Jump to content

معروفترین خیابان روسیه آربات


youka

Recommended Posts

در هر شهری از دنیا، خیابانی وجود دارد که توریست ها را مثل یک آهنربا به خود جذب می کند. این خیابان معمولا روح اصلی شهر را در خود دارد و و هر کدام از خانه ها و ساختمان های آن، داستانی برای گفتن دارند. در مسکو پایتخت کشور روسیه، این شهر آربات نام دارد که قدیمی ترین و معروفترین خیابان این شهر محسوب می شود. امروزه اهمیت این خیابان، هم رده ی میدان سرخ و تئاتر بولشوی و حتی کلیسای سنت باسیل است

چرا خیابان آربات مسکو معروف است؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث هیجان انگیز شدن و دوست داشتنی کردن این خیابان می شود. شاید این خیابان بطور مطلق پر از بناهای یادبود تاریخی نباشد اما فضای بسیار سرزنده و متغیری دارد. از سال ۱۹۸۶ به بعد، خیابان آربات مسکو کامل مخصوص عابران پیاده شد و در نتیجه نقاشان و هنرمندان زیادی را جذب خود کرد. چه بومی این شهر باشید  چه بخواهید به عنوان یک توریست از این خیابان دیدن کنید، مطمئن باشید یک چیز بسیار جالب در آن پیدا خواهید کرد.

خبابان آربات فقط به خاطر کارهای هنری زیبا و وسایل دست سازی که در آن به نمایش گذاشته می شود، مشهور نیست بلکه در آن می توانید مردمانی را ملاقات کنید که از فرهنگ های متنوع اتحادیه جماهیر شوروی سابق برخوردارند. علاوه بر شخصیت ها و کاراکترهای مختلف، با روس های واقعی آشنا می شوید. آنها مردمی روشن فکر و صمیمی اند و بنابراین این خیابان یک فرصت تمام و کمال برای حس نبض واقعی مسکو است.این مطلب برگرفته از سایت تور سن پترزبورگ تابستان96 است .

سوغاتی های خیابان آربات مسکو

یکی از معروفترین مکان های مسکو که می توانید در آن دنبال سوغاتی های خوب و خاص بگردید، همین خیابان است که در واقع یکی از اصلی ترین دلایل مراجعه ی توریست ها به آن هم همین است. از کاخ کرملین تا این خبابان با پای پیاده، فقط ۱۰ دقیقه زمان است و در نتیجه می توانید با یک تیر، دو نشان بزنید و بعد از بازدید از این خیابان، سری هم به کرملین بزنید و از آن دیدن کنید. از جمله سوغاتی هایی که در اینجا می توانید پیدا کنید، انواع عروسک های ماتروشکا (matreshkas) است که می توان گفت مشهورترین سوغاتی روسیه و شاید یکی از نمادهای این کشور باشد، کارهای دست ساز، روسری های روسی، پشم، کارهای ساخت چوب و… از دیگر سوغاتی ها است.

چند نکته ای که قبل از بازدید از این خیابان خوب است به خاطر داشته باشید:

از خیابان آربات تا کارملین، پیاده ۱۰ دقیقه راه است.

نزدیکترین ایستگاه مترو، Smolenskaya و Smolenskaya هستند که در خط سوم متروی این شهر قرار دارند.

این خیابان به طول ۱ کیلومتر است و بین این ۲ ایستگاه کشیده شده است.

کافه ها و رستوران های خیابان آربات

هر نوع رستورانی که فکر کنید را در این خیابان می توانید پیدا کنید از رستوران های روسی گرفته تا رستوران های قفقازی، ایتالیایی، ژاپنی و… از اواخر بهار تا اوایل پاییز این خیابان واقعا دیدنی می شود. می توانید در حالیکه در یکی از کافه های خیابانی آن نشسته اید، قهوه تان را میل کنید و حس یک روس قرن نوزدهمی را داشته باشید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...