Jump to content

همه چیز درباره جشن بادبادک ها در تایلند


youka

Recommended Posts

در تایلند فصل تابستان با بادبادک بازی گره خورده است و خیلی از تایلندی ها، بادهای گرم تابستانی را به اسم بادبادهای بادبادکی می شناسند چون وزش این بادها همزمان شده است با فصل هوا کردن بادبادک ها. جشن رنگارنگ بادبادک ها در تایلند هر سال در ماه مارس (اسفند) برگزار می شود تا بادبادک بازی که بخشی از میراث ملی این کشور است همیشه زنده بماند و  همچنین روابط خارجی این کشور با ملت های دیگر قوی تر شود. هر سال تعداد زیادی از کایت ران ها و همینطور کسانی که به این ورزش علاقه دارند جذب این فستیوال می شوند.

در زمان پادشاهی سوخوتای بود که به پرواز درآوردن بادبادک ها به تایلند معرفی شد هرچند که در سال های قبل و در زمان پادشاهی چولالونگکورن هم مسابقات بادبادک بازی برگزار و به برنده آن کاپ پادشاهی اهدا می شد. تایلندی ها قرن هاست که بادبادک ها را به پرواز در می آورند و علاقه خود به این سرگرمی محبوب را در فستیوال بادبادک ها جشن می گیرند. بادبادک های هر کشور باید شکل و رنگ مخصوص به خودش را داشته باشد و با بادبادک های کشورهای دیگر فرق کند. در جشن بین المللی بادبادک ها در تایلند بیش از ۲۰ کشور از ۷ قاره با بادبادک هایی رنگارنگ و متنوع حاضر می شوند.این مطلب برگرفته از سایت تور پوکت است .

در جشنی که در مارس ۲۰۱۷ برگزار شد اتفاق ویژه ای افتاد و بادبادکی به شکل وال با ۳۰ تا ۴۰ متر طول به پرواز در آمد و همه مردم را به وجد آورد. در این جشن در کنار همه کسانی که از جای جای جهان برای بادبادک بازی به تایلند آمده بودند ۲۰ تیم ویژه از ۹ کشور کویت، چین، آلمان، مالزی، سنگاپور، هلند، اندونزی، نیوزلند و تایلند بادبادک های تماشایی را در آسمان ساحل «چا آم» به پرواز در آوردند. در این جشن رنگارنگ و رویایی در فضایی شاد همه افراد مهارت های بادبادک بازی خود را به رخ همدیگر می کشند و با هم رقابت می کنند. در بخش دیگری از این جشن، مسابقه ای برای انتخاب بالاترین و زیباترین بادبادک برگزار می شود که جایزه اش برای کایت ران های دنیا اهمیت زیادی دارد.

در جشن بادبادک ها نمایشی هیجان انگیز از هنر به پرواز در آوردن بادبادک ها را می بینید و اگر دلتان خواست این بادبادک ها را خودتان بسازید می توانید با شرکت در کلاس های آموزشی که در همین جشن برگزار می شود روش درست کرن آن ها را یاد بگیرید. در گوشه ای دیگر از این فستیوال می توانید بادبادک های سنتی تایلندی را تماشا کنید و با سلیقه مردمان قدیم این کشور هم آشنا شوید. برای این که این جشن حال و هوای شادتری پیدا کند خوانندگانی معروف در آن کنسرت برگزار می کنند و آهنگ های شاد و مهیج می خوانند. خوشی های این جشن تمامی ندارد و در قسمت های مختلف می توانید دکه هایی را پیدا کنید که به مناسبت این جشن غذاهای خوشمزه ای را می فروشند.  این جشن، آخر هفته ای شاد و مفرح را برای همه کسانی که ماه مارس را برای سفر به تایلند انتخاب می کنند می سازد.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...