Jump to content

عوارض تاتو در دوران بارداری


youka

Recommended Posts

برخی بیماری‌ها مانند هپاتیت B، یک عفونت خطرناک کبدی و HIV/AIDS بیماری‌هایی هستند که ممکن است از طریق مایعات به بدن منتقل شوند. این یعنی اگر شخص با استفاده از یک سوزن آلوده، تاتو را انجام دهد ممکن است شما بیماری به شما منتقل شود. همچنین این امکان وجود دارد که جنین داخل شکم‌تان نیز به همان بیماری مبتلا شود.

ما نمی‌دانیم تاتو و جوهر آن چگونه بر رشد نوزاد اثر می‌گذارد اما همان طور که مقدار کمی از مواد شیمیایی نیز ممکن است برای افراد بالغ مضر باشد؛ میزان آسیب رسانی به جنین کوچک بسیار بیشتر است.

مراقبان بهداشتی پیشنهاد می‌کنند بهتر است کسانی که قصد تاتو کردن برای بار اول یا تجدید آن را دارند از روش اپیدورال که تزریق بی‌حسی به ناحیه کمر است، استفاده کنند. هیچ شواهد مشخصی برای مخالفت با این موضوع در دوران بارداری وجود ندارد اما اگر قصد تاتو در ناحیه کمر با استفاده از روش بی‌حسی موضعی را دارید بهتر است پیش از این کار با پزشک متخصص خود، صحبت کنید.

به دلیل تغییرات پوستی در دوران بارداری، تاتو کردن در این دوران اشتباه است زیرا پوست در حاملگی حالت ارتجاعی پیدا می‌کند و پس از زایمان به حالت اولیه خود باز می‌گردد بنابراین طرحی که شما در این دوران تاتو کنید پس از زایمان تغییر خواهد کرد.این مطلب برگرفته از سایت بارداری است .

تاتوهایی که شما در گذشته انجام دادید بر جنین فعلی‌تان اثر نمی‌گذارد اما تاتو جدید در بارداری بر رشد او اثرگذار است. حالت ارتجاعی پوست در بارداری سبب می‌شود تا تاتوی قدیمی شما از شکل طبیعی خارج یا حتی محو شود.

یک متخصص پوست به نام دایان می‌گوید: زنان باردار باید به صورت مرتب پوست خود را مرطوب کنند؛ پیشنهاد من دوبار در روز است. لوسیون‌های شرکت های مختلف تبلیغات گسترده‌ای را در این زمینه می‌کنند اما بهتر است از روغن‌های طبیعی مانند کره درخت روغن قلم استفاده کنند زیرا مانند یک سد، از پوست محافظت می‌کند. روغن بچه هم برای این کار مفید است؛ بهتر است در حمام کمی از روغن را روی دست‌تان بریزید و به صورت دایره‌ای و آهسته روی پوست‌تان بمالید.

اگرچه هیچ مدرک علمی دال بر مصرف این روغن‌ها و جلوگیری از ترک‌های پوستی در بارداری وجود ندارد اما آنها می‌توانند رطوبت پوست را حفظ کنند. معمولا بعد از تاتو؛ آرایشگر به شما پمادها یا کرم‌هایی را برای جلوگیری از خشکی پوست ناحیه تاتو شده، می‌دهد؛ شما نباید هر کرم یا لوسیونی را که برای تاتو؛ ساخته شده، بگیرید و به بدن‌تان بزنید. پس اگر در این دوران قصد انجام تاتو را دارید برای استفاده از این کرم‌ها با پزشک متخصص خود مشورت کنید. از سوی دیگر شاید شما به خاطر باردار بودن‌تان نتوانید برخی از کرم‌های رایج را بزنید و مجبور باشید از کرم‌های دیگر استفاده کنید و شاید هم طرح تاتوی شما خراب شود.

متخصصان پیشنهاد می‌کنند برای تاتو بهتر است تا یک سالگی کودک‌تان صبر کنید و زمانی که پوست کاملا به حالت طبیعی بازگشت تاتو را انجام دهید. اگر در حاملگی تاتو انجام دادید و بعد از زایمان، شکل تاتو عوض شد، نگران نباشید می‌توانید دوباره آن را احیا کنید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...