رفتن به مطلب

سفرنامه استانبول

limootorsh

ارسال های توصیه شده

سفرنامه استانبول؛ قسطنطنیه تور استانبول یا قسطنطنیهمسافرت از جمله کارهایی است که برای هر شخصی می تواند از لحاض مختلف بسیار مفید باشد. خصوصاً برای اشخاصی مثل من که در طول سال کارهای سنگین و تمام وقتی انجام می دهند و یکنواختی و خستگی زیادی برای آنها به جای می ماند. با توجه به این موضوع هم برای سر حال شدن خودم و هم ریکاوری همسرم که در طول سال به خاطر شرایط کاری من نمی توانست چندان مسافرت برود تصمیم گرفتم در اولین تعطیلات به یک مسافرت خارج از کشور بروم. چون در حال گسترش کار بودم و بودجه چندانی نمی توانستم برای سفر کنار بگذارم به دنبال مقصدی بودم که هم از لحاظ هزینه ارزان باشد و هم بتوانم آرامش داشته باشم و گزینه های تفریحی مناسبی نیز داشته باشد.istanbul_23.05.2014_panorama.jpgاز میان دو گزینه امارات و ترکیه بالاخره ترکیه و استانبول را به عنوان مقصد انتخاب کردم. چون قبلا نیز سفر خارج از کشور داشته بودم برای دریافت مجوزها و روادید سفر مشکل خاصی نداشتم و هشتم شهریور ماه با یک پرواز معمولی از فرودگاه امام خمینی به سمت استانبول پرواز کردیم.Istanbul_Banner.jpgموردی که وجود داشت تور لیدرها چندان خدمات مناسبی ارائه نمی دهند و اصولاً به دنبال رفع تکلیف هستند. هتلی که ما برای اقامت در این چند روز انتخاب کرده بودیم هتل امپریال بمونتی یک هتل 5ستاره بود. در مجموع با توجه به 5 ستاره بودن هتل آنچنان که انتظار داشتیم نبود ولی در مکان خلوتی واقع شده بود و امکانات آن نیز مناسب بود. با توجه به خستگی سفر تصمیم گرفتیم که شب را کامل استراحت کنیم و آمادگی کافی برای روز بعد را داشته باشیم. صبح زود بیدار شدیم و بعد از صرف یک صبحانه جالب ترکی که حسابی همسرم را ذوق زده کرد از هتل خارج شدیم.ثبت شرکت ترخیص کالا پارکت کاغذ دیواری تور ارزان تور لحظه آخری تور 96مقصد اولی که برای روز اول مشخص کرده بودیم پاساژی برزگ و چند طبقه بود به نام پاساژ جواهر که شنیده بودیم انواع برندها و لوازم خانه و پوشاک را می توان در آنجا یافت. با توجه علاقه خانمم به خرید کردن آن روز را به طور کامل در آنجا گذراندیم و حوالی عصر که کارمان تمام شد مقداری در خیابان های زیبای استانبول قدم زدیم.چای و قهوه ترک که در ایران هم بسیار مورد توجه من بود موردی بود که دوست داشتم در آنجا تجربه کنم. برای میل کردن این نوشیدنی های ترکی کافه های فراوانی در سطح شهر وجود داشت و قیمت مناسبی هم داشتند. بعد از کلی گشتن در مغازه ها و خیابان ها واقعاً خسته شده بودیم و به سمت هتل برگشتیم. شام را در هتل صرف کردیم و خوابیدیم.برنامه روز دوم حرکت به سمت مکان های تاریخی بود. واقعیتش رو بخواید واسه آقایون این قسمت بسیار جذاب تر از خرید کردن هست. با اتوبوس به به منطقه تکسیم رفته و از آنجا با تراموا به توپکاپی رفتیم. مسجد سلطان احمد و مسجد ایا صوفیه هر دو در نزدیکی هم قرار داشتند و تا حوالی ظهر مشغول دیدن این بناهای زیبا بودیم. بعد از صرف ناهار به سمت میدان مشهور ترکیه میدان تکسیم و خیابان استقلال حرکت کردیم. مغازه های زیادی در این منطقه قرار داشت و معماری زیبایی نیز داشت. بعد از یک روز شلوغ حسابی خسته شده بودیم و به همین دلیل به سمت هتل برگشتیم. بعد از استراحت صبح روز سوم با کشتی بر روی دریای مدیترانه و منطقه آدنا را دیدیم که بسیار زیبا بود. غذای لذیذ مدیترانه ای برای ناهار بسیار مناسب بود و تجربه ای بسیار جالب بود که پیشنهاد می کنم حتما امتحان کنید. بعد از صرف ناهار و گشتی در آدنا با قایق به استانبول برگشتیم و پس از مقداری قدم زدن در خیابان های شهر برای استراحت و شام به هتل برگشتیم.Taksim1.jpgروز بعد با توجه به تحقیقی که از قبل داشتیم برای خرید لوازم خانگی به سمت آکساری رفتیم، گردش در مغازه های آنجا با انواع برندهای لباس و پوشاک و لوازم خانگی با قیمت های بسیار مناسب یک روز کامل زمان برد. در نهایت روز آخر سفررا بیشتر به استراحت در هتل و استفاده از امکانات آنجا سپری کردیم و چند ساعتی را نیز به گردش در منطقه ی شیشلی گذراندیم. عصر نیز پس از تحویل اتاق ها به سمت فرودگاه اتاتورک رفتیم و با پرواز تابان به سمت تهران حرکت کردیم.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...