poemses

Administrators
 • تعداد ارسال ها

  29
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  1

تمامی مطالب نوشته شده توسط poemses

 1. الحاق خانواده در #فرانسه زمانی که پناهندگی به شما تعلق گرفت و خانواده شما در خارج از فرانسه بسر میبرد, شما میتوانید بر اساس قوانین در مورد پیوستن به خانواده, بدون هیچ قید و شرطی مبنی بر درآمد و مسکن, آنها را به فرانسه اعزام کنید. افرادی که شامل حالشان می شود: همسر شما مشروط بر اینکه وی حداقل 18 ساله باشد و تاریخ ازدواج شما قبل از اعلام تقاضای پناهندگی شما باشد. شریک زندگیتان مشروط بر اینکه حداقل 18 ساله باشد و قبل از اعلام تقاضای پناهندگی با هم زندگی مشترکی داشته اید و ادامه داشته باشد. فرزندان شما اگر حداکثر 19 ساله و مجرد باشند پدر و مادر اگر صغیر و مجرد باشید اعضای خانواده شما برای آمدن به فرانسه باید نزد سفارت فرانسه یا مقامات دیپلماتیک تقاضای یک ویزای ورود و یااقامت دهندو درخواست آن ها بطور سریع مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اگر به اصول اساسی و مقررات خانواده و قوانین فرانسه, تکیه نکرده باشید, دولت فرانسه از قبول کردن درخواست پیوستن خانواده به شما خودداری خواهد کرد. هریک از اعضای خانواده شما اگر حضورشان در فرانسه موجت اخلال در نظم عمومی شود,پیوستن به خانواده شامل وی نخواهد شد. اگر بعد ازاعلام پناهندگی خود ازدواج کرده اید,در اینصورت باید نزد اوفی درخواست پیوستن به خانواده خود را اعلام کنید.
 2. poemses

  پاسپورت آبی آلمان چیست ؟

  پاسپورت #آبی_آلمان چیست؟ اگر بعد از بررسی پرونده پناهندگی شما اداره مهاجرت و پناهندگی (BAMF) برای شما حق پناهندگی یا وضعیت پناهندگی اعلام کند، شما با دریافت اقامت، پاسپورت آبی پناهجویی دریافت میکنید. اگر حق پناهندگی شما طبق ماده « ۱۶آ » قانون اساسی آلمان یا طبق بند«۱و۲ ماده ۲۵ قانون اقامت» به رسمیت شناخته شده باشد، شما اجازه اقامت سه ساله با پاسپورت آبی دریافت میکنید. با توجه به کنوانسیون ژنو ، شما زمانی مستحق داشتن پاسپورت آبی میشوید که با صدور این سند مسافرتی هیچگونه نگرانی در مورد "امنیت و یا نظم عمومی" وجود نداشته باشد. اگر با وجود داشتن پاسپورت آبی پناهجویی، شما باز هم از مقامات کشورقبلی خود و یا هر کشور دیگری درخواست پاسپورت کنید، بدین معنی است که خود را تحت حمایت و حفاظت کشور دیگری قرار داده‌اید و این روند پناهندگی و اجازه اقامت شما در آلمان را با خطر مواجه میکند و امکان دارد وضعیت پناهندگی شما از بین برود و اجازه اقامت شما باطل گردد. با پاسپورت آبی شما می توانید آزادانه با داشتن ویزای قانونی به همه کشورها سفر کنید، به جز کشورهایی که شما در آن‌ها تحت تعقیب و یا شکنجه قرار گرفته اید (Verfolgerstaat) و در پرونده پناهندگی خود از آنها نام برده‌اید و همچنان کشور اصلی خودتان. اما در کشورهای دیگر و مخصوصا کشورهای عضو اتحادیه اروپا میتوانید با پاسپورت آبی به عنوان یک پناهنده قبول شده بدون ویزا سفر کنید اداره امور خارجیان (The local immigration authorities) در هرایالت مسئول صدور پاسپورت آبی مهاجرت و اجازه اقامت است. مقامات اداره امور خارجیان (Ausländerbehörde) در هنگام دریافت درخواست شما برای پاسپورت آبی از شما اثر انگشت میگیرند و با بقیه اطلاعات شخصی شما بصورت الکترونیک ثبت و نگهداری میکنند. اثر انگشت شما به طور خاص محافظت می شود و فقط کشورهایی به آن دسترسی دارند که این حق را بصورت ویژه از آلمان دریافت کرده باشند.
 3. به جرایم زیر در #دادگاه #انقلاب رسیدگی می‌شود: جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی،محاربه،افساد فی‌الارض،بغی،تبانی و اجتماع علیه جمهوری اسلامی ایران یا اقدام مسلحانه یا احراق،تخریب و اتلاف اموال به منظور مقابله با نظام توهین به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام رهبری تمام جرایم مربوط به موادمخدر،روانگردان و پیش‌سازهای آن و قاچاق اسلحه،مهمات و اقلام و مواد تحت کنترل سایر مواردی که به موجب قوانین خاص در صلاحیت این دادگاه است. دادگاه انقلاب برای رسیدگی به جرایم موجب مجازات مندرج در بندهای (الف)،(ب)،(پ) و(ت) ماده 302 قانون آیین ‌دادرسی کیفری با حضور رئیس و دو مستشار تشکیل می‌شود و دادگاه برای رسیدگی به سایر موضوعات با حضور رئیس یا دادرس علی‌البدل یا توسط یک مستشار تشکیل می‌شود. شخص داستان خیالی تعریف میکند از احضارهای مستقیم از درب منزل به دادگاه انقلاب و اصرار بر واقعی بودن آنها دارد. جالب اینکه وقتی از طرف بنده سرزنش میشود و بعد از چند سوال ساده تازه اعتراف به دروغ بودن قضیه دارد. بعضی فقط این لغت را شنیده اند: (دادگاه انقلاب ) به چه علت باید مستقیم به دادگاه احضار شوید؟؟ مراحل تحقیقات مقدماتی را کلا جهشی طی کردید؟ اصلا چرا دستگیر نشدید و احضاریه صادرشده؟ به چه اتهامی احضار شدید؟ و دهها سوال مهم دیگر این داستانهایی که بر اساس ناآگاهی در دفاعیات عزیزان به کار میرود ،مسلما موجب ردی پرونده خود شخص و آسیب به پرونده هایی میشود که واقعا محیط زندان و دادگاه را تجربه کردند و حقیقت را عنوان میکنند؟ ایجاد حس بدبینی و شک در مصاحبه کننده نتیجه این عملکرد ضعیف است واقعا عده ای همچنان تصور میکنند تنها با یک برگه احضاریه یا رای دادگاه(یک برگ هم نه،یک پوشه )بدون نیاز به درک چرایی و چگونگی و روند رسیدگی در دستگاه قضایی میتوان موفق شد!!!
 4. poemses

  چند نمونه از باورهای غلط حقوقی

  چند نمونه از باورهای غلط حقوقی نزد عموم که از فیلم و سریال‌ها ایجاد شده و متاسفانه مردم با نسبت بالایی آنها را باور دارند ولی باعث تمسخر از جانب مصاحبه کننده میشوند. ️سند منزل را بردیم در کلانتری و متهم را با سند آزاد کردیم. ️شخصی که دستگیر شده حتما ممنوع الخروج هم هست. ️کتاب انجیل را از دوستم گرفتم و بعد فهمیدند و من فرار کردم و اگر دستگیر شوم به ارتداد محکوم میشوم ️من را دستگیر کردند و با تعهد مبنی بر عدم تکرار جرم آزاد شدم. ️بعد از دستگیری چون جرمم سنگین و امنیتی بود من را مستقیم به دادگاه انقلاب بردند. ️فرزندم شاهد ماجرا بود ولی شهادت او را چون فرزند من است قبول نمیکنند ️یه چند سال حبس محکوم شدم ولی آن را خریدم. ️اگر از کسی شکایت کنید و نتوانید آن را اثبات کنید، طرف مقابل اعاده‌ی حیثیت می‌کند و شما محکوم می‌شوید. ️- پدر و مادر می‌توانند فرزند خود را از ارث محروم کنند ️اگر گواهینامه‌ی رانندگی نداشته باشید و بر اثر تصادف باعث مرگ کسی شوید مرتکب قتل عمد شده اید. ️ دیه‌ی ماه‌های حرام دوبرابر است. ️حضانت فرزند همیشه با پدر است. و دهها و صدها نمونه دیگر
 5. poemses

