Jump to content

گردشگری وحشت: معروفترین مکانها برای گردشگری وحشت (قسمت دوم)


youka

Recommended Posts

مهم نیست در کدام بخش از کره‌ی زمین زندگی می‌کنید، هنوز هم این احتمال وجود دارد که چیزی ترسناک درست در همان نزدیکی حضور داشته باشد. از آغاز جهان تا کنون رویدادهای تلخ و ترسناک بسیاری رخ داده‌اند و خوشبختانه از این سو نیز ماجراجویانی کنجکاو هم حضور دارند که از وارد شدن به قلمروهای مملو از ترس و وحشت بیمی ندارند. و این گونه است که گردشگری وحشت روز به روز محبوب‌تر می‌شود.در بخش نخست این مطلب همراه شما سفری به شماری از مقاصد گردشگری جهان داشتیم که تاریخی لبریز از ترس و ابهام دارند. در این مجال همراه شما عزیزان این سفر را پی خواهیم گرفت. این مطلب برگرفته از تور جیپور است .

گور امیر،

ازبکستان

«زمانی که من از خواب مرگ بیدار شوم، دنیا به لرزه می‌افتد»، این چیزی است که روی سنگ مزار تیمور لنگ نوشته شده است، نامی که برای بسیاری از ایرانیان بسیار آشنا است. تیمور لنگ مؤسس سلسه‌ی گورکانی و نخستین پادشاه این سلسله بود که بسیار به کشور گشایی علاقه داشت.«گور امیر» (Gur Emir) آرامگاه ابدی این پادشاه در کشور ازبکستان و در سمرقند واقع شده و جزئی از میراث ارزشمند این کشور است. نفوذ این پادشاه فاتح که خود را از نسل چنگیز خان مغول می‌دانست از هیمالیا تا ترکیه گسترده شده بود و تخمین زده می‌شود که در زمان حیاتش و در جریان جنگ‌های متعدد، دست کم در حدود ۱۷ میلیون انسان بی‌گناه را به خاک و خون کشید.گفته می‌شود هر که قبر تیمور لنگ را بگشاید، جنگ و ویرانی را به کشور خود دعوت کرده است در ۲۲ ماه ژوئن سال ۱۹۴۱، مقبره او در گور امیر شکافته شده و بقایای او برای مطالعه خارج شد. تنها چند ساعت بعد آلمان به اتحاد جماهیر شوروی حمله کرد و نزدیک به ۳۰ میلیون انسان دیگر کشته شدند و اینجا بود که نفرین تیمور جنبه‌ی واقعی‌تری به خود گرفت، چرا که گفته می‌شود هر که قبر تیمور را بگشاید جنگ را به کشور خود آورده است.امروزه مزار او پذیرای گردشگران متعددی است که نه فقط برای بازدید از گور یک فاتح تشنه به خون، بلکه برای تحسین معماری زیبای این بنا که به سبک آذری ساخته شده است، به بازدید این مکان می‌آیند.

مزار تیمور لنگ در سمرقند - ازبکستان

Houtman Albrolhos،

استرالیا

در سال ۱۶۲۹، یک کشتی

هلندی به نام «باتاویا» (Batavia) که عازم جامائیکا بود در میانه‌‌ی راه و در نزدیکی یکی از جزیره‌های واقع در مجمع‌الجزایر «Houtman Albrolhos» دچار شکستگی شده و با ۳۲۰ مسافر غرق شد. تعدادی از ملونان سعی کردند خود را به ساحل رسانده و زندگی‌شان را نجات دهند، اما همگی آنها نیز مبدل به بخشی از یک افسانه وحشتناک شدند. کاپیتان و یک دسته ۴۰ نفری از خدمه سوار یک قایق شده و عازم پیدا کردن کمک شدند و یکی از افراد به نام «جرونیموس کورنلیس» (Jeronimus Cornelicez) را به عنوان مسئول انتخاب کردند. اما این تصمیمی اشتباه بود، چرا که او به سرعت چهره عوض کرده و تبدیل به یک قاتل دیوانه شد.کورنلیس تعدادی از خدمه‌ی باقی مانده را متقاعد کرد که آذوقه موجود، کفاف سیر کردن همه نجات یافتگان را نمی‌دهد و در نتیجه آنها یک سیستم انتخابی به راه انداختند. او تعدادی از افراد را به بهانه‌هایی به گوشه و کنار جزیره فرستاد و تعدادی را نیز غرق کرد و سرانجام موقعیت خود را تحکیم کرد و در کنار افرادی که از او پیروی می‌کردند اداره‌ی اوضاع را به دست گرفت.گروهی که برای آوردن کمک رفته بودند، دو ماه بعد برگشتند و متوجه شدند که تقریبا همه افراد مرده‌اند و در نهایت کورنلیس و ۶ نفر از همدستانش را به دار مجازات آویختند.در سال ۱۷۶۱ یک کشتی دیگر نیز به سرنوشتی مشابه دچار شد و ۱۶۰ برده در جزیره‌ی دیگری در این مجمع‌الجزایر به دام افتاندند و وقتی کمک از راه رسید، تنها هشت نفر آنها هنوز زنده بودند. یک قرن بعد از این رویداد، کشتی دیگری به نام «Zeewijk» نیز در همان حوالی به مشکل برخورده و باز هم فاجعه‌ای دیگر رخ داد و این بار ۲۶ نفر جان خود را از دست دادند.اما علی‌رغم این پیشنیه‌ی تلخ و مرگبار، امروزه این منطقه مقصد ایده‌آل گردشگری برای دوستداران غواصی، مشاهده‌ی حیات وحش و سواحل زیبا و دست نخورده است.

مجمع‌الجزایری در سواحل غرب استرالیا

گورستان «استال» (Stull)، کانزