Jump to content

روش های آنالیز کلمات کلیدی وب سایت


sitecup1

Recommended Posts

اگر می خواهید در بازاریابی آنلاین و کسب و کار اینترنتی خود موفق باشید، بهتر است بدانید که یکی از ضروری ترین و مهم ترین عوامل در طراحی وب سایت استفاده از ابزار و آنالیز کلمات کلیدی است. همانطور که می دانید، اینترنت به اندازه کهکشان وسیع و پهناور است، بنابراین استفاده از کلمات کلیدی بسیار ضروری است زیرا در این صورت موتورهای جستجوگر می توانند به راحتی مطالب ما را پیدا کنند. به این ترتیب می توانیم مشتریان بالقوه را به سمت خود جذب نماییم.

جدای از اینکه تجارت شما چیست و چه محصول یا خدماتی را به فروش می رسانید یا اینکه ارزش محصولات و خدمات شما چگونه تعیین می شود، باید این نکته را حتما رعایت نماییدطراحی سایت شما باید به گونه باشد که در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر نمایان گردد. به این ترتیب میزان موفقیت تجاری شما افزایش چشگیری خواهد داشت.

چرا باید کلمات کلیدی خود را بررسی و آنالیز کنیم؟

همانگونه که در بالا گفتیم، اگر وب سایت شما در تایج جستجوی کاربران موتورهای جستجوگر یافت نشود، فروش محصولات و خدمات شما دچار مشکل می شود و در نتیجه تجارت شما سخت تر خواهد شد. به همین دلیل بسیاری از بازاریابان اینترنتی که در حال تلاش برای باقی ماندن در بازار رقابت آنلاین هستند سعی دارند از طریق بازاریابی محتوا (مقاله، اینفوگرافیک، ویدئو) نام تجاری خود را به مشتریان معرفی کنند. این امر مستلزم این است که پیش از ارائه چنین محتوایی بازاریابان تحقیقات گسترده ای را انجام دهند تا بتوانند به راحتی نبض بازار را در دست بگیرند.

بیشتر اوقات ارزش و اعتبار محتوای ایجاد شده توسط بازاریابان اینترنتی نمی تواند ترافیک و حجم بازدیدکنندگانی که یک کسب و کار آنلاین لازم دارد را ایجاد کند. قسمت جالب این مسئله این است که یک بازاریابی اینترنتی ناموفق به اندازۀ یک بازاریابی موفق اینترنتی تلاش می کند. تنها تفاوتی که در شکست و پیروزی این دو فرد وجود دارد به استفادۀ مداوم آنها از ابزار آنالیز کلمات کلیدی مرتبط است. مهم ترین مسئله درک این است که افراد برای جستجوی بازار خاص یا هدف مورد نظر خود از چه کلمه کلیدی استفاده می کنند.

در ابزار آنالیز کلمات کلیدی باید به دنبال چه چیزی باشیم؟

بسیاری از افرادی که به تازگی در این زمینه فعالیت می کنند تلاش خود را بر روی میزان حجم ترافیک و تعداد بازدیدکنندگانی که از طریق کلمات کلیدی خاص جذب شده اند، متمرکز می کنند. می توان گفت این کار، اندازه گیری "پتانسیل کلمات کلیدی هدفمند" است و اندازه گیری آن ضروری است اما باید بدانید که تنها معیار مهم اندازه گیری نمی باشد. "متناسب بودن کلمات کلیدی با موضوع وب سایت"، "ارزش و اعتبار تجاری" و "رقابت" نیز از عواملی هستند که در این اندازه گیری بسیار مهم هستند. بیشتر تحقیقات انجام شده همۀ این موارد را در نظر نمی گیرند و به این ترتیب کلمات کلیدی دقیق و درست انتخاب نمی شوند.

در مرحلۀ اول آنالیز کلمات کلیدی، ابزار مخصوص این کار، میزان ارتباط کلمه کلیدی با محتوای طراحی وب سایت را بررسی می کند. این نکته بسیار مهم است که همۀ کلمات کلیدی که به محتوای وب سایت بی ربط هستند، حتما از وب سایت حذف شوند. نکته دوم این است که ابزاری که برای بررسی و آنالیز کلمات کلیدی استفاده می کنید، قادر باشد ارزش و اعتبار تجاری کلمات را بسنجد و مقایسه نماید.

اصول ارزش گذاری بر روی کلمات کلیدی از طریق سرویس گوگل Adwords صورت می گیرد. هرچه افراد برای انتخاب و آنالیز کلمات کلیدی خود، هزینه بیشتری پرداخت کنند، ارزش و اعتبار آنها بالاتر خواهد رفت. در ایجاد محتوا با کلمات کلیدی مورد نظر این نکته ظریف وجود دارد که بیشتر افراد به آن توجهی نداشته و وقت خود را صرف آن می کنند.

مرحلۀ سوم را می توان مهم ترین مورد در موارد بالا دانست. بسیار مهم است که ابزار تحلیل و آنالیز کلمات کلیدی باید بتوانند کلمات کلیدی شما را با کلمات کلیدی رقبایتان مقایسه کنند. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بازاریابان اینترنتی مرتکب می شوند، انتخاب کلمات کلیدی محبوب و رقابتی است. در بازارهای مختلف کاری کلمات متفاوت بسیاری وجود دارند که بسیار هدفمند هستند. با استفاده از این کلمات کلیدی، رتبۀ وب سایت شما در موتورهای جستجوگر دست نیافتنی خواهد شد.

به طور خلاصه می توان گفت، با استفاده از ابزار آنالیز کلمات کلیدی، قادر خواهید بود میزان رقابتی بودن کلمات کلیدی طراحی سایت خود را اندازه گیری کنید. همچنین این امکان وجود دارد که کلمه کلیدی یا برچسبی را بیابید که حجم بازدیدکننده بسیاری را به وب سایت شما بیاورد و همچنین ارزش و اعتبار خاصی در دید مشتریان و رقبا برای شما ایجاد نماید. اما بسیار مهم است که حتما این سه مورد گفته شده درباره اندازه گیری کلمات کلیدی رعایت شوند. در صورتی که یکی از این سه مورد حذف شود، ممکن است که شما از بازاریاب آنلاین موفق به بازاریاب آنلاین ناموفق تبدیل شوید.

نمونه های بیشتری را می توانید در سایت طراحی سایت ببینید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...