ تابعیت دیگری نداشته باشد و از پدر و مادری بی‌هویت به دنیا آمده باشد. تابعیت اکتسابی به تابعیتی گفته می‌شود که فرد در هنگام تولد آن را کسب نکرده و بعداً به خاطر پدید آمدن شرایطی آن را اخذ نموده است. که خود به چند دسته تقسیم می‌شود، این تابعیت یکی از انواع تابعیت است که مهاجرین می‎توانند از آن استفاده نمایند. تابعیت تحصیلی به تابعیتی گفته می‌شود که درنتیجه‌ی اراده و درخواست فرد متقاضی صادر می‌شود. اغلب خارجیانی که در کشورهای غربی زندگی می‌کنند دارای این نوع از تابعیت می‌باشند. کشورهای مختلف پیش‌شرط‌های متفاوتی را برای صدور این تابعیت برای افراد خارجی دارند که از مهم‌ترین آن می‌توان اجازه اقامت دائم و بدون محدودیت فرد و همین‌طور مدت‌زمان اقامت وی در کشور میزبان را نام برد. تابعیت تبعی به تابعیتی گفته می‌شود که شخص نه به اراده خود بلکه به اراده و خواست فرد دیگری دارا می‌شود. مانند فرزند خوانده‌ای که بنابر درخواست والدین جدیدش تابعیت پدر خوانده و یا مادر خوانده‌ی خود را کسب می‌کند. تابعیت تحققی به تابعیتی گفته می‌شود که شخص درنتیجه ازدواج کسب می‌کند. تابعیت اجباری به تابعیتی گفته می‌شود که فرد براثر اشغال و فتح کشورش توسط کشوری دیگری و یا تقسیم شدن کشوری به کشورهای کوچک‌تر دیگر به‌اجبار کسب می‌کند. فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و دیگر کشورهای بلوک شرق از قبیل چکسلواکی و یا یوگوسلاوی سابق را می‌توان از این نوع تابعیت نام برد. تابعیت افتخاری به تابعیتی گفته می‌شود که دولت‌ها به‌صورت استثنائی به بعضی از اشخاص بسیار مهم به‌پاس تقدیر از خدماتی که ارائه داده‌اند و یا فعالیتی که داشته‌اند، اهدا می‌کند. مثلاً ایالات‌متحده آمریکا در سال ۱۹۹۹ به مادر ترزا تابعیت آمریکایی اهدا کرد و یا کانادا در سال ۲۰۰۱ به نلسون ماندلا تابعیت کانادایی اعطا کرد. کره جنوبی در سال ۲۰۰۲ به مربی هلندی تیم ملی فوتبال خود تابعیت کره‌ای، دادیار دولت ایسلند به شطرنج‌باز معروف آمریکایی بابی فیشر در سال ۲۰۰۵ درحالی‌که در ژاپن در زندان بود تابعیت ایسلندی بخشید. تابعیت تجاری به تابعیتی گفته می‌شود که بعضی از دولت‌ها به‌منظور جلب سرمایه برای توسعه اقتصادی کشورشان در مقابل پرداخت مبلغ قابل‌توجه ای تابعیت اهدا می‌کنند، به‌عنوان مثال می‌توان کشور هفتاد هزار نفری دومینیکا در دریای کارائیب را نام برد. تابعیت مذهبی به تابعیتی گفته می‌شود که فرد به دلیل تعلق داشتن به مذهبی خاصی، بلافاصله پس از ورودش به کشوری، تابعیت آن کشور را کسب می‌کند . #تابعیت #ملیت #کشور #تابعیت_اکتسابی #تابعیت_ذاتی گردآوری مطالب - امیرمتین
 13. poemses

  تأمین اجتماعی در آلمان

