Jump to content

تصویب لایحه جدید شهروندی کانادا


youka

Recommended Posts

سرانجام لایحه شهروند Bill C-6در19جولای به امضای فرماندار کل کانادا رسید و بخش اعظم شرایط آن از پاییز امسال اجرایی خواهد شد. همچنین برخی شرایط این قانون از همین امروز و برخی دیگر از ابتدای سال ۲۰۱۸ اجرایی می‌شود.

بر طبق قوانین جدید از پاییز امسال، افرادی که دارای اقامت دائم کانادا هستند و در پنج سال گذشته حداقل 3 سال را در خاک کانادا بوده اند می‌توانند برای شهروندی اقدام کنند. قوانین و شرایط جاری مهاجرت کانادا یعنی الزام به حضور ۱۸۳ روز در هر سال در چهار سال از شش سال اخیر در خاک کانادا هم در پاییز حذف خواهد شد و تسهیلات جدید برای محاسبه زمان حضور دانشجویان هم از پاییز امسال اجرایی می‌شود، در واقع پاییز امسال دومین مرحله اجرایی این قانون است.

در مرحله اول ، افراد دارای تابعیت دوگانه، در صورت ارتکاب جرم، همانند سایر کانادایی‌ها در محاکم قضایی دادرسی و محاکمه می‌شوند، مهاجران پس از دریافت شهروندی اجباری به حضور فیزیکی و زندگی در خاک کانادا را ندارند و شرط حداقل سن برای دریافت شهروندی هم حذف می‌شود بدین معنی که افراد زیر سن قانونی هم می‌توانند بدون نیاز به سرپرست و بصورت مستقل می توانند برای شهروندی اقدام کنند. و اما در مرحله سوم اجرای این قانون که اوایل ۲۰۱۸ خواهد بود بازپس‌گیری شهروندی دیگر در اختیار وزیر مهاجرت و نیست و فقط در صورت طی مراحل  قانونی در سیستم قضایی امکان‌پذیر خواهد بود. نتیجه اینکه قوانین جدید در مقایسه با قانون پیشین که در سال ۲۰۱۴ توسط محافظه‌کاران تصویب شده بود شرایط اخذ شهروندی را برای مهاجران آسان تر می‌کند.

همچنین اولویت بررسی پرونده های نیروی متخصص فدرال کانادا تغییر کرد

در پی تاخیرات اخیر در امتیاز بندی برنامه نیروی متخصص فدرال کانادا Express Entry در پی تاخیرات اخیر در امتیاز بندی برنامه نیروی متخصص فدرال کانادا Express Entry سازمان مهاجرت کانادا اعلام کرد زین پس افرادی که به امتیاز مورد نظر میرسند با توجه به تاریخ و زمانی که ثبت نام کرده اند دسته بندی میشوند به این صورت اگر دو نفر هم امتیاز باشند اولویت در فرستادن دعوت نامه برای کسی است که زودتر پرونده خود را ارسال کرده است . قبل از ایجاد این تغییر سازمان مهاجرت کانادا برای تمام کسانی که حداقل امتیاز را داشتند می بایست دعوت نامه می فرستاد که حجم کار بالا و سخت بود با ایجاد این تغییر متقاضیان دسته بندی میشوند  و حجم کار سبک تر میشود.برای مثال اگر 5 نفر امتیاز 419 داشته باشند اولین دعوت نامه برای فردی ارسال شده است که در ماه سپتامبر 2016 پرونده خود را فرستاده و آخرین دعوت نامه به فردی که در 4 می 2017 پرونده ارسال کرده است.هم اکنون هر 2 هفته یکبار حدود 3هزار پرونده، دعوتنامه ارسال مدارک را دریافت می کنند که در حدود 415 تا 450 امتیاز کسب کرده اند که در طی یکسال مقیم کانادا خواهند شد.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...