Jump to content

امنیت و محتوا در طراحی سایت


arash.mousavi

Recommended Posts

[align=center][/url]امنیت طراحی سایت

یکی از مهم ترین مباحث نه فقط در آموزش طراحی سایت بلکه در سراسر اینترنت و دنیای طراحی وب امنیت است. امنیت اطلاعات همواره توسط هکر ها و افراد متخلف در حال تهدید است. افراد و شرکت های زیادی به این دلیل که احساس می کنند در سایت آنها اطلاعات مهمی قرار ندارد به امنیت در طراحی سایت خود توجه چندانی ندارند اما آیا عدم وجود اطلاعات مهم در طراحی وب سایت شما می تواند عدم توجه به امنیت سایت را توجیه کند؟ نکته ای که باید بدانید این است که اطلاعاتی که برای شما اهمیت ندارد می تواند برای هکر ها اهمیت زیادی داشته باشد و مورد سوء استفاده قرار بگیرد. همچنین مهم تر از این هکر ها از دسترسی به سایت شما جهت دسترسی به اطلاعات کاربران و سرور و نیز ارسال اسپم به نام شما بهره می برند و مشکلات زیادی را برای شما به وجود خواهند آورد که یکی از آنها سلب اعتماد کاربران از شما و کسب و کار شما می باشد.

موارد مهم در امنیت طراحی سایت

از جمله موارد مهم در امنیت طراحی سایت این است اطلاعات را بشناسید و به صورت صحیح طبقه بندی کنید. برای اطلاعاتی که در اولویت اهمیت قرار می گیرد سطح دسترسی مشخص کنید و محدودیت هایی وضع نمایید تا اطلاعات با اهمت طراحی سایت شما در دسترس عموم قرار نداشته باشد. مورد بعدی بررسی و تحلیل و تست قسمت های مختلف سایت می باشد که باید در بازده های زمانی کوتاه مدت انجام بگیرد تا باگ های موجود در سایت شناسایی شوند و قبل از ورود اطلاعات مهم بتوانید اشراف امنیتی کاملی در سایت خود داشته باشید. نکته بعدی که اهمیت زیادی در طراحی سایت و امنیت آن دارد بروز بودن نرم افزارهای مورد استفاده توسط شما می باشد. در سیستم های مدیریت محتوا انواع ماژول ها و پلاگین ها وجود دارد که کاربرد بسیاری از انها جلوگیری از نفوذ هکر ها به سایت می باشد و بروز رسانی آنها اهمیت زیادی دارد.

طراحی سایت بر اساس محتوا

 

این نوشتار بیشتر قابل توجه شرکت های طراحی سایت و یا افرادی که به صورت شخصی طراحی سایت انجام می دهند می باشد. برای مثال زمانی که شما برای شخص یا شرکت دیگری اقدام به طراحی سایت می کنید اصولاً اشراف کاملی بر محتوای مورد نظر آنها که می خواهند در سایت قرار دهند ندارند و در موارد زیادی آنها خود اقدام به تولید محتوا می کنند. در این حالت بیشتر کارشناسان طراحی وب سایت یک راهکار متداول را در نظر می گیرند و آن این است که چند سایت مشابه را به عنوان نمونه مد نظر قرار می دهند و مطابق با آن اقدام به طراحی وب می کنند. این کار در ساخت سایت چندان مورد تأیید نیست و هنگامی که مشتری میخواهد اطلاعات را در سایت بارگذاری نماید با مشکلاتی برخورد می کند و طراح نیز مجبور می شود دوباره کاری کرده و وقت زیادی را صرف بر طرف کردن این اشکالات کند. اما اگر از مسیر درست تر، که در دسترس بودن اطلاعات واقعی سایت می باشد اقدام کنید این مشکلات به وجود نخواهد آمد و اگر هم مواردی نیاز به ادیت داشته باشند تعداد آنها بسیار کمتر خواهد بود.

معماری اطلاعات در طراحی سایت

 

در بالا به دو مورد از کارهایی که کارشناسان طراحی سایت در مورد محتوای سایت و انطباق ظاهری وب سایت با محتوا انجام می دهند اشاره کردیم که هر کدام مشکلاتی داشت. در نتیجه بهترین راهکار استفاده از معماری اطلاعات سایت قبل از طراحی می باشد. با استفاده از این روش کار شما بیشترین انطباق را با درخواست مشتریان خواهد داشت و علاوه بر زیبایی، کاری هدفمند و کاربردی نیز می باشد. اما معماری اطلاعات سایت کار آسانی نیست و باید با مشتریان تعامل داشته و از اهداف و برنامه ها و سلایق آنها آگاهی کامل داشته باشید. در انتها شما سایتی را خواهید داشت که نیازی به تغییرات در آن وجود ندارد و تمامی موارد به خوبی در کنار هم یک کُل را تشکیل داده اند که در عین چشم نوازی و کاربر پسندی به مدیران سایت کمک می رسد که ببیشترین جای مانور را برای رسیدن به اهداف خود داشته باشند.

امنیت طراحی سایت ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، [/align]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...