  قسمت سوم : بیمه حوادث شغلی (Unfallversicherung) بیمه حوادث شغلی در سال 1884 در آلمان تأسیس شده و در صورت وقوع حوادث در محل کار یا بیماری های مربوط به شغل، از شما حمایت و پشتیبانی می کند. اگر شما مشغول به کار یا آموزش حرفه ای هستید، به طور خودکار تحت پوشش قرار می گیرید، مهم نیست که چه حقوق و دستمزدی کسب می کنید. این بیمه همچنین دانش آموزان را پوشش می دهد. اگر برای خود، کار می کنید یا کسب و کار خود را انجام می دهید، می توانید بیمه را به صورت داوطلبانه برای خود (و همسر خود در صورتی که با شما کار می کند) برگزینید. که پوشش می دهد : در صورت تصادف در محل کار یا بیماری شغلی، بیمه قانونی زمینه های زیر را پوشش می دهد: پرداخت برای معالجه (از جمله توانبخشی) مزایا و خدمات برای کمک به برگشت مجدد شما به نیروی کار (به عنوان مثال آموزش) جبران خسارت برای شما و وابستگان شما. کمک های بیمه حوادث قانونی به طور کامل توسط کارفرمای شما تأمین می شود، به این معنی که شما بدون هزینه اضافی پوشش داده خواهید شد. شناسه تامین اجتماعی (Sozialversicherungsausweis) شناسه تامین اجتماعی (Sozialverischerungsausweis یا Rentenversicherungsausweis) یک سند مهم است که نیاز است مهاجران در آلمان داشته باشند. اگر در آلمان مشغول به کار هستید، معمولا وقتی کارفرما، شما را در سیستم امنیتی اجتماعی ثبت نام می کند، آن به صورت خودکار صادر می شود. شناسه تامین اجتماعی چیست؟ شناسه تامین اجتماعی یک سند است که به هر کارمند در آلمان داده می شود و این نشان می دهد که شما به طرح های بیمه قانونی مانند بیمه بازنشستگی یا بیمه درمانی مشارکت می کنید. بنابراین شما با تعیین یک شماره تامین اجتماعی منحصر به فرد شما را به عنوان عضو سیستم تأمین اجتماعی آلمان شناسایی می کند. شما معمولا به این شماره نیاز دارید: شروع یک کار جدید مطالبه مزایا طراحی یک بازنشستگی چگونه یک شناسه تامین اجتماعی دریافت کنم؟ به محض اینکه در آلمان کار پیدا کردید، کارفرما در سیستم تأمین اجتماعی، شما را ثبت نام می کند تا مشارکتهای شما را به عنوان مالیات از حقوقتان کم کند. هنگامی که ثبت نام شدید، به طور خودکار یک شناسه تامین اجتماعی برای شما صادر می شود که از طریق پست ارسال می شود. اگر در شش هفته پس از شروع کار خود آن را دریافت نکردید، با کارفرمای خود صحبت کنید. اگر من شناسه تامین اجتماعی خود را گم کرده ام، چه کاری انجام دهم؟ اگر شما شناسه تامین اجتماعی خود را گم کرده اید، امکان اینکه یکی دیگر از آن را داشته باشید وجود دارد. شما باید با ارائه کننده بیمه قانونی خود تماس بگیرید، که برای شما از ارائه دهنده بیمه بازنشستگی یک شناسه جدید درخواست می کند. سند جدید از طریق پست به طور معمول در عرض شش هفته به شما خواهد رسید. اگر فورا به شناسه خود نیاز دارید، به عنوان مثال اگر شروع به کار جدید کنید و کارفرمای شما، شماره تامین اجتماعی تان را بخواهد، ارائه دهنده خدمات بیمه درمانی می تواند برای شما یک سند، که به عنوان یک شناسه تامین اجتماعی موقت عمل می کند، صادر کند. #تامین #اجتماعی در #آلمان #بیمه_همگانی #بیمه_بازنشستگی #سیستم #بیمه #قانونی #آلمان گردآوری مطالب - امیرمتین
 14. poemses

  تأمین اجتماعی در آلمان

