Jump to content

استارت آپ چیست ؟


bamana

Recommended Posts

[align=justify]وقتی کلمه استارت آپ به گوش شما می خورد، تصور ذهنی شما از این کلمه چیست؟ شاید این فکر به ذهن شما برسد که استارت آپ، کسب و کاریست که برای اولین بار راه اندازی شده است یا اینکه با یک ایده ی منحصر به فرد آغاز شده است یا شاید فکر شما این باشد که استارت آپ شروع یک کسب و کار برای ارائه یک خدمت یا محصول جدید می باشد که تا کنون توسط هیچ گروه کاری ارائه نشده است. به راستی تمام آن چیزی در ذهن  شما در مورد این کلمه نقش بسته است درست می باشد. با ما همراه باشید تا بتوانید درست بودن فکر و عقیده خود را در این مورد اثبات کنید.(طراحی سایت، طراحی سایت در کرج، سئو، سئو در کرج)

استارت آپ چیست ؟

 

 

تا کنون تعاریف گوناگونی در مورد این کلمه ارائه شده است . یک تعریف از استارت آپ ، تجارت نوپایی که در قالب یک کمپانی، شرکت یا سازمان موقت می باشد.

در دیکشنری وبستر،  استارت آپ به عنوان یک کسب و کار جدید تعریف گردیده است.

تعریفی که از اریک رایز از استارپ آپ بیان گردیده، نهادی انسانی که به منظور خلق محصول، خدمت یا ارزشی نو ایجاد شده است.

اهداف استارت آپ چیست ؟

 

1- ایجاد و راه اندازی یک مدل تجاری جدید در زمینه ی خاص

2- تمرکز برای رشد

استارت آپ چیست ؟

 

ویژگی های یک استارت آپ چیست ؟

 

یک استارت آپ خصوصیات متعددی دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است اما ویژگی اصلی یک استارت آپ، توانایی آن برای رشد می باشد. گراهام، استارت آپ را یک کمپانی که بر پایه ی رشد سریع تاسیس شده باشد، معرفی می کند.

1- ارزش آفرین است.

2- پایدار است.

3- مقیاس پذیر نیست. (به لحاظ اندازه هر اندازه ای می تواند باشد)

4- فقط مبتنی بر تکنولوژی های نوین نیست.

5- دارای نوآوری، خلاقیت و ایده پردازی است .

6- آینده نگر است.

7- متمرکز بر مدیریت فعالیت ها است.

حتما بخوانید  تجارت الکترونیک با تبلیغات در تلگرام

فاکتورهای ارزش گذاری یک استارت آپ :

 

یک استارت آپ ارزشمند باید تمامی موارد زیر را رعایت کند تا بتواند به اهداف خود که مهم ترین آن سودآوری است، دست یابد.

1-  بررسی هزینه های اولیه : یک استارت آپ باید قبل از شروع کار، هزینه ها را براورد کرده تا بتواند بر اساس سرمایه خود برنامه ریزی و هدف گذاری کند.

2- شناخت رقبا : رقیبان را در حوزه ی کسب و کارش بشناسد، به گونه ای که رفتارهای آن ها را تحلیل کند و از اهدافشان آگاهی یابد تا بتواند جایگاه خوبی در میان آن ها بدست آورد.

3- آینده استارت آپ مدنظر: آینده ی یک استارت آپ، یکی از فاکتورهایی است که یک کسب و کار نوپا را ارزشمند می سازد.

4- فرصت های پیش روی استارت آپ : یک استارت آپ باید فرصت های ایجاده شده درطول مسیرش را شناخته و از آن ها به درستی استفاده کند تا بتواند به سود آوری برسد.

معرفی چند استارت آپ :

 

روزانه شاهد راه اندازی استارت آپ های مختلف در حوزه های گوناگون دراطرافمان هستیم که هر کدام از آن ها برای رسیدن به یک هدف خاص شروع به کار کرده اند. در زیر به چند نمونه از آن ها اشاره شده است.

1- کسب و کار نوپا مبتنی بر تکنولوژی های نوین

2- استارت آپ مبتنی برفناوری اطلاعات

3- کسب و کار نوپای خانگی

4- کسب وکارهای نوپای آینده نگر

5- کسب و کارهای نوپای ایجاد کننده تحول در بازار

منظور از عمر استارت آپ  چیست ؟

 

به طور میانگین عمر یک استارت آپ، تقریبا سه سال تعریف شده است. در واقع  پس از گذشت سه سال دیگر یک کمپانی نوپا، استارت آپ محسوب نمی شود؛ چرا که یک شرکت نوپا تا زمانی استارت آپ است  که توسط سایر کمپانی های بزرگ تصاحب نشده باشد، دارای دفاتر مختلف در نقاط مختلف شهر نباشد، کارکنان آن به بیش از 80 نفر نرسیده باشند، درآمدی بالای 20 میلیون دلار نداشته باشد، اعضای اصلی استارت آپ به بیش از 5 نفر نرسیده باشند. زمانی که یک استارت آپ به سود آوری می رسد، دقیقا زمانی است که پایان عمر استارت آپ فرا رسیده است.

حتما بخوانید  چرا باید به سمت کسب و کار آنلاین مهاجرت کنیم؟

تعریف کلی استارت آپ :

 

مجموعه یا کسب و کاری که درآمدش  کمتر از 20 میلیون دلار و تعداد کارکنان آن کمتر از 80 نفر باشند، یک تعریف کلی از استارت آپ می باشد و موسس یک استارت آپ، فردی است که با هدف تبدیل شدن به یک کمپانی بزرگ در سطح کشوری یا جهانی اقدام به تاسیس کمپانی خود می کند.

خوب است در اینجا یک استارت آپ موفق داخلی را برای شما عزیزان معرفی کنم. جناب آقای علیرضا تندرو به عنوان موسس این استارت آپ قدم بزرگی در زمینه پرورش زالوهای طبی و درمانی برداشته است. ایشان با شکل گیری یک ایده ی نو در ذهنشان که برگرفته از تحقیقات و پژوهش های گسترده ای است که در زمینه طب سنتی انجام داده اند، شروع به فعالیت در این عرصه نمودند. امروزه روز به عنوان یکی از کارآفرینان برتر در داخل و خارج کشور شناخته شده می باشند. برای اطلاعات بیشتر در حوزه ی فعالیت و استارت آپ ایشان می توانید به آدرس اینترنتی gilanliro.com مراجعه فرمایید.

 

 

حرف آخر: قدم اول در آغاز یک استارت آپ خودباوری و ایمان داشتن به توانایی های فردی می باشد.شما نیز می توانید با پرورش ایده ی نو که ذهن دارید و انجام تحقیقات و سنجش تمامی جوانب، یک استارت برتر شوید.

 

استارت آپ چیست ؟[/align]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...