Jump to content

دستگاه تصفیه آب خانگی چیست ؟


hsaaan

Recommended Posts

 به نظر شما استفاده از دستگاه های تصفیه خانگی اجبار است یا نیازی به، به کار گیری این دستگاه در خانه می‌باشد ؟ 

در این مقاله به این موضوع میپردازیم.

چرا امروزه استفاده از دستگاه تصفیه آب به آبی در خانه و محل کار بسیار مهم است؟ زیرا با رشد جمعیت و افزایش روزافزون آلودگی های مختلف صنعتی و انسانی در آب و خاک ، کیفیت آب و سلامتی ، حتی در شهرهایی که در گذشته آب سالم و شادابی داشتند ، کاهش یافته است.

به طور کلی ، تصفیه آب به سیستم ها یا فرآیندی گفته می شود که برای جداسازی ذرات یا آلاینده ها از آب استفاده می شود. حتی سیستم هایی که به طور کامل آب را تصفیه نمی کنند ممکن است نمونه ای از این اصطلاح باشد.

در حقیقت، هر فرآیند که باعث حذف هر مقدار ذرات ، گرد و غبار ، باکتری ها یا کلر موجود در آب می شود ، تصفیه کننده آب نام دارد. به عبارت دیگر ، هر سیستم که شامل فیلتر از هر نوع باشد ، تصفیه آب است.

اصطلاح تصفیه آب می تواند شامل سیستم های کوچکی از قبیل دستگاه تصفیه آب خانگی به میزان بیشتری مانند تصفیه آب صنعتی و حتی تصفیه آب شهری باشد.

مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی:

حفظ سلامی ، بهبود کیفیت و طعم غذا و نوشیدنی، رقیق کردن خون برای سهولت بیشتر جریان خون در شریان ها، کمک به هضم و هضم غذا ، جلوگیری از یبوست ، انتقال مواد غذایی به کلیه سلول های بدن ، تأمین رطوبت پوست چشم - دهان و ریه ها برای از بین بردن سموم ، جلوگیری از سردرد و سرگیجه ، جلوگیری از چین و چروک های پوستی و غیره.

کارخانه های تصفیه شهری همچنین با منحرف کردن ماسه و سنگریزه از انواع مختلف شن و ماسه و هدایت آن به لوله کشی خانه ، آب های زیرزمینی را به آب آشامیدنی کلرید تبدیل می کنند. اما تاکنون ، نوشیدن آب همانطور که باید تصفیه نشده است.

بعد از کلر زدن آب ، کلر باید از آب خارج شود ، زیرا کلر شدن باعث ریزش مو و چین و چروک و همچنین آب شدن هوا خواهد شد. آلومینیوم یکی از ذرات دیگری است که در کارخانه های تصفیه خانه شهری حذف نمی شود.

این بیماری باعث ایجاد آلزایمر در بدن انسان می شود و مضرترین ذره موجود در آب آشامیدنی که باید به حداقل آن برسد ، نیترات است و یک دستگاه تصفیه آب خانگی باید بتواند نیترات را از بین ببرد تا بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی باشد.

اخیراً دستگاه هایی که کیفیت مطلوبی ندارند و استانداردهای لازم را برای از بین بردن کامل آلودگی و مواد مضر در آب ندارند ، وارد بازار فروش تصفیه آب می شوند؛ اما به دلیل قیمت خوبی که برای فروش دارند ، ممکن است برخی از مشتریان را به خود جلب کنند.

اما واقعیت این است که دستگاه تصفیه آب سایت آب مربوط به سلامتی انسان است و شما پولی را که پرداخت می کنید برای خرید آن برای خود و خانواده خود سرمایه گذاری کرده اید.

برای دستیابی به آب واقعی ، پاک و تصفیه شده ، دستگاه تصفیه آب باید حداقل 5 تا 6 فیلتر غشایی اصلی ، فیلترهای فیبر ، فیلترهای کربن فعال ، فیلترهای املاح و غیره داشته باشد.

انواع مختلفی از فیلترها وجود دارد که از دستگاه تصفیه آب استفاده می کنند. هر یک از این فیلترها برخی از آلاینده ها را به روش خاصی از آب خارج می کنند. بیشتر این تصفیه آب خانگی از دو یا سه فیلتر مختلف برای تصفیه آب استفاده می کنند. بنابراین ، توصیه می شود دستگاه تصفیه آب را برای داشتن آب سالم انتخاب کنید که در چندین مرحله با استفاده از فیلترهای مختلف و مناسب که از سایت معتبر به آبی موجود می‌باشد تهیه کنید.

متداولترین فیلترهای آب خانگی از گرانولهای کربنی فعال شده ، معروف به کربن فعال یا ای سی استفاده می کنند. ساختار این نوع فیلتر بر اساس قرار گرفتن نوعی ذغال در آن استوار است که از آن برای حذف بسیاری از ناخالصی های موجود در آب استفاده می شود. اما پس از مدتی ناخالصی ها در این نوع فیلتر جمع می شوند و این بدان معنی است که فیلتر باید تعویض شود و همین امر باعث شده است که از هزینه های مستمر و قابل توجهی استفاده شود.

برگرفته شده از مقاله وبسایت: learning.cmu.edu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...