Jump to content

9 راه برای جذب بازدیدکننده به وب سایت


site2017

Recommended Posts

محتوا: برای این که وب سایتی جذاب شود باید محتوای صفحه برای کاربران جالب و خواندنی باشد. صفحات فرود باید طوری طراحی شوند که به وضوح به بازدید کننده، هدف وب سایت شما را نشان دهند و این که چه انتظاری از وب سایت شما داشته باشند. اگر بازدید کننده در دقایق اول متوجه نشود دقیقا سایت مورد نظر چه چیزی می خواهد به او بگوید قطعا وب سایت را ترک خواهد کرد و دیگر به آن باز نخواهد گشت و این طور می شود که نرخ بازدید شما کاهش می یابد.

 

خوانایی آسان: اطمینان حال کنید که مطالبی که در وب سایت قرار می دهید به راحتی قابل خواندن باشند.از اندازه فونت مناسب استفاده کنید نباید زیاد کوچک باشد و نباید زیاد بزرگ باشد،همچنین مطمئن شوید رنگ فونت با رنگ پس زمینه متفاوت باشد، رنگ های مشابه برای پس زمینه و فونت استفاده نکنید.زیرا این باعث می شود تا بازدید کننده به راحتی به مطالعه مطالب شما بپردازد و احساس راحتی با سایت شما داشته باشد.

 

سرعت بارگذاری: جنبه ی کلیدی توسعه وب سایت می باشد،سرعت بارگذاری وب سایت باید بسیار سریع باشد، بسیاری از مردم وب سایت را ترک می کنند اگر در چندین ثانیه اولیه سایت بارگذاری نشود که ممکن است باعث شود نرخ بازدید شما تحت تاثیر قرار گیرد. تا جایی که امکان دارد مطمئن شوید زیر ساخت های سایت شما مناسب و مطلوب است تا در حد ممکن وب سایت شما سریع بارگذاری شود.

 

استفاده از  CSS3  و HTML5 : در گذشته جاوا اسکریپت به طور گسترده ای برای طراحی وب سایت ها استفاده می شد. درست است که انتخاب محبوب آن زمان بود،جاوا اسکریپت وجودش باعث کند شدن وب سایت می شود، و همچنین باعث تضعیف نتایج جستجوی  وب سایت شما در موتورهای جستجو می شود.برای دوری از این مشکلات از HTML5  و CSS3  باید استفاده کنید تا وب سایت خود را جذاب کنید و به مشکلات بالا بر نخورید.

 

ناوبری و جستجو ی گزینه ها: مطمئن شوید که ناوبری و جستجوی سایت برای کاربران کاملا روشن و مفهوم باشد و بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو باشد ،این به این معنی می باشد که کاربر نباید وقتش زیاد بر روی منوها و یا فهرست ها و یا این که صفحات زیادی را طی کند به صفحه مورد نظر دست پیدا کند تلف شود. همچنین می توانید دکمه ی جستجو را برای کاربران طوری طراحی کنید به سریع ترین حال ممکن به نتیجه ی خود دست پیدا کند.

 

دکمه های رسانه های اجتماعی: شبکه های اجتماعی یکی از قدرتمند ترین نقاط قوت در این دهه می باشد که بوسیله آن ها می توانید بازدید کننده های زیادی را روانه وب سایت خود کنید.این دکمه در صفحات وب سایت ها به بازدید کننده ها اجازه می دهد صفحات سایت مورد علاقه ی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و این باعث اتصال دیگران به سایت شما می شود و یکی از بهترین راه های اتصال 3 نفره می باشد.

 

ساخت سایت ریسپانسیو:امروزه استفاده دستگاه های هوشمند مانند موبایل ها بیشتر از کامپیوتر های رومیزی شده است، این بسیار مهم است که شما برای وب سایت خود در زمان طراحی این نیز را در نظر بگیرید و آن را عملی کنید چون نرخ بازدید سایت شما را افزایش می دهد ولی اگر غیر این باشد ممکن است کاربرانی که با موبایل و تبلت به وب سایت شما سر می زنند احساس راحتی با وب سایت شما نکنند و از سایت شما بیرون بیایند.

 

تصاویر و فیلم ها: هنوز یکی از بهترین و موثر ترین راه های جذب بازدید کننده در دنیا تصویر ها و فیلم های جذاب می باشد گذاشتن عکس هاس تعاملی به جای خواندن پاراگراف های طولانی ، حتما در زمان طراحی سایت این نکته در نظر بگیرید تا نرخ بازدید شما افزایش پیدا کند.

 

رفع خطاها: اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما عاری از هر گونه خطایی باشد سایت باید برای بازدید کنندگان کارکرد آن روان و جذاب باشد مطمئن شوید قبل از این که سایت را در دید عموم قرار دهید خطاهای آن برطرف شده باشد.

 

 

این ها برخی از اساسی ترین نکات برای جذب ترافیک توسط بازدیدکنندگان برای وب سایت شما خواهند بود تا در زمان طراحی وب سایت به آنها اتکا کنید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...