Jump to content

گوا یا کرالا؟ سفر به کدام یک بهتر است؟


youka

Recommended Posts

گوا و کرالا هر یک با جذابیت های خاص خود، از پربازدیدترین شهرهای گردشگری هند هستند. اگر در حال تدارک سفر به هند هستید و بین انتخاب سفر به گوا یا کرالا تردید دارید این پست را تا آخر بخوانید چون در آن جواب بیشتر سوال های خود را درباره این دو منطقه زیبا می گیرد.

فرودگاه

فرودگاه بین المللی گوا در شهر دابولیم قرار دارد و به همین دلیل اسمش فرودگاه دابولیم است. کرالا سه فرودگاه بین المللی دارد: فرودگاه بین المللی تریواندروم، فرودگاه بین المللی کوچین و فرودگاه بین المللی کالیکوت.

موقعیت جغرافیایی

گوا در سواحل غربی و کرالا در سواحل شرقی هند قرار دارد.

مدت سفر

فاصله دهلی تا گوا: ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه

فاصله بمبئی تا گوا: ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه

فاصله بنگلور تا گوا: ۱ ساعت

فاصله کلکته تا گوا: ۳ ساعت

فاصله دهلی تا کرالا (فرودگاه کوچین): ۳ ساعت

فاصله بمبئی تا کرالا (فرودگاه کوچین): ۲ ساعت

فاصله بنگلور تا کرالا (فرودگاه کوچین): ۱ ساعت

آب و هوا

گوا در نواحی ساحلی است و آب و هوایی مرطوب دارد، نوع آب و هوای آن در دسته آب و هوای ساحلی قرار می گیرد. آب و هوای کرالا تفاوت چندانی با آب و هوای گوا ندارد و در دسته آب و هوای استوایی قرار دارد.

بهترین زمان برای سفر به  این شهر

گوا: بهترین زمان برای رفتن به گوا بین نوامبر تا فوریه (آبان تا بهمن)  است. ژوئن تا اکتبر (تیر تا مهر) فصل بارندگی های موسمی و شهر در نهایت سرسبزی و زیبایی است.

کرالا: بهترین زمان برای رفتن به کرالا سپتامبر تا مارس (شهریور تا اسفند) است و ژوئن و آگوست (تیر و مرداد) فصل بارندگی های موسمی می باشد.

چه نوع گردشگرانی به این و شهر سفر می کنند؟

نوع گردشگرانی که در این دو شهر با آن ها روبرو می شوید کاملا فرق دارند:

گوا: کوله گردها، مارجراجویان، ساحل دوستان، مسافران رمانتیک

کرالا: زوج های جوان برای گذراندن ماه عسل، علاقمندان به حیات وحش

سفر به کدام یک از این شهرها ارزان تر است؟

در گوا می توانید اقامتگاه های خیلی ارزانی مثل کلبه پیدا کنید اما همین که پایتان را به کرالا بگذارید فقط گزینه های هل های لوکس را پیش رو دارید! در گوا می توانید در ساحل در کنار کلبه صبحانه ارزانی داشته باشید اما کرالا رستوران های شیک و مد روز زیادی دارد. فعالیت های ماجراجویانه مثل موج سواری در گوا نسبت به کرالا قیمت کمتری دارد البته در کرالا بهترین کارهای ماجراجویانه قایق سواری و شمشیربازی است. در مجموع، گوا نسبتا از کرالا ارزان تر است.

سواحل

گوا: این شهر سواحل بیشتر، آزادتر و بزرگ تری دارد.  صندلی های ساحل آن ها مجانی است  و در گوشه و کنار ساحل پر از کلبه است.

کرالا: سواحل کرالا کوچکتر و اکثرا صخره ای هستند، صندلی های ساحل مجانی نیستند و برای کرایه آن ها باید بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ روپیه پول بدهید. سواحل کرالا کلبه ندارد.

جاههای تاریخی

گوا: این شهر میراث دوره استعماری پرتغال است برای همین بیشتر بناهای تاریخی آن را می توانید در بخش قدیمی شهر پیدا کنید.منبع : تور گوا

کرالا: پیشینه کرالا به دوره ماقبل تاریخ برمی گردد. به دلیل رونق صنعت تجارت ادویه در کرالا این شهر توسط پادشاهان زیادی مثل پرتغالی ها، هلندی ها، بریتانیایی ها و فرانسوی ها به استعمار کشیده شد.  بناهای تاریخی به جای مانده از آن زمان را می توانید در گوشه و کنار شهر ببینید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...