Jump to content

طراحی یک سایت مینیمال:


sitecup1

Recommended Posts

طراحی سایت مینیمال در واقع به معنی حذف عناصر غیر ضروری برای ایجاد وب سایتی ساده، کاربردی و زیبا میباشد.

با اینکه طراحی مینیمال ممکن است کمی چالش برانگیز باشد ولی نتیجه نهایی ارزش تلاش و زحمت را دارد. از سایت های شرکتی گرفته تا سایت های هنری، طراحی مینیمال برای هر نوع وب سایتی مناسب میباشد. در صورت طراحی درست و کمی ابتکار، وب سایت های مینیمال میتوانند به راحتی توجه بیننده را به خود جلب کنند. در ادامه به نکاتی درباره نحوه طراحی وب سایت های مینیمال اشاره میکنیم و اینکه چرا تعداد عناصر کمتر اغلب اوقات بهتر است.اصول پایه طراحی - چارچوب بندی پروژه

 

چارچوب بندی به روشن شدن ایده کلی طرح کمک میکند.

 

اولین قدم در طراحی سایت ایجاد چارچوب کلی پروژه (وایرفریم) میباشد. این چارچوب، عناصر اصلی وب سایت مانند ساختارها و اجزاء مورد نیاز را مشخص میکند که همین کار باعث میشود که درک بهتری از طرح کلی سایت داشته باشیم. این چارچوب و طرح میتواند به صورت ترسیمی روی کاغذ باشد یا توسط نرم افزارهای تخصصی تهیه شود.

وایرفریم ابزاری ارزشمند برای نشان دادن طرح کلی سایت به مشتری به شکلی ساده و قابل فهم میباشد. به جای ساعت ها توضیح دادن و صحبت کردن، ترسیم اسکلت بندی کلی سایت میتواند راه بهتری برای نمایش عناصر و اجزاء اصلی وب سایت باشد. ایجاد چارچوب مشخص و دقیق هم به فرآیند طراحی سایت کمک میکند و هم در نهایت باعث رضایت بیشتر طراح سایت و مشتری میشود.به حداقل رساندن محتوا

 

همانطور که در ابتدا گفته شد طراحی مینیمال به دنبال حذف عناصر و اجزاء غیرضروری یک وب سایت و نگه داشتن عناصر مهم و کاربردی میباشد.

بهترین راه رسیدن به یک وب سایت مینیمال استفاده از ساختاری ساده و سر راست میباشد. به این معنی که از راهبری های پیچیده و تصاویر تو در تو و چندگانه باید خودداری کنید.

فاکتور مهم دیگر یک وب سایت مینیمال، متن میباشد. محدوده های متنی بزرگ و پر از نوشته میتواند برای بیننده ناخوشایند باشد و به شدت از منطق مینیمالیستی و سادگی به دور است. بهتر است که از متن های کوتاه ولی کاربردی استفاده کنید و از تایپوگرافی های پر زرق و برق و عجیب غریب هم تا حد امکان استفاده نکنید.

ترکیب رنگ ها هم باید مورد توجه قرار بگیرند. سعی کنید از رنگ ها در حد تعادل و نه خیلی زیاد در وب سایت خود استفاده کنید تا بر روی قسمت های مهم تأکید ایجاد کنید در حدی که خیلی هم باعث به هم زدن تمرکز کاربر نشوند. تمامی عناصر اضافی را حذف کنید و سعی کنید ضمن حفظ کاربر پسند بودن سایت آن را به حالت مینیمال و سادگی برسانید.ایجاد یک نقطه مرکزی

 

وب سایت ها باید به سرعت توجه بیننده را به خود جلب کنند تا باعث ماندن کاربر در سایت شوند.

یکی از مؤثرترین راه ها برای این کار ایجاد یک نقطه مرکزی در وب سایت میباشد. این نقطه مرکزی در واقع کانون توجه کاربر در وب سایت است یعنی باید چیزی باشد که برای بیننده جذاب بوده و باعث جلب توجه اش شود مثل یک عکس یا تکه ای از نوشته با توجه به نوع وب سایت و کاربرد آن. بقیه عناصر موجود در صفحه هم باید در امتداد همین نقطه مرکزی باشند نه در رقابت با آن !

طراحی مینیمال در صورتی که درست پیاده سازی شود میتواند باعث تمایز یک وب سایت در بین رقیبانش شود. با وجود سایتی کاربردی و ساده تر، انتقال اطلاعات به بیننده هم بسیار راحتتر و بهتر خواهد بود. از ایجاد وایرفریم گرفته تا نقاط مرکزی سایت، طراحی سایت مینیمال باید در تمام مراحل با دقت و برنامه ریزی و خلاقیت انجام شود.

سایت پیشنهادی ما به شما : طراحی سایت

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...