Jump to content

چگونه یک شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم ؟


itzeroone

Recommended Posts

شما هم در انتخاب یک شرکت برای طراحی سایت مانده اید ؟ نمیدانید کدام شرکت را انتخاب کنید؟ در این مقاله با سارین وب همراه باشید تا این موضوع را بیشتر بررسی کنیم .

 

بسیاری از سایت ها به شما و وبمسترها این امکان را می دهند تا پروژه های خود را برای شرکت های طراحی سایت به مناقصه گذارید. تمامی این سایت ها به شما این امکان را می دهند تا با شرکت ها و کسانی که برای شما کار خواهند کرد، از قبل تماس گرفته و با آنها صحبت کنید. حتی بسیاری از آنها بر اساس، کشور، استان، شهر و منطقه شرکت ها را دسته بندی می کنند که به شما این امکان را می دهد تا مناطقی که دستمزدها بالا نمی باشند و شهرهای صنعتی نمی باشند، شرکت مورد نظر خود را انتخاب کنید. اینکار به شما این امکان را خواهد داد تا هزینه های پروژه خود را پایین نگه دارید. به عبارت دیگر، شما با استخدام نفرات کمتر، در هزینه ها صرفه جویی می کنید.

 

سئوالی که می ماند آن است که چطور می توان از میان شن ها، الماس را پیدا کرد؟ شخص یا شرکتی که بتواند کاری با کیفیت را در مدت زمان مقرر شده با هزینه های معین شده به شما تحویل دهد؟ پاسخ دادن به این پرسش ساده نمی باشد. بهترین کاری که می توانید انجام دهید استفاده از ابزارهایی می باشد که در برخی از سایت ها برای ارزش دهی به شرکت ها و وب سایت ها ارائه می شود.

 

متاسفانه اکثر چنین سایت هایی از سیستم های ارزش دهی ضعیفی استفاده می کنند بطوریکه به مشتریان اجازه می دهد تا تنها امتیازی را بین 0 تا 10 به طراحان بدهند. چنین سیستم هایی معمولا فاکتورهای مختلفی را در خود جای نمی دهند، فاکتورهایی نظیر نوع پروژه و پیچیدگی های آن.

 

پیچیدگی یک پروژه فاکتور مهمی می باشد. طراحان سایت هایی که پیچیدگی خاصی ندارند و خیلی ساده طراحی شده اند می توانند در این سیستم امتیاز بالایی را برای کارهای خود کسب کنند. ولی تضمینی وجود ندارد که آنها بتوانند پروژه های پیچیده تر را بخوبی هدایت کنند. از آنجاییکه پروژه های پیچیده تر، هزینه های بالاتری را طلب می کنند، در نتیجه چنین سیستم هایی می بایست حداقل فاکتور مبلغ پروژه را نیز در فرمول های رتبه بندی خود در نظر بگیرند تا اطلاعات اضافه تری را به مشتریان ارائه دهد. با اینکار، تصمیم گیریهای مشتریان، ساده تر خواهد شد.

 

در ادامه به موارد مهم برای انتخاب یک شرکت طراحی سایت اصفهان میپردازیم :

مشتری نباید تعیین قیمت کند !

ممکن است بپرسید دلیل این امر چه می تواند باشد؟ چنانچه مبلغ را عنوان کنید، اکثر شرکت ها بر حسب مبلغ عنوان شده از سوی شما، هزینه ها را پیشنهاد خواهند داد. متاسفانه هزینه ها و دستمزدها در یک شهر یا منطقه نسبت به مناطق دیگر می تواند کاملا متفاوت باشد.

 

بعنوان مثال، فرض کنید شما قصد دارید تا لوگویی را برای خود طراحی کنید و انجام اینکار را بدست طراحی بسپارید. هر گرافیست ماهری می بایست قادر به انجام اینکار باشد. در نتیجه مطلوب ترین کار این است که با کمترین هزینه اینکار را انجام دهید. ولی تصور کنید که مخاطبان شما افرادی در استرالیا هستند. در اینصورت منطقی نیست تا تصور کنید طراحی در ایران یا چین، بتواند به همان خوبی طراحی که بومی استرالیا می باشد، از مخاطبان شما مطلع باشد. ولی به این نکته توجه داشته باشید که هزینه های طراحی در استرالیا به مراتب بسیار بالاتر از هزینه های طراحی در ایران و چین است.

 

ازشرکت هایی استفاده کنید که مورد انتظار شما هستند

ممکن است بپرسید "اگر خودم مهارت داشتم که از کس دیگری کمک نمی گرفتم". اگرچه این جمله شما ممکن است صحیح باشد ولی شما نیاز دارید تا به اندازه کافی با حوزه کاری خود آشنا باشید تا قادر باشید به دقت، پروژه خود را تعریف نمایید، و بتوانید مشخص کنید چه کارهایی امکان پذیر است و چه کارهایی امکان پذیر نیست تا بدانید هزینه عنوان شده در پروژه منطقی است یا نه.

 

در صورت لزوم، از شخصی مشورت بگیرید که در این حیطه قبلا آشنایی دارد. اکثر سایت ها معمولا انجمن گفتگویی دارند که می توانید با نام مستعار پیش از آنکه پروژه خود را بدست آنها بسپارید، با آنها مشورت و صحبت کنید. با دقت به عکس العمل های طراحان در مورد پروژه خود توجه نمایید. بهترین انتخاب و گزینه، شخص یا شرکتی می باشد که عاشق کارش است. از آنها بخواهید تا نمونه کارهای مشابهی را که قبلا در این خصوص انجام داده اند را در صورت امکان نشان تان دهند. طراحان گرافیست، طراحان وب سایت، و نیز پدید آورندگان مطالب، باید قادر باشند تا نمونه کارهای خود را ارائه دهند. برنامه نویسان و برخی دیگر، ممکن است قادر نباشند تا نمونه کارهایی را ارائه دهند ولی ممکن این بتوانند منابعی را در این خصوص معرفی کنند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...