Jump to content

یک وبلاگ تمام عیار چه ویژگی هایی دارد ؟


maryammo

Recommended Posts

داشتن یک وبلاگ تمام عیار در کنار طراحی سایت متناسب با کسب و کارتان ، می تواند تاثیرات شگرفی در برقراری ارتباط با مشتریان و کاربران شما بگذارد .در این پست قصد داریم تا شما را با ویژگی هایی که یک وبلاگ تمام عیار میتواند داشته باشد بیشتر آشنا کنیم . پس در ادامه همراه باشید .

 

اولین قدم ، انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای مناسب

سیستم مدیریت محتوا در واقع، یک نرم افزار است که انتشار انواع مختلف محتوا، مانند متن، تصاویر، ویدیو، فرم های تماس و مواردی از این قبیل را برای صفحات اینترنتی ساده تر می کند.

سیستم مدیریت محتوا یک نمای ظاهری دارد که در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد و یک بخش مدیریتی دارد که ناشر از طریق آن می تواند قالب ها، متون، تصاویر، محتواهای ویدیویی، افزونه های رسانه های اجتماعی، دکمه ها و انبوهی از گزینه های دیگر (بسته به سیستم مدیریت محتوایی که انتخاب می کنید) را تغییر داده یا چیزی به آنها اضافه کند.

قابلیت های سیستم های مدیریت محتوا در طراحی سایت بسته به نیازهای شما متغیر است، اما تحقیق و بررسی خود را روی سوالات زیر متمرکز کنید:

 

- سیستم مدیریت محتوای مورد نظر چقدر کاربرپسند است؟ به چه میزان تخصص فنی نیاز دارد؟

- سیستم مدیریت محتوای مورد نظر تا چه میزان قابلیت شخصی سازی دارد؟

- مجوزهای ویرایش چگونه مدیریت می شود؟

- سیستم مدیریت محتوای مورد نظر چند افزونه (پلاگین) دارد؟ ف

- سیستم مدیریت محتوای مورد نظر ترافیک کاربری را چگونه مدیریت می کند؟

 

انتخاب رنگ بندی و قالب مناسب برای طراحی سایت بلاگ

 

گزینه های موجود برای انتخاب رنگ بندی بی پایان هستند و طرح های الهام بخشی که در هر گوشه و کنار مشاهده می کنید، محدودکردن این گزینه ها را دشوارتر می کند. خوشبختانه روش هایی وجود دارند که این کار را به صورت خودکار انجام داده و شما را از بُهت و حیرت نجات می دهند.

 

اینفوگرافیک معجزه می کند

نسبت تعداد مخاطبانی که از طریق جستجوی طبیعی وارد سایت شما می شوند به سایر منابع ترافیک در اغلب وبسایتها بیشتر است. با دریافت لینک از پلتفورم های بزرگ و مرتبط، سئوی شما بهبود خواهد یافت و همین، وبلاگ شما را در جایگاه بهتری در صفحات نتایج جستجو قرار خواهد داد.

 

دلیل اهمیت اینفوگرافیک برای بازاریابی محتوایی این است که می توانید یک اینفوگرافیک تولید کنید و بدون نگرانی درباره محتوای تکراری، آن را در چندین وبسایت منتشر کنید. چنین چیزی در مورد محتوای متنی امکانپذیر نیست، چرا که توسط گوگل جریمه خواهید شد و سئوی شما تحت تاثیر این اقدام لطمه خواهد خورد.

افزودن ویژگیهای زیر به اینفوگرافیک خود را از یاد نبرید:

 

- طراحی تاثیرگذار و جذاب داشته باشد

- راه حلی برای یک مساله باشد

- آموزشی و سرگرم کننده باشد

- حاوی آمار و منابع باشد

 

ویدیو را فراموش نکنید

استفاده از ویدیو یک روش فوق العاده برای تقویت پست های وبلاگ به شمار می رود. ویدیو به شما کمک می کند تا ارتباط نزدیکتری با بازدیدکنندگان خود برقرار کنید. روایت یک داستان جذاب از طریق ویدیو به مخاطب شما انگیزه می دهد تا به پیام شما گوش فرا دهد و واقعا با آن تعامل برقرار کند. کسب و کار شما می تواند از مزایای روایتگری داستان های فوق العاده بهره مند شود، پس چه دلیلی دارد که برای انگیزه بخشیدن به مشتریان خود از ویدیو استفاده نکنید؟

 

تیتر های جذاب در بلاگ نویسی

یک عنوان خوب عنوانی است که نه تنها برای خوانندگان مناسب باشد، بلکه برای موتورهای جستجو نیز بهینه شده باشد. عنوان مطالب وبلاگ شما نقش عمده ای در موفقیت شما بازی می کند. عنوان یک مولفه ملموس است که به کاربران انگیزه می دهد تا کاری انجام دهند، کلیک کنند و مطلب شما را مطالعه کنند. علاوه بر این، عنوان مطلب نقش قابل توجهی در رتبه بندی آن توسط موتورهای جستجو دارد.

 

تقویم محتوای ایجاد کنید

برنامه ریزی جهت تولید و انتشار محتوا برای آینده یکی از عناصر ضروری اغلب استراتژی های بازاریابی به شمار می رود.

 

اگر مسئولیت تهیه محتوا بر عهده شما است، در اینصورت باید برای هفته ها، ماه ها و حتی سال پیش رو برنامه ریزی داشته باشید. این کار به افزایش هماهنگی بین بخش های مختلف کمک می کند و باعث می شود که مسئولیت پذیری نویسنده نسبت به کار حفظ شود.

 

- یک مرور کلی روی محتوای خود داشته باشید و خلأ ها و کاستی ها را برطرف کنید.

- برای رویدادها و ایام مهم و همچنین عرضه محصولات یا خدمات جدید برنامه ریزی کنید

- زمان مناسب و زیادی را برای آماده سازی محتوا جهت انتشار در نظر بگیرید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...