  قانون جمناسیت سوئد

  قانون جمناسیت #سوئد : اجازه اقامت موقت براساس آموزش در لیسه یا دبیرستان که بر طبق آن نوجوانان پناهجویی که درخواست پناهندگی آنها پیشتر رد شده می توانند در صورت تحصیل در دبیرستان اجازه اقامت بگیرند. این قانون از اول ماه جولای سال ۲۰۱۸ اجرایی شد اما اجرای آن به دلیل شکایت به دادگاه مهاجرت تا صدور حکم در این زمینه متوقف شد. رسیدگی دادگاه عالی امور مهاجرت شامل این موضوع بود که آیا وضع قانون دبیرستان به شیوه درست یا نادرست انجام گرفته است و آیا این قانون با مقررات اتحادیه اروپا مطابقت دارد یا ندارد. حکم دادگاه در هر دو موضوع یاد شده منفی است یعنی اینکه وضع قانون به شیوه ای نادرست انجام نگرفته و این قانون مغایرتی با مقررات اتحادیه اروپا ندارد. پناهجویان تنهایی که در حال آموزش در لیسه/دبیرستان هستند اقامت ١۳ماهه دریافت کرده اند که امکان تمدید آن در صورت ادامه تحصیل وجود دارد. افرادی که پس از اتمام تحصیل وارد بازارکار می‌شوند می‌توانند درخواست اقامت دایمی بدهند. پیش بینی میشود چند هزار نفر به این شیوه اقامت دریافت کنند.
 6. در مورد مراجعه به کنسولگری و انجام امور حقوقی همانطور که توضیح داده شد ، هیچ مشکلی برای شخص بوجود نخواهدآمد. از دو منظر مسئله را بررسی میکنیم: مراجعه به سفارت برای شخص پناهنده توسط کشور مبدا خطری ایجاد میکند؟ پاسخ صراحتا خیر است. کنسولگری و سفارت نه مرجع صدور رای است و نه اجرای آن.به هیچ وجه حق توقیف،بازداشت و زندانی کردن و شکنجه افراد را ندارد و اگر مجرمی یافت شود تنها میتواند به نیروهای پلیس کشوری که در آن قرار دارد اطلاع دهد. نهایت اقدام انها در مقابله با مخالفین انجام ندادن عمل درخواستی این اشخاص است. از دیدگاه کشور پناهنده پذیر وضع به چه صورت است؟ باید بین اقدامات کنسولی تفاوت قائل شد که متاسفانه عده ای فقط گوشه ای از کلام را میشنوند وعمدا آن را به گونه ای دیگر جلوه میدهند. هیچگاه نباید بروید و در کنسولگری پاسمورت بگیرید . طبق نص صریح کنوانسیون 1951و قوانین بین المللی براین نکته تاکید دارد که در شرایط زیر مفاد مربوط به پناهندگی نسبت به فرد اعمال نمیشود. شخصي که داوطلبانه خود را مجدداً تحت حمايت کشور متبوع خويش قرار دهد. در صورتي که تابعيت خود را از دست داده باشد آن را مجدداً تحصيل نمايد تابعيت جديدي کسب کرده و از حمايت کشور متبوعه جديد برخوردار باشد داوطلبانه براي سکونت به کشوري باز گردد که به علت ترس از شکنجه قبلاً آنجا را ترک گفته يا در خارج از آن بسر مي برده به علت از بين رفتن اوضاع و احوالي که باعث شده بود وي به عنوان پناهنده شناخته شود ديگر نتواند از قبول حمايت دولت متبوع خود امتناع نمايد. اگر اوضاع و احوالي که باعث شده بودند يک شخص بدون تابعيت به عنوان پناهنده شناخته شود از بين برود، آن شخص مي تواند به کشوري که در آنجا سکونت داشته مراجعت نمايد. پس در صورت اخذ پاسپورت(حتی اگر به کشور مبدا برنگردد ) کشور پناهنده پذیر میتواند اقامت وی را سلب و پناهندگی اورا باطل کند(برخورد کشورها حتی درصورت مسافرت افراد به کشور مبدا نیز متفاوت است ) کشورها بر مسئله بازگشت شخص به کشور مبدا بیش از پیش حساس هستند و در پاسخ افرادی که میگویند: فلان دوست ما راحت به ایران ترددمیکنند باید گفت : (اگر سارقی دستگیر نمیشود ،دلیل بر موجه بودن سرقت نیست) برای اینکه مسئله را بهتر درک کنید ،چندین مثال میزنم : خاشقچی برای چه کاری به کنسولگری رفته بود؟ اخذ گواهی تجرد مگر غیر از این است که افراد برای ازدواج در ترکیه و بسیاری کشورها نیاز به اخذ گواهی تجرد دارند؟ مگر غیر از این است که برگه تجرد را از کنسولگری کشور مبدا دریافت میکنند؟ آیا اداره مهاجرت کشور ترکیه،آلمان و یا هر کشور دیگری بدلیل صرف حضور شخص و انجام این عمل کنسولی ،رای به بطلان پناهندگی شخص و سلب پناهندگی میدهند ؟ مثال دیگر اینکه منتقد عزیز بنده، اگر شما بخواهید درکشوری که به شما پناهندگی اعطا کرده است ادامه تحصیل دهید و نیاز به تایید مدارک تحصیلی داشته باشید چه میکنید؟ آیا از اول دبستان شروع به تحصیل میکنید و یا از طریق کنسولگری و یا دفتر حافظ منافع آنها را تایید و ارائه میکنید؟ آیا اگر اینچنین کنید پناهندگی شما لغو میشود؟ مثال دیگر اینکه کشور آمریکا در مرحلهicmcچرا از بعضی افراد برگه حضانت و طلاق میخواهد و اگر نداشته باشند میگویند بروید و بگیرید ؟ آیا اگر این خانم از طریق کنسولگری برگه حضانت دریافت و ارائه کند و یا در دادگاه ایران اقامه دعوای طلاق کند و سند طلاق را ارائه کند آمریکا او را نمی پذیرد.
 7. اخلال در استرداد #پناهجویان به علت ورشکستگی هواپیمایی جرمانیا برنامه‌های دولت #آلمان برای بازگرداندن پناهجویان به کشورهاشان با اخلال روبرو شده است. خطوط هوایی جرمانیا که حدود ۱۵ درصد از #پناهجویان را به کشورهاشان منتقل می‌کند، به ورشکستگی دچار شده است. با ورشکسته شدن شرکت هوایی جرمانیا برنامه‌های بازگرداندن پناهجویان از آلمان به هم ریخته است. بنا به گزارش رسانه‌ها یکی از پروازهای جرمانیا به مقصد باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان، کنسل شده و دو پرواز دیگر به سایر شرکت‌های هوایی واگذار شده است. یکی از پروازهای اخیر از فرودگاه لایپزیگ به مقصد تونس بوده است. از ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۸ شرکت جرمانیا حدود ۱۵ درصد از پروازهای بازگرداندن پناهجویان را به عهده گرفته بود. شرکت جرمانیا برای انتقال پناهجویان تنها از فرودگاه لایپزیگ پنج بار پرواز کردند. روی هم این شرکت برای استرداد پناهجویان به کشورهاشان ۲۳ پرواز انجام داده که بیشتر آنها به مقدونیه و تونس بوده است. یکی از شرکت‌های هوایی که برای انتقال پناهجویان در اختیار