  قسمت دوم : بیمه مراقبت بلند مدت در آلمان (Pflegeversicherung) بیمه مراقبت بلند مدت (Pflegeversicherung) در سال 1995 به سیستم تأمین اجتماعی آلمان اضافه شد تا اطمینان حاصل شود که هر فرد برای نیاز به مراقبت های پرستاری در دراز مدت، به علت حادثه، بیماری و یا سن، آمادگی دارد. مزایای مراقبت بلند مدت توسط مشمول های اجباری از همه کارکنان در آلمان (در حال حاضر 2.55٪ از حقوق سالانه و درصورت نداشتن بچه 2.8٪ از حقوق سالانه) تامین می شود. این طرح یا توسط بیمه بهداشتی قانونی شما یا بیمه بهداشت خصوصی شما ارائه می شود. نوع مراقبت های دراز مدت که دریافت می کنید بستگی به وضعیت شما دارد. الزامات مراقبت بلند مدت: برای بهره مندی از مزایای مراقبت بلند مدت، باید شرایط زیر را داشته باشید: شما تحت پوشش بیمه درمانی قانونی یا بیمه درمانی خصوصی قرار گرفته و در یک طرح بیمه مراقبت بلند مدت مشارکت کرده باشید.شما باید “نیاز به مراقبت بلند مدت” (Pflegebedürftigkeit) را نشان دهید – محدودیتهای مربوط به آزادانه و مستقل عمل کردن یا توانایی های شما که در آن احتیاج به کمک دیگران دارید. تنها زمانی این مزایا شامل شما می شود که این وضعیت 6 ماه به طول بیانجامد (اگر این مدت کمتر باشد و شما مشغول به کار هستید، در عوض می توانید از مزایای دوره بیماری برخوردار شوید). نیاز شما به مراقبت به صورت فردی ارزیابی می شود و “درجه مراقبت” از 1-5 طبقه بندی می شود که نشان دهنده این است که چقدر استقلال و توانایی های شما ضربه دیده است. مزایای مراقبت بلند مدت (Pflegegeld) ارائه خدمات مراقبت بلند مدت به رسمیت می شناسد که اکثر افرادی که نیاز به مراقبت دارند، می خواهند تا زمانی که ممکن است در محیط آشنا باقی بمانند. در نتیجه تمرکز بر ارائه مزایایی است که می تواند شما را خارج از بیمارستان نگاه دارد، بهبود مراقبت در منزل و بار مراقبین خانواده را کاهش دهد. نوع و ارزش دقیق فوایدی که دریافت می کنید بستگی به وضعیت شخصی شما دارد، از جمله هر گونه حقوق بازنشستگی یا سایر مزایایی که دریافت می کنید و درجه مراقبتی که به شما اختصاص داده شده است. مزایای مراقبت بلند مدت شما ممکن است شامل موارد زیر باشد: مراقبت سرپایی (ambulante Pflegesachleistung) کمک هزینه بلند مدت (Pflegegeld)، تا 901 یورو در هر ماه کمک هزینه حمایتی (Entlastungsbetrag)، تا 125 یورو در هر ماه.کمک های مراقبت در خانه (به عنوان مثال خدمات مراقبتی یا مراقبت شخصی)، تا 1.995 یورو در هر ماه.کمک های مالی برای تغییرات خانه، تا 4.000 یورو برای هر پروژه دوره های مراقبت پرستاری رایگان برای بستگان مشاوره مراقبت (Pflegeberatung) برای افراد و بستگان آنها(برای افرادی که نیازمند مراقبت های درمانی تمام وقت هستند) کمک هزینه مراقبت های بستری برای مراقبت های مربوط (نه اقامت و یا وعده های غذایی) تا حداکثر 2.005 یورو در هر ماه است. چگونگی درخواست مزایای مراقبت بلند مدت: برای درخواست مراقبت بلند مدت، شما باید درخواست خود را برای صندوق بیمه درمانی بلند مدت خود که بازوی صندوق بیمه درمانی شما است، ارسال کنید. اعضای خانواده، همسایگان یا دوستان نزدیک شما نیزمی توانند یک درخواست از طرف شما ارسال کنند، اگر شما آنها را مجاز به انجام این کار کنید. پس از دریافت درخواست، صندوق بیمه درمانی بلند مدت آن را به اداره خدمات پزشکی صندوق بیمه درمانی آلمان (Medizinische Dienst der Krankenversicherung) یا یک ارزیاب مستقل برای ارزیابی نیازهای مراقبت شخصی شما منتقل می کند. این معمولا