Jump to content

ساندویچ پانل


seosho

Recommended Posts

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل سازه ایست پیش ساخته ، که از آن در ساخت ساختمان های اداری ، تجاری ، صنعتی و مسکونی و انواع سوله ها و کانکس ها استفاده می شود.

0x0http://sandwich-panelmammut.com/wp-content/uploads/2017/08/industrial-type-locked-sandwich-panel-endustriyel-tip-kilitli-sandvic-panel.png[/img]

بدین صورت که سازه های پیش ساخته را عمدتا به صورت دیوار و سقف های پیش ساخته استفاده می کنند و آن ها را در محل نصب می کنند و ساختمان را اجرا می نمایند.

ساندویچ پانل ها می توانند در انواع مختلف تهیه و تولید شوند به طور مثال در ساندویچ پانل های گالوانیزه از ورق گالوانیزه در دو رو ورق استفاده می شود و یا از ورق آلوزینک برای دو رو ورق ساندویچ پانل آلوزینک استفاده می شود.

لازه به ذکر است که ساندویچ پانل آلوزینک را می توان به صورت با گارانتی تهیه کرد ، زیرا این ورق بسیار مقاوم در برابر اکسید زنگ آهن ، خم و بریدگی ،شکستگی و فشار است و دوام این ورق از سایر ورق های استفاده شده برای ساخت پانل ماموت ها بیشتر است و همین امر باعث شده شرکت کره ای تولید کننده آن را وارانتی و شرکت ماموت استفاده کننده از آن ، گارانتی آن را برعهده گیرد.

ساندویچ پانل آلومینیوم که از ورق آلومینیوم برای ساخت آن استفاده می شود ، در هر دو رو ورق محافظ هسته از ورق آلومینیوم استفاده می شود.

دیگر ساندویچ پانل ها که به دسته شکیل ساندویچ پانل ها نیز تعلق دارند و بیشتر برای افرادی که زیبا سازی فضا برایشان مهم است توصیه می شود ، ساندویچ پانل طرح چوب و ساندویچ پانل شفاف هستند که در مورد اول از ورق فایبرگلاس برای ساخت ساندویچ پانل استفاده می شود و در مورد دوم از ورق های پلی کربنات و یا شیشه استفاده می شود که در هر سه مورد شکیل است و در مورد ساندویچ پانل شفاف به علاوه شکیل بودن و رعایت زیبایی ظاهر ، نور نیز وارد سازه می شود و بیشتر برای ساخت گلخانه ها استفاده می شود.

ساندویچ پنل های ماموت فوق الذکر همه از انواع ساندویچ پانل با توجه به ورق های محافظ ساندویچ پانل هستند و هنوز یکسری از ساندویچ پانل ها که از نظر هسته ساندویچ پانل دسته بندی می شوند مانده است که در ذیل به بررسی مختصری از آن ها می پردازیم.

ساندویچ پانل پلی یورتان که در هسته این محصول از فوم تزریقی پلی یورتان استفاده می شود و این ساندویچ پانل جز ساندویچ پانل دیر سوز ها می باشد زیرا این ساندویچ پانل بخاطر استفاده از این فوم تا 1000 درجه تغییر شکل نمی دهند و حرارت روی آن ها تاثیر نخواهد داشت.0x0http://sandwich-panelmammut.com/wp-content/uploads/2017/08/Frt17.png[/img]

ساندویچ پانل پشم سنگ که هسته این ماموت پانل از الیاف پشم سنگ است که نوعی از الیاف است که از سنگ آذرین (بازمانده سنگ های آتش فشانی ) تهیه می شود، این الیاف نسوز هستند و به اصطلاح به آن ها ساندویچ پانل نسوز می گویند زیرا شعله های آتش را در محل وقوع آتش مبحوس نگه میدارند و اجازه پخش شدن آن را نمی دهند.

به علاوه در این پنل ماموت مانند سایر ساندویچ پنل های نسوز ، دما تا 1000 درجه باعث تغییر شکل و سوختن ساندویچ پانل نمی شود.

ساندویچ پانل پشم شیشه از دیگر انواع محصولات شرکت ماموت است که آن را جزو دسته ساندویچ پانل دیر سوز ها می دانند،به طوری که دمای خیلی بالا باعث سوختن آن و تغییر شکل می شود.

ساندویچ پانل پلی استایرن از انواع ساندویچ پانل ماموت است که در هسته آن از فوم تزریقی پلی استایرن استفاده می شود ، این فوم بسیار مقاوم و با دوام است و جزو دسته فوم های قابل تغییر از نظر ضخامت می باشد.

0x0http://sandwich-panelmammut.com/wp-content/uploads/2017/08/details-sandwichpanel.jpg[/img]

 

ساندویچ پانل اتاق تمیز از انواع ساندویچ پانل ماموت است که بیشتر به عنوان ساندویچ پانل دیواری استفاده می شود. این محصول برای ساخت اتاق تمیز هایی استفاده می شود که میزان ورود آلاینده ها در آن ها بسیار اهمیت دارد به طوری که باید تمامی این آلاینده ها مانند گرد و غبار و ... را کنترل کرده و در جای ممکن از ورود آن ها درونشان جلوگیری کرد.

 

ساندویچ پنل سردخانه ای که برای ساخت انواع سرخانه ها استفاده می شود و کاربرد دارد و این ساندویچ پانل ها در برابر سرما و گرما بسیار مقاوم هستند و عایقی بسیار مقاوم در برابر حرارت دارند که از ورود و خروج های دما جلوگیری کرده و باعث صرفه جویی در هزینه های مصرفی انرژی می شوند.

ساندویچ پانل XPS که این ساندویچ پانل با استفاده از هسته ای از فوم تزریقی XPS تهیه می شود که به دلیل فشردگی بالای این فوم ، حجم بسیار کمی اشغال می شود و این ساندویچ پنل از نازک ترین انواع ساندویچ پنل است.

ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی هر دو را می توان در انواع بالا تهیه کرد ، اما قیمت ساندویچ پانل های فوق با هم متفاوت است که شما می توانید برای مشاهده لیست قیمت ساندویچ پانل فوق به سایت و قسمت لیست قیمت ساندویچ پانل مراجعه فرمایید و از قیمت ساندویچ پانل مورد نظر خود مطلع شوید.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...