Jump to content

اگر در عنوان مطالب خود از سوال استفاده میکنید ، این مطلب را بخوانید


sarinweb

Recommended Posts

بعد از طراحی سایت اولین چیزی که باید به فکر آن باشید تولید محتواست . در این میان ، عنوان در مطالب سایت میتواند جذابیتی را ایجاد کند که کاربر سایت شما ، ترغیب به خواندن کند . در این مطلب قصد داریم تا عنوان مطالبی که به صورت سوال مطرح میشود را بررسی کنیم . در ادامه با سارین وب همراه باشید .

 

کاربران عمدتا از سوالات برای جستجو در اینترنت استفاده می‌کنند. چرا، چگونه،چه طور، کجا، چه زمان و…سوالاتی هستند که اغلب در گوگل مورد جستجو قرار می‌گیرند. از این رو نویسنده مطلب معمولا درعناوین مطالب بعد از

طراحی سایت از سوالات استفاده می‌کند و یا سعی دارد با شروع عنوان به صورت سوالی جذابیت مطلب را برای موتور جستجو بالا ببرد و دقیقا همان مطلبی را تولید کند که کاربر مد نظر خود قرار داده است.

اما گاهی همین سوالات می‌توانند به محتوا بهینه سازی سایت آسیب بزنند. گاهی شیوه به کارگیری سوالات به گونه ای است که نه تنها کاربر را برای کلیک روی مطلب ترغیب نمی‌کند بلکه حس تمسخر او را برمی‌انگیزد!

البته که شروع هر مطلب با سوال ایده خوبی است و گاهی برای تنوع هم که شده است لازم می‌شود. مثلا همین مطلبی که شما در حال خواندن آن هستید با استفاده از یک سوال شروع شده است. سوالی که شاید ذهن شما را به خود مشغول کند و شما را نسبت به صحبت عناوینی که تا کنون انتخاب کرده اید دو به شک کند.

اما این سوالات که ممکن است در وضعیت سئو سایت شما تاثیر منفی داشته باشند چه هستند؟

 

اگر شما هم بعد از طراحی سایت خود ، در محتوای سایت از عنوان های سوالی استفاده میکنید حتما ادامه را مطالعه کنید :

 

چه باید ها و نباید هایی را باید رعایت کنیم ؟

 

قبل از این که از سوال در عنوان یک مطلب استفاده کنید از خودتان این سوالات را بپرسید :

 

 

- آیا قادر به جواب دادن این سوال هستید؟

- گاهی برخی از مطالب با سوالات سخت و بزرگی آغاز می‌شوند. سوالاتی که وقتی در عمق مطلب جستجو می‌کنیم می‌بینیم خود نویسنده هم نتوانسته بدان پاسخ دهد!

- تا کنون به این سوال پاسخ داده شده است؟

- بعضی اوقات برخی از سوالات آن قدر تکرار می‌شوند که ذهن خواننده را فقط سردرگم می‌کنند. رقبا در امر سئو سایت بعد از طراحی سایت حرف اول را می‌زنند. هر قدمی که برمی‌دارید باید حساب شده باشد. باید ببینید آیا چنین سوالی قبلا هم مطرح شده است و آیا بدان پاسخ داده شده است یا نه.

آیا می‌توان به این سوال با “بله” یا “خیر” پاسخ داد؟

یکی از سوالات متداولی که همیشه در حوزه کاری ما یعنی سئو پرسیده می‌شود این است که آیا سئو خوب است؟ سوالی که شاید در نگاه اول با بله یا خیر قابل پاسخ گویی باشد؛ اما وقتی در بطن قضیه قرار می‌گیرید ۱۰۰۰ واژه هم برای پاسخ دادن به آن کم است!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...