وزارت کشور آلمان قرار دارد، شرکت چکی سمارت‌وینگز Smartwings است، که ۳۰ پرواز برای بازگرداندن پناهجویان انجام داده است. تحقیقات نشان می‌دهند که بیشتر سرمایه این شرکت به افراد و مؤسسات چینی تعلق دارد. بنابرین چین هم از عملیات استرداد پناهجویان از آلمان سود می‌برد. دولت آلمان برای پس فرستادن پناهجویان به کشورهاشان وسایل نقلیه کافی در اختیار ندارد. استفاده از هواپیماهای ارتشی به دلایل قانونی امکان‌پذیر نیست. زیرا بازگرداندن پناهجویان از وظایف پلیس است و نه ارتش. بنابرین دولت جز استفاده از شرکت‌های هوایی خصوصی چاره‌ای ندارد. مشکل دیگر در مورد شیوه بازگرداندن پناهجویان پیش می‌آید: معمولا یک یا چند مأمور پلیس پروازهای استرداد پناهجویان را همراهی می‌کنند، اما تصمیم‌گیرنده نهائی درباره مسافران همواره شخص کاپیتان هواپیما است. از نظر حقوقی شخص کاپیتان برای امنیت جانی مسافران مسئولیت دارد، بنابرین اوست که تصمیم می‌گیرد چه کسانی می‌توانند پرواز کنند و کدام پناهجویان برای پرواز آماده نیستند. از نظر مقام‌های مسئول بازگشت دادن پناهجویان مسئله‌ای بسیار پردردسر است. مسئولان علاوه بر جلب همکاری شرکت‌های هواپیمایی، باید مطمئن شوند که با پناهجویان حین پرواز رفتار مناسبی صورت می‌گیرد.
 8. اثر انگشت تا چه زمانی در سامانه #یوروداک و سامانه ی #صدور_ویزا ذخیره میشود؟ در سامانه یوروداک اثر انگشت افراد به مدت ۱۰ سال بعد از تاریخی که انگشت‌نگاری انجام شده نگاهداری و ذخیره می‌شوند و بعد از ۱۰ سال به طور اتوماتیک پاک می‌شوند. اگر پناهنده سیتیزن اروپا بشود یا اروپا را به طور قانونی ترک کند اثر انگشت وی قبل از ۱۰ سال پاک می‌شود. در خیلی از موارد افرادی که توسط پلیس به دلیل ورود یا خروج غیر قانونی دستگیر شده اند و تقاضای پناهندگی ندادند و برگه ترک خاک گرفتند اثر انگشتشان به مدت ۲ سال نگهداری می‌شود‌، اگر این فرد اروپا را به طور قانونی ترک کند اثر انگشت وی قبل از ۲ سال پاک می‌شود. اثر انگشت در سامانه جامع صدور ویزا تا پنج سال نگهداری میشود به جز مواردی که شخص در لیست هشدار قرار بگیرد.
 9. اداره مهاجرت #کانادا شرایط ویزای کانادا 2019 را در بسیاری از استانها اعلام نمود. با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش مهاجر به کانادا طی سه سال آینده پیش بینی میشود راه های جدیدی برای کسب اقامت کانادا برای افراد دارای مدرک زبان از طریق اسکیل ورکر 2019 و سرمایه گذاری 2019 باز شود. برنامه های قبلی ویزای کار استانی که اغلب با صد هزار دلار شروع میشود نیز همچنان با ویزای کار پابرجا است در هفته گذشته دولت کانادا برنامه جدید مهاجرتی برای بعضی مناطق شمالی کانادا را اعلام نمود ، این برنامه آزمایشی راه اقامت را برای نیروی کار خارجی با مهارت های متفاوت اما سودمند برای بازار کار کانادا تسهیل خواهد کرد این برنامه بر پایه برنامه آزمایشی مهاجرتی اقیانوس اطلس است که در سال 2017 راه اندازی شده و اقامت دائم را برای اسکیل ورکر در سطوح مختلف مهارتی در جوامع واجد شرایطی که در زیر آمده تسهیل می کند - انتاریو (تورنتو) - مانیتوبا (وینیپگ) - ساسکاچوان (رجینا) - آلبرتا (کلگری) - بریتیش کلمبیا (ونکوور) - یوکون (وایت هورس) - سرزمینهای شمال غربی (یلونایف) - نوناووت (ایکالوئیت) اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرد افراد واجد شرایط می تواند یک شهر 50000 نفری یا کمتر و در 75 کیلومتری از مرکز یک منطقه شهری 100000 نفری باشد و یا شهری با 200000 نفر جمعیت باشد مانند برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس (AIPP)، برنامه آزمایشی مهاجرتی مناطق روستایی و شمالی در کنار برنامه های استانی کانادا در سال 2019 کار خواهد کرد این برنامه در ارتباط با کار فرماهای کسب و کارهای استان های نوآسکوشیا، نیوبرانزویک، پرنس ادوارد و نیو فاندلد و لابرادور است که نیروی کار محلی برای فرصت های شغلی شان ندارند در سال 2018، AIPP به چهار استان زیر شرکت کننده اجازه داد تا 2500 نیروی کار خارجی و دانشجویان بین المللی را برای اقامت دائم بپذیرد: - نوا اسکوشیا (هلیفاکس) - نیوبرانزویک (فردریکتون) - جزیره پرنس ادوارد (شارلوت‌تاون) - نیوفاندلند و لابرادور (سنت جانز) مناطقی که مایل به شرکت در این برنامه آزمایشی هستند می بایست تا 1 مارس 2019 آمادگی خود را اعلام کنند و ثابت کنند دارای فرصت های شغلی آزاد هستند و در بهار از مناطقی که نهایی شده اند پرده برداری میشود.
 10. آلمان تا سال 2060 به 10,4 میلیون مهاجر نیاز دارد! با توجه به مسن تر شدن جامعه آلمان و کاهش نسبی زاد و ولد؛ اگر سن بازنشستگی 70 سال در نظر گرفته شود و سهم زنان در بازار کار افزایش یابد و از طرفی نیز نرخ تولد افزایش یابد... 🛠 باز هم تا 40 سال آینده، آلمان سالیانه به 260 هزار نیروی کار ماهر مهاجر نیاز دارد تا اقتصادش پایدار بماند سهم مهاجرین درخواستی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، سالیانه 146 هزار نفر خواهد بود این مطالعات توسط موسسه IAB و دانشگاه کوبورگ صورت گرفته است طبق این تحقیقات انتظار میرود تا قانون مهاجرت نیروی کار که در سال گذشته مطرح شده بود هرچه سریعتر به تصویب برسد
