Jump to content

به یک فریلسنر تمام عیار و منحصر به فرد تبدیل شوید


itzeroone

Recommended Posts

دنیای آزادکاری یا فریلنسری جدای از جذابیت و هرچیز دیگرش، نیازمند یک سری قواعد و قوانین است تا فرد آزاد کار بتواند به خوبی در آن موفق شود . در ادامه همراه باشید تا بیشتر بررسی کنیم . 

 

 

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا خیلی از افراد به صوت فریلنسری یا آزادکاری کار می کنند ؟

جواب آن معلوم است : زیرا به شما اجازه می*دهد تا رئیس خودتان باشید و از درآمد خوبی کسب کنیدو در عین حال به انواع تفریحات خود برسید .

750x400https://jalaltorabi.com/wp-content/uploads/2018/01/freelancer-working-at-home.jpg[/img]

اما برای موفقیت در فریلنسری باید به نکات الماسی توجه کنید که موفقیت شما را تضمین می کند . حال ببینیم این نکات الماسی شامل چه چیزهایی می شود ؟

 

مثل ربات کار نکنید: ۲۴ ساعت وقت خود رادردسترس بقیه قرار ندهید!

درست است که برای جلب رضایت مشتری و افراد طرف قراردادتان، باید پایبند به همه اصول باشید اما این دلیل نمی شود که همه وقت خود را صرف آن ها بکنید !

بسیاری از فریلنسر ها همین اشتباه را مرتکب می شوند وفکر می کنند که چون شغل آن ها زمان و مکان مشخصی نمی شناسد، هرزمان که مشتری اراده می کند آنها باید در دسترس باشند که این شیوه*ی پاسخگویی شما می تواند سابقه کاری شما را رقم بزند .شاید در اوایل فعالیت خود، بتوانید از پس سفارشات مشتریان بربیایید اما به مرور زمان و زیاد شدن سفارشات و درخواست های مشتریان، با سیل انبوهی از درخواست ها مواجه می شوید که نمی توانید آن ها را در وقت و زمان معین تحویل بدهید .درست است که زمان شما نسبت به یک کارمند یا یک برنامه نویس که در یک شرکت کار می کند ، انعطاف پذیر تر است اما باید برای زمان خود مرز های روشن و واقع بینانه تعیین کنید چراکه این مشکل باعث می شود سطح کیفیت اجرایی شما نیز پایین بیاید.بعد از آن، نکته ای باید در نظر داشته باشید برنامه ریزی برای مدیریت کارهایتان است. بگذارید یک مثال قابل لمس را برای شما بازگو کنم : اگر هفته ی کاری استاندارد شما ۴۰ ساعت باشد و آن را به ۵۰ تا ۶۰ ساعت کار افزایش دهید، دیگر فرصت بررسی سفارش*ها را ندارید و نمی توانید پروژه ها را با بهترین بازدهی انجام دهید .

819x534https://jalaltorabi.com/wp-content/uploads/2018/01/freelancer.jpg[/img]

در پذیرش پروژه ، دو عنصر دقت و سخت گیری را به کار بگیرید

فریلنسر ها بیشتر به این فکر هستند که تقویم کاریشان را پر نگه دارند تا درآمد بیشتری داشته باشند و بتوانند از عهده*ی مخارج زندگی برآیند و همین باعث می شود که بینش کافی را ازدست بدهند . همین امر باعث می شود تا از کاری که انجام می دهند ، بازدهی مناسب را دریافت نکرده و درنتیجه از حقوق مورد نظر خود راضی نباشند .پس باید چکار کنیم تا در این زمینه موفق باشیم ؟ 

اصولتان را مشخص کنید و اهداف مناسبی برای خودتان تعیین کنید.

به این فکر باشید که با وجود همه گیر شدن اینترنت ، گجت های هوشمند و خصوصا شبکه های اجتماعی مشتریان بالقوه ای دارید که کیفیت و سطح کارشما برایشان بسیار مهم و حیاتی است . 

 

631x522https://jalaltorabi.com/wp-content/uploads/2018/01/Want-Work-as-Freelancer-App-Developer-Magazine_85yd5z8g.jpg[/img]

سازماندهی شده عمل کنید مثل یک فرمانده زمانی که تعداد پروژه هایتان افزایش پیدا می کند ، به این نکته توجه داشته باشید که به صورت سازمان دهی و برنامه ریزی شده جلو بروید، چرا که ممکن است یک اشتباه کوتاه منجر به نارضایتی مشتری و ازدست رفتن وقت و هزینه بشود.از نرم افزار ها و اپلیکیشن های مدیریت زمان کمک بگیرید ، زیرا در ادامه مسیر ممکن است دچار اشتباه یا گمراهی شوید .

از چیزی که نمی دانید ، نترسید ! آن را یاد بگیریداگر مشتری از شما سوالی پرسید و بلد نبودید، اشکالی ندارد که به او بگویید درمورد سوالش تحقیق می کنید و سپس جوابش را می دهید بلکه آن چیزی که مشتری را ناراحت و مضطرب می کند، اینست که متوجه مهارت پایین و عدم تخصص شما بشود .صداقت شما برای مشتریان ارزشمند است و به خاطر همین صداقت، شما را در شبکه*ی خود نگه می*دارند.روی کار خود بودجه بندی کنید اکثر فریلنسر ها به این فکر می کنند که چون پروژه هایی که انجام می دهند معین نیست ، پس نمی توانند روی آن وقت و زمان مشخص کنند و واقعیت این است که شما باید داده*های کاریتان را حفظ کنید.مهم ترین کاری که اوایل آزاد کاری خود باید انجام دهید ، اینست که کارفعلی خود را رها نکنید و به صورت قانون ۲۰-۸۰ عمل کنید . 

یعنی ۸۰ درصد تمرکزتان روی کارفعلی و ۲۰ درصد روی آزادکاری باشد.شاید بپرسید چرا ؟ جواب آن واضح است : چون با توجه به درآمد ثابت شغل فعلی که دارید، می توانید یک بودجه بندی کامل و جامع داشته باشید .در بررسی هایتان، مدت زمانی را که صرف آزادکاری کرده اید، در نظر داشته باشید. این پروسه به شما کمک می*کند متوجه شوید که آیا می*توانید آزادکاری را به*عنوان شغل اصلی تان انتخاب کنید یا خیر.750x400https://jalaltorabi.com/wp-content/uploads/2018/01/freelancer-working.jpg[/img]

به نظر شما چه راه های دیگری برای موفقیت در فریلنسری وجود دارد ؟ نظرات خود را با رفتن به لینک زیر باما درمیان بگذارید : 

 

به یک فریلنسر تمام عیار تبدیل شوید در سایت جلال ترابی - تکنومن

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...