شامل یک بازدید از خانه شما توسط یک مراقب یا یک پزشک می شود که چیزهایی مانند تحرک، توانایی شناختی و ارتباطی و مراقبت از خود را در نظر می گیرد. در عرض 25 روز کاری، صندوق بیمه بلند مدت جوابیه ای شامل اطلاعیه ارزیابی ، با ارسال پست به شما ارسال خواهد کرد. این شامل نتیجه ارزیابی و جزئیات هر مزایایی است که به شما تعلق می گیرد. بیمه بیکاری (Arbeitslosenversicherung) کارگران در آلمان نیز ملزم به مشارکت در بیمه بیکاری هستند. این مشارکت برای ارائه کمک های مالی به کسانی است که دارای کار نمی باشند. #تامین #اجتماعی در #آلمان #بیمه_همگانی #بیمه_بازنشستگی #سیستم #بیمه #قانونی #آلمان گردآوری مطالب - امیرمتین
 15. poemses

  تأمین اجتماعی در آلمان

  قسمت اول : تأمین اجتماعی در آلمان (Social security in Germany) مهاجرین در حال کار و زندگی مشارکت منظمی با سیستم تأمین اجتماعی در آلمان را (Sozialversicherungssystem) انجام می دهند. این سیستم جامع، جمع آوری شده سرمایه گذاری برای محافظت از معیشت هر کسانی که ممکن است نیاز به حمایت اضافی داشته باشد، طراحی شده است. علاوه بر سیستم های اجباری، طرح های بیمه قانونی که در صورت بیماری، پیری یا بیکاری ساکنین آلمان را پوشش می دهد، مزایای فراوان و کمک هزینه های موجود برای کمک به هر کسی که دارای درآمد کمی برای پوشش هزینه های پایه زندگی است، وجود دارد. سیستم بیمه قانونی آلمان هر کس که در آلمان مشغول به کار است، لازم است که در تامین اجتماعی به صورت اجباری مشارکت کند. بار سهم مشارکت بین شما و کارفرمای شما تقسیم می شود، به این معناست که متوسط مجموع در حدود 20 تا 22 درصد از حقوق شما است. سهم مشارکت تامین اجتماعی شما مستقیما از پرداخت ماهانه شما توسط کارفرمای شما کسر می شود و زمینه های زیر را پوشش می دهد: بیمه درمانی قانونی (gesetzliche Krankenversicherung – GKV) بیمه بازنشستگی (Rentenversicherung – RV) بیمه مراقبت بلند مدت (Pflegeversicherung) بیمه بیکاری (Arbeitslosenversicherung) بیمه حوادث شغلی (Unfallversicherung) شناسه تامین اجتماعی (Sozialversicherungsausweis) بیمه درمانی قانونی (gesetzliche Krankenversicherung – GKV) تقریبا همه افراد ملزم هستند که در بیمه درمانی قانونی مشارکت کنند (در حال حاضر حدود 90٪ از جمعیت تحت پوشش یک طرح GKV قرار دارند). اگر شما خود، کارمند هستید و بیش از 59.400 یورو در سال کسب می کنید، می توانید انتخاب کنید که در بیمه درمانی خصوصی یا در GKV مشارکت کنید. بیمه بازنشستگی (Rentenversicherung – RV) هر کس که در آلمان کار می کند، مجبور است در یک طرح بیمه بازنشستگی شرکت کند. با گذشت زمان، مشارکت شما با مقررات اولیه ایجاد می شود تا به شما برای بازنشستگی تان ارائه داده شود. اگر برای خودتان کار می کنید (به عنوان مثال کسب و کار خودتان را انجام می دهید یا یک شغل آزاد دارید)، می توانید انتخاب کنید که آیا طرح بیمه بازنشستگی قانونی را انتخاب و یا یک برنامه بازنشستگی خصوصی را شروع کنید. #تامین #اجتماعی در #آلمان #بیمه_همگانی #بیمه_بازنشستگی #سیستم #بیمه #قانونی #آلمان گردآوری مطالب - امیرمتین