 11. راهنمایی کوتاه در مورد (((گواهینامه ، روش خواندن ، کلمات طلایی ، گروه و کانال آموزش گواهینامه آلمانی ))) بارها در گروه و کانال فارسی زبانان مقیم آلمان اعلام شده ولی بازهم عرض میکنم خدمت دوستان روشی که ما توصیه ‌میکنیم ((گواهینامه آلمانی در ۳۰ روز هست)) که استاد گرامی کاملا رایگان و بسیار عالی آموزش میدهند . و این روش آمار قبولی بسیار خوبی تا به حال داشته است. به این صورت که : ابتدا اپلیکیشن itheorie standard که دارای نسخه اندروید و ios میباشد را نصب کنید سپس از پلی لیست اول شروع به خواندن کنید. نکته : سوالاتی که استاد در ویدئو ها آموزش میدهند با سوالاتی که برای اعضا در اپلیکیشن موجود هست یکسان نیست و این دلیل بر اشتباه بودن برنامه و سوالات نمیباشد زیرا سوالات به صورت چرخشی برای شما می آید. نکته : در پایان هر سوال استاد (کلمات طلایی) مربوط به سوال را نوشته و ترجمه میکنند که یادگیری آن مهم است و نقش‌ بسزائی در تست زنی صحیح و درست را دارد. شما میتوانید با نگاه کردن و به پایان رساندن ویدئوهای یک پلی لیست تست های مربوط به آن را در اپلیکیشن بزنید. به امید موفقیت و قبولی تمامی فارسی زبانان گرامی. لینک برنامه itheorie standard نسخه اندروید دانلود از Googele play https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.swift.itheoriede.auto.free لینک برنامه itheorie standard نسخه ios دانلود از App Store https://itunes.apple.com/de/app/itheorie-führerschein/id452014707?mt=8 لینک گروه پرسش و پاسخ گواهینامه آلمانی در ۳۰ روز https://t.me/joinchat/DDXzARBqhezruPCKjFsN8g کانال گواهینامه آلمانی به فارسی id: @govahiname id: #govahiname #گواهینامه پلی لیست های کامل روز ۱ تا روز ۳۰ به همراه پرسشهای جدید از اول اکتبر ۲۰۱۸ و پرسشهای احتمالی امتحان عملی پلی لیست بخش اول https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxngIa_1g1xRwUHGaUiU9__r پلی لیست بخش دوم https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxk_OCGs1DPg6jyzIQy3VDB4 پلی لیست بخش سوم https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxl2yePa1RRT0-xg2YF56BB8 پلی لیست بخش چهارم https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxmlJNz2BDPbTgcq8jQi6OYP پلی لیست بخش پنجم https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxm4ZPezVAupOqsnh3x0KS7b پلی لیست بخش ششم https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxmOaKBTah5i9ZK79XGJBtxC پلی لیست بخش هفتم https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxnLewna33hPQ7HZs8uJyqjj پلی لیست بخش هشتم‎ https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxlueeyhTBvI2z9rDkbBi1i1 پلی لیست بخش نهم ‎ https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxnljECRRgELsTpTX7YUTVyZ پلی لیست بخش دهم https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxnUUMuYQnmBMdMewON9oBT7 پلی لیست بخش یازدهم https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxmd3p54MTI3VqDzLt0Yd1-W پلی لیست بخش دوازدهم و پایانی https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxnsJIVNx289FCYoAKgbNCRo پلی لیست پرسشهای جدید از اول اکتبر ۲۰۱۸ https://www.youtube.com/playlist?list=PLTl8TlDAnZxnKG6TCkw0kafX-U-Vc0akC پرسش های فنی احتمالی امتحان عملی https://www.youtube.com/watch?v=2EGtkowGWeQ&list=PLTl8TlDAnZxm2TdHTdNgGNzEFk1U-W-aE
 12. #ازدواج با اتباع خارجی از منظر قوانین ایران: به‌ طور کلی‌ ازدواج‌ اتباع‌ خارجی‌ ‌ با اتباع‌ ایرانی‌ به‌ دو دسته‌ تقسیم‌ می‌شود: مرد ایرانی‌ که‌ در خواست‌ ازدواج‌ با زن‌ خارجی‌ را دارد. مرد خارجی‌ که‌ درخواست‌ ازدواج‌ با زن‌ ایرانی‌ را دارد. توضیح‌: در خصوص‌ مورد «الف‌» چنانچه‌ زن‌ خارجی‌ دارای‌ دفترچه‌ پناهندگی‌ و یا گذرنامه‌ و اقامت‌ مجاز در ایران‌ باشد مراحل‌ اجرای‌ ثبت‌ ازدواج‌ از طریق‌ نیروی‌ انتظامی‌ ج‌.ا.ا اداره‌ امور اتباع‌ خارجه‌ استان‌ مربوطه‌ و در صورتی که افراد خارج از ایران باشند توسط مامورین کنسولی انجام‌ و جهت‌ بانوی‌ خارجی‌ پس‌ از ثبت‌ قانونی‌ ازدواج‌ شناسنامه‌ ایرانی‌ صادر می‌گردد. در خصوص‌ مورد «ب‌» که‌ مربوط‌ به‌ ازدواج‌ مرد خارجی‌ و زن‌ ایرانی‌ می‌باشد که‌ در این‌ خصوص‌ پروانه‌ از طریق‌ استانداری‌ و در خارج از کشور توسط مامور ارشد کنسولی با استعلامات از ایران صادر می‌شود. اگر یک زن ایرانی بدون اجازه دولت ایران شوهر خارجی اختیار کند، یا آن که یک زن ایرانی با مرد غیرمسلمان خارجی ازدواج نماید، دادگاه های ایران اثری بر این ازدواج مترتب نخواهند کرد قوانین ایران ازدواج زن مسلمان را با مرد غیرمسلمان جایز نمی داند و برهمین اساس است که ماده 1059قانون مدنی مقرر داشته است که; «نکاح مسلمه با غیرمسلم جایز نیست»، و چنانچه زن ایرانی مسلمان بخواهد با مردی غیرمسلمان ازدواج کند، موکول بر تشرف شوهر خارجی به اسلام است. نکته مهم در اینجا اینست که از جمله شرایط اساسی ازدواج زنان مسلمان ایرانی، مسلمان بودن مردان خارجی می باشد. اگر یک زن ایرانی بدون اجازه دولت ایران شوهر خارجی اختیار کند، یا آن که یک زن مسلمان ایرانی با مرد غیرمسلمان خارجی ازدواج نماید، دادگاه های ایران اثری بر این ازدواج مترتب نخواهند کرد اما اگر این شرط مهم و اساسی هم در مردان خارجی وجود داشته باشد و آنان مسلمان باشند، باز هم موکول به اجازه مخصوص از طرف دولت است; زیرا براساس ماده 1060قانون مدنی «ازدواج زن ایرانی با تبعه خارجی در مواردی هم که مانع قانونی ندارد، موکول به اجازه مخصوص از طرف دولت ایران است.» بنابراین اگر یک زن ایرانی بدون اجازه دولت ایران شوهر خارجی اختیار کند، یا آنکه یک زن مسلمان ایرانی با مرد غیرمسلمان خارجی ازدواج نماید، دادگاه های ایران اثری بر ازدواج مترتب نخواهد کرد و این عدم حمایت نه تنها شامل او، بلکه شامل فرزندان زن نیز می شود در این صورت «فرزندان دارای تابعیت ایرانی نبوده و به آنان شناسنامه ایرانی داده نمی شود» مشکل بزرگ این است که وارث شناختن اولاد حاصل از این ازدواج هم از نظر قانونی امری غیرمجاز و ممنوع قلمداد می شود.
 13. poemses

  آماری از تعداد مهاجران در دنیا

  #آماری از تعداد #مهاجران در دنیا ٨٨‌ درصد از جمعیت امارات متحده عربی، یک‌سوم از جمعیت کشورهای قطر و کویت و ۲۲ درصد از کل جمعیت کشور کانادا را مهاجران تشکیل داده‌اند. جمعیت کشورهای اروپایی هم نسبت‌های معناداری از مهاجران را شامل می‌شود. اتریش ١٨ درصد، سوئد ١٨ درصد، ایرلند ١٦ درصد، آلمان ١٥ درصد، انگلستان ١٣ درصد و ایتالیا ١٠ درصد. بنابر اطلاعات رسمی و غیر‌رسمی، شاهد حضور بیش از ۳ میلیون از اتباع خارجی در کشور ایران هستیم. در سال ۱۳۹۵ جمعیت کل اتباع افغانستانی دارای مدرک یک‌میلیون و ۵۸۳ هزار و ۹۷۹ نفر بوده است. طبق آخرین آمار کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در سال۲۰۱۶ حدود ۹۷۵هزار نفر دارای مدرک اقامت کارت پناهندگی آمایش بودند. مابقی مهاجران نیز دارای گذرنامه و روادید هستند.
 14. #تولد در کدام کشورها حق #شهروندی می‌دهد؟ در حال حاضر تولد در حدود سی کشور جهان به شهروندی می‌انجامد که شناخته‌ شده‌ترین کشور در این مورد آمریکاست. این کشورها عبارتند از آمریکا، کانادا، آرژانتین، برزیل، کاستاریکا، اروگوئه، ونزوئلا، سنت لوسیا، پرو، پاناما، مکزیک، پاراگوئه، کوبا، دومنیکا (با جمهوری دومنیکن اشتباه نشود)، اکوادور، فیجی، السالوادور، گرانادا، گواتمالا، گویان، جامائیکا، هندوراس، لسوتو، نیکاراگوئه، پاکستان، پاناما، سنت کیتس و نویس، تانزانیا، ترینیداد و توباگو، توالو و آنتیگوا و باربودا. ایالات متحده آمریکا: آمریکا از جمله کشورهایی است که اعطای حق شهروندی را به نوزادانی که در این کشور متولد می‌شوند به رسمیت ‌می‌شناسد هر چند دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اخیرا گفته قصد دارد با فرمانی اجرایی این قانون را لغو کند. این قانون البته استثناهایی هم دارد؛ فرزندان دیپلمات‌های خارجی شاغل در آمریکا و همچنین فرزندان نیروهای نظامی دشمن اشغالگر شامل این قانون نیستند. کانادا: کسانی که در این کشور متولد می‌شوند شهروند کانادا محسوب می‌شوند حتی اگر والدین نوازد اقامت این کشور را نداشته نباشند. فرزندان دیپلمات‌های خارجی شاغل در کانادا مشمول این قانون نمی‌شوند و والدین فرزندانی هم که به این طریق شهروند کانادا می‌شوند از این قانون مستثنی هستند. شهروندی با حق سفر به کشورهای حوزه شنگن: در میان حدود سی کشوری که تولد در آنجا به حق شهروندی منجر می‌شود؛ کشورهایی دیده می‌شوند که با کسب شهروندی آنها می‌توان آزادانه و بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن سفر کرد. عمده کشورهایی که از این طریق نیازی به گرفتن ویزا ندارند، می‌توانند مدت نود روز (طی شش ماه) در کشورهای حوزه شنگن بمانند؛ البته مدت اقامت بسته به کشور متفاوت است. کشورهایی نظیر آرژانتین، برزیل، کاستاریکا، اروگوئه، ونزوئلا، مکزیک، پاراگوئه، پاناما و سنت لوسیا نمونه‌هایی از این کشورها هستند. البته در مورد سنت لوسیا و دومنیکا با پرداخت حدود ۱۰۰ هزار دلار آمریکا یا خرید خانه هم می‌توان شهروندی این کشورها را خرید و بدون نیاز به ویزا به بیش از ۱۰۰ کشور جهان سفر کرد. تولد در کشورهای اروپایی چگونه به شهروندی می‌رسد؟ در بیشتر کشورهای اروپایی تولد به خودی خود به شهروندی منتهی نمی‌شود. این کشورها عمدتا وضعیت اقامتی والدین را در زمان تولد مد نظر قرار می‌دهند و دست کم یکی از آنها باید دارای اقامت دائم یا شهروندی کشور میزبان باشد تا حق شهروندی شامل فرزندش شود. بعنوان مثال در لوکزامبورگ متولدین این کشور که والدین آنها شهروند نیستند می‌توانند از ۱۲ سالگی درخواست شهروندی کنند؛ بشرطی که فرد متقاضی پنج سال و یکی از والدین دستکم یکسال پیش از تولد در لوکزامبورگ زندگی کرده باشد. در آلمان، تولد فرزندان شهروندان غیرآلمانی در صورتی به شهروندی منجر می‌شود که دستکم یکی از والدین هشت سال در این کشور زندگی کرده باشد و دارای اقامت دائم آلمان باشد. در بریتانیا، افرادی که از والدین غیربریتانیایی متولد می‌شوند در صورتی شهروند محسوب می‌شوند که دستکم یکی از والدین دارای اقامت دائم این کشور باشد. متولدین والدین غیرایتالیایی در زمانی که ۱۸ ساله می‌شوند، می‌توانند درخواست شهروندی کنند بشرطی که از زمان تولد در این کشور زندگی کرده باشند. کسانی که از والدین غیرفرانسوی در این کشور متولد می‌شوند در ۱۸ سالگی بطور خودکار شهروند می‌شوند بشرطی که در فرانسه زندگی کنند و از یازده سالگی دستکم پنج سال در این کشور باشند.
 15. poemses

  نکات مهم راجع به ویزای شنگن:

  نکات مهم راجع به #ویزای #شنگن: 1-هنگامی که گذرنامه مسافر برای درخواست ویزای شنگن وارد سفارت یک کشور عضو می شود ، مهری روی یکی از صفحات این گـذرنامه می خورد که نام سفارت و تاریخ درخواسـت در آن ذکر شده است. در صورت تایـید صدور ویزا، برچسب آن روی این مهر قرار می گــیرد و در صــورت عدم تایید، این مهر نشـــانه ردشدن شدن تقــاضای مسافر است. 2-انگشت نگاری (Biometrics) برای افراد بین 12 تا 65 سال، صورت می گیرد. 3- مسافرینی که بعد از سال2012 مسافرت اروپا داشته اند، در صورت وجود بایومتریکس ایشان در بانک مقر حوزه شنگن احتیاجی به انگشت نگاری مجدد ندارند. 4-اقامت بیش از اندازه اعتبار ویزای شنگن حتی به مدت یک ساعت در این حوزه، مسافر را برای همیشه از ورود به این حوزه محروم خواهد کرد. این موضوع در مورد همسر یک فرد نیز صادق است بطوریکه Overstay شدن یک فرد ورود همسر او را نیز تحت الشعاع قرار خواهد داد. 5-هرگونه گزارش پلیس اروپا مبنی بر ایجاد اغتشاش، دعوا و … ، فرد را برای همیشه از ورود به حوزه شنگن محروم خواهد کرد. 6-شش ماه بعد از هر ردشدن ویزا متقاضی می تواند دوباره تقاضای اخذ روادید بدهد اماوجود مهر Reject در گذرنامه فرد، سفارت مورد درخواست را به تحقیق بیشترو همچنین سخت گیری زیادتردرمورد صدور روادید وا خواهد داشت. 7-اختیار صدور یا عدم صدور روادید شنگن در بالاترین سطح ابتدا با مرکز شنگن در لوگزامبورگ و سپس با کنسول سفـارت هر کشور است اما اجازه ورود یا عدم اجـازه ورود به اتحـادیه اروپا حتی با داشتن ویزای معتبر با پلیس مهاجرت مرزی اروپاست. 8-ویزای سطح C در اکثر اوقات دوبرابر، اجازه اقامت اعتبار دارند برای مثال ویزای 15 روزه اقامت 1 ماه از تاریخ درخواست معتبر است .ویزای سطح C در بازه های 15 روزه، یک ماهه، دو ماهه، سه ماهه، 6 ماهه، یکسـاله، دوساله، سه ساله و چهار ساله صادر می شود. 9-برای دریـافت هر کدام از این روادیدها در حالت معمول می بایـست بازه قبلی ویزا توسط متقاضی اخذ شده باشد برای مثال به کسی ویزای 6 ماهه داده می شــــود که علاوه بر داشتن شرایط لازم، قبلا ویـــزای 3 ماهه اخذ کرده باشد.در مورد ویـــزاهای بالاتر از 6 ماه، متقاضی میتواند در هر 6 ماه، فقط سه ماه در اروپا اقامت داشته باشد.گذرنامه متقاضی حتما باید دو صفحه روبروی خالی و 6 ماه اعتبار از تاریخ پایان سفر درخواستی داشته باشد.برخی اوقات پس از صدور ویزا توسط سفارت در صفحه روبروی استیکر ویزا در گــــذرنامه مهــــری می خورد که در صورت افتادن این اتفاق مسافر می بایست پس از بازگـشت از سفر به سفارت مراجعه و بازگشت خود را اطلاع دهد تا در دفعات بعدی بتواند درخواست ویزا نماید. 10-سفارت خانه های مختلف، قوانین مربوط به خود را در زمینه ترجمه مدارک متقاضی دارند. برای مــثال سفارت فرانسه یا آلمان احتیاجی به ترجمه رسمی مدارک ندارند، ترجمه معمولی برای ســـفارت ایتالیا کــفایت می کند و سفارت یونان یا لهستان ترجمه مهمور به مهر وزارت امور خارجه قبول می نمایند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شنگن: پر کردن فرم درخواست ویزای شنگن قابل دریافت از هر سفارتخانه کشور عضو مدارک هویتی: گذرنامه امضاء شده مسافر با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ پایان سفر و دو صفحه خالی روبرو ترجمه رسمی تمامی صفحات شناسنامه ترجمه رسمی سند ازدواج (در صورت تاهل) دو قطعه عکس در ابعاد 5/3 در 5/4 سانتیمتر، پشت زمینه سفید، نگاه روبرو بدون عینک یا کلاه که 70 درصد عکس را فاصله چانه تا پیشانی اشغال کرده باشد. مدارک شغلی: ترجمه رسمی جواز کسب یا اساسنامه شرکت و روزنامه رسمی آن جهت صاحبین مشاغل ترجمه رسمی گواهی اشتغال بکار ، لیست 3 ماه آخر بیمه تامین اجتماعی و رسید پرداخت ماه آخر بعلاوه کپی مدارک بند قبلی جهت کارمندان ترجمه رسمی گواهی اشتغال به تحصیل جهت دانش آموزان و دانشجویان مدارک مالی: ترجمه رسمی سند ملکی نامه تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی مهمور به مهر بانک ریز صورتحساب 6 ماهه آخر حساب بانکی متقاضی به زبان انگلیسی مهمور به مهر بانک (با مانده حساب بیش از حداقل 400 میلیون ریال)
 16. متن سخنرانی بهروز بوچانی که نماینده‌ او آن را هنگام دریافت جایزه‌‌اش خوانده است. بهروز بوچانی پناهنده‌ای ایرانی است که شش سال است در جزیره‌ی مانوس محبوس است. او به‌خاطر رمان «هیچ دوستی جز کوهستان ندارم»،که آن را به‌مرور در موبایلش می‌نوشته، برنده‌ی نفیس‌ترین جایزه‌ی ادبی استرالیا شده است. هویت من هویت انسانی است شش سال پیش که با یک قایق فرسوده به جزیره‌ی کریسمس رسیدم، مأموران ادارە‌ی مهاجرت من را به دفتری فراخواندند. یکی از مأموران گفت که ما شما را به کمپی در جزیره‌ی مانوس در قلب اقیانوس آرام تبعید می‌کنیم. به او گفتم که من یک نویسنده‌ام، اما او تنها پوزخندی زد و بلافاصله به مأموران قوی‌هیکلی که آن‌جا بودند دستور داد من را ببرند. من این تصویر را سال‌هاست که در ذهنم نگاه داشته‌ام. حتا زمانی که این رمان را می‌نوشتم و حتا همین الان که دارم این سخنرانی را می‌نویسم. رفتار آن‌ها آشکارا تحقیرآمیز بود! اما زمانی که به مانوس رسیدم تصویری دیگر در ذهنم خلق کردم؛ تصویر رمان‌نویسی جوان در زندانی دوردست. بعضی وقت‌ها نیمه‌برهنه در داخل زندان و در کنار حصارها قدم می‌زدم و نویسنده‌ای را تصور می‌کردم که اسیر شده است. این تصویرسازی‌ها برای من جهت غلبه بر بیم‌ها و سختی‌ها الهام‌بخش بود. سال‌هاست این تصاویر را در ذهنم نگاه داشته‌ام. حتا زمانی که مجبور می‌شدم برای دریافت غذا در صف‌های طولانی بایستم و یا دیگر حقارت‌ها را تحمل کنم. بهتر است بگویم این‌ها تصاویری هستند که برای سال‌ها با خود حمل کرده‌ام. این تصاویر همیشه به من کمک کرده‌اند تا از شأن و منزلت انسانی‌ام پاسداری کنم. تصاویری الهام‌بخش تا هویت خودم را به‌عنوان یک انسان حفظ کنم. در واقع، من این تصاویر را برای مقابله با تصویری که سیستم سعی می‌کرد بر ما تحمیل کند خلق کردم. بعد از سال‌ها مبارزه با سیستمی که به طور کامل هویت انسانی و فردیت ما را نادیده می‌گرفت، خوشحالم که به این‌جا رسیده‌ایم. بودن من در این‌جا و در برابر شما ثابت می‌کند که هم‌چنان کلمات قدرت این را دارند که روش‌های ضدانسانی سیستم‌ها و ساختارهای قدرت را به چالش اساسی بکشند. من همیشه گفته‌ام که به قدرت کلمات و ادبیات باور دارم. من باور دارم که ادبیات توانایی ایجاد تغییر دارد و می‌تواند سیستم و قدرت را به چالش بکشد. ادبیات قدرت این را دارد که به ما آزادی بدهد. بلی، این واقعیت دارد. من سال‌ها درقفس بوده‌ام، اما ذهن من همیشه واژه‌ها را خلق می‌کرد و همین واژه‌ها من را از مرزهای این زندان و این جزیره عبور داده‌اند. این واژه ها من را به دنیای بیرون از زندان و به مکان‌های ناشناخته رسانده‌اند. به طور واقعی باور دارم که کلمات بسیار قوی‌تر از نرده‌ها و سیم‌های خاردار زندان هستند. این‌ها فقط شعار نیست، من یک ایده‌آلیست نیستم و این‌جا خیال‌پردازی نمی‌کنم. بلکه این کلمات را به‌عنوان انسانی واقعی می‌گویم که این‌جا، در این جزیره، به مدت شش سال به‌زور گروگان گرفته شده است. کسی که شاهد شگفت‌آورترین تراژدی‌های انسانی در این مکان بوده است. این واژه‌ها به من اجازه می‌دهد تا امشب در حضور شما ظاهر شوم. با فروتنی هرچه تمام‌تر، می‌خواهم بگویم که این جایزه یک پیروزی است. این نه تنها یک پیروزی برای ماست بلکه یک پیروزی برای ادبیات و هنر و فراتر از همه‌ی این‌ها، یک پیروزی برای انسانیت است؛ پیروزی برای انسان بودن و شأن و منزلت انسانی اوست. این پیروزی بر سیستمی بود که هیچ‌گاه هویت انسانی ما را به رسمیت نشناخت. این پیروزی علیه سیستمی بود که ما را به اعدادی ریاضی و هویت‌هایی ماشینی و مکانیکی تقلیل داده بود. عمیقاً خوشحالم که می‌بینم این سیستم بسیار پیچیده‌ی مدرن که همیشه شبیه یک هیولا بر ما ظاهر شده، در برابر قدرت کلمات و ادبیات با خفت زانو زده است. این لحظه‌ای زیبا و شگفت‌آور است. بگذارید همگی ما امشب برای قدرت ادبیات جشن بگیریم! بهروز بوچانی، جزیره‌ی مانوس، ژانویه‌ی ۲۰۱۹
 17. poemses

  قوانین مهاجرتی جدید #آلمان ۲۰۱۹

  قوانین مهاجرتی جدید #آلمان ۲۰۱۹ دولت آلمان قوانینی را تصویب کرد که برمبنای آنها متخصصان مورد نیاز اقتصاد آلمان بتوانند با سهولت بیشتری برای کار به این کشور بیایند و پناهجویانی که با تقاضای پناهندگی‌شان مخالفت شده بتوانند در این کشور زندگی و کار کنند. دولت آلمان می کوشد راه را برای متخصصان مهاجر خارج از حوزه اتحادیه اروپا تسهیل ببخشد و برای این آنها امکان زندگی و کار در این کشور را فراهم آورد و به این ترتیب به نیاز بازار کار آلمان در این زمینه پاسخ دهد. طرح اولیه در این باره روز چهار‌شنبه در کابینه آلمان تصویب شد. طرح تصویب شده در کابینه آلمان بر این نکته تاکید دارد که این کشور باید برای متخصصان خارجی که در کشورهای خارج از قلمرو اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند و علاقمند به کار در آلمان هستند، جذاب‌تر شود. بر این مبنا متخصصان خارجی می‌توانند بدون قرارداد کاری به آلمان آمده و آنجا شخصا به جست‌و‌جوی کار بپردازند. البته سیاست مهاجرتی آلمان تاکنون روی متخصصان خارجی تاکید داشت که دارای تخصص_دانشگاهی باشند، اما اکنون این سیاست توسعه یافته و متخصصانی که تحصیلات دانشگاهی نداشته باشند نیز می‌توانند به آلمان مهاجرت کرده و در این کشور زندگی و کار کنند. طرح دیگری نیز در هیئت دولت آلمان تصویب شده که به اجازه اقامت به پناهجویانی می‌پردازد که با تقاضای پناهندگی آنها مخالفت شده، اما همچنان در آلمان زندگی می‌کنند. قرار است این پناهجویان در صورتی که هزینه زندگی خود و خانواده خود را شخصا با اشتغال به کار تامین کنند و خود را به طور مطلوب با موازین حقوقی و اجتماعی آلمان انطباق دهند، یک اجازه اقامت ۳۰ ماهه دریافت خواهند کرد. پیش شرط چنین اجازه اقامتی اشتغال ۱۸ ماهه متقاضیان است. هر دوی این قوانین قرار است از آغاز ژانویه سال ۲۰۲۰ اجرایی شوند. البته این قوانین برای اجرایی شدن باید در مجلس نمایندگان آلمان "بوندس_تاگ" و همچنین شورای‌ایالت‌های آلمان مطرح و به تصویب برسند.
 18. #کنفرانس_امنیتی_مونیخ موضع مرکل در خصوص ایران و روابط یورو-آتلانتیک مرکل در طی سخنان خود به چالش های روابط یورو-آتلانتیک اشاره و از ایران به عنوان یکی از آنها نام برد و گفت: موضوع دیگر ایران است که هم اکنون بین ما شکاف ایجاد کرده است. ما باید مراقب باشیم که این شکاف که من را تحت فشار قرار می دهد...من طی یک سخنرانی در کنست (پارلمان اسرائیل) خود را متعهد کردم که حق موجودیت اسرائیل جزئی از مصالح ملی آلمان خواهد بود. و من برنامه موشکی ایران را می بینم، ایران را در یمن و سوریه می بینم. و تنها سوالی که بین ما اروپایی ها و امریکایی ها وجود دارد این است که، آیا ما با لغو توافق موجود (برجام) به اهداف مشترک مان کمک خواهیم کرد، در واقع مانع تاثیرات مخرب و سخت ایران خواهیم شد؟ یا اینکه به مسائل طور دیگری کمک کنیم، به این صورت که این پایه ای را که در اختیار داریم، حفظ کنیم تا شاید از آن طریق بتوانیم در زمینه های دیگر فشار ایجاد کنیم؟ این مساله تاکتیکی است که در آن باره بحث می کنیم. اما طبیعتا اهداف مان مشترک هستند. من با سوال دیگری نیز مواجه می شوم. آیا این خوب است که امریکا از سوریه خارج شود؟ یا اینکه آیا این باعث تقویت موضع و نفوذ ایران و روسیه در سوریه خواهد شد؟ اینها مسائلی است که باید در آن باره با هم صحبت کنیم.
 19. poemses

  فروش تاسیسات ساختمانی

  فروش محصولات شوفاژکار ایران رادیاتور کیز ایران اریا کوپلینگ ابارا برای مشاهده محصولات و لیست قیمت به سایت جلوخانی مراجعه نمایید کافیست کلمه جلوخانی را سرچ نمایید یا به ادرس jelokhani.com مراجعه نمایید
 20. poemses

  فروش تاسیسات ساختمانی

  فروش پکیج های ایران رادیاتور با مناسب ترین قیمت برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://jelokhani.com/products/25-پکیج-دیواری-ایران-رادیاتور-مدل-K24CF--K24FF.html مراجعه نمایید
 21. poemses

  بازی با داستان

  تصمیم میگیره از اینجا بره یه جایی دیگه ....
 22. poemses

  خودم مست

  خودم مست و جهان هست و خدای اسمان مست نمی دانم چرا ادم در این دنیا ، در این اوارگی هست خودم مست و خودم مست و خودم مست خدا اینجا چه هست یا که ، که هست یا که چه کار است خودم مست و خودم مست و خودم مست به تکرار دقایق ادمی هست شعر ها هست واژا ها هست خودم مست و خودم مست و خودم مست که رستم از همه دنیا ، که خستم ، واژه هایم جملگی مست @poemsecom #ارشان_صابرمختاری
 23. poemses

  چه رمان هایی خوندید ؟

  جسد های شیشه ای
 24. poemses

  بازی انلاین ریپابلیک

  بازی قدیمی ریپابلک که میشه گفت دنیای واقعی رو پیاده سازی کرده و می تونی در این بازی کار کنی سرباز باشی یا حتی رییس جمهور از کشوت دفاع کنی و با کلی کاربر ایرانی دوست بشی و کنار همه این کارا با هم میتینگ بزارین و برای کشور مجازیت تصمیم بگیری شاید دلت خواست روزنامه نگار باشی و شاید یک تانک که همه رو به لرزه میندازه پس منتظر چی هستی همین الان به جمع ما بپوند . راستی داشت یادم میرفت این بازی فیلتر شده اما به راحتی با قند شکن می تونی وارد بشی ایران مجازی به تو نیاز داره تا شکوه خودش رو به همه نشون بده این بازی یکی از بهترین بازی های تحت وب بوده و هست اما از کجا باید شروع کنیم ؟ کافیه اینجا کلیک کنی و وارد دنیای ریپابلیک بشی راستی وارد شدی بهم پیغام بده تا راهنماییت کنم چظور بازی کنی اکانت من javadsd تو بازی
 25. poemses

  Welcome to Pages

  Welcome to Pages! Pages extends your site with custom content management designed especially for communities. Create brand new sections of your community using features like blocks, databases and articles, pulling in data from other areas of your community. Create custom pages in your community using our drag'n'drop, WYSIWYG editor. Build blocks that pull in all kinds of data from throughout your community to create dynamic pages, or use one of the ready-made widgets we include with the Invision Community. View our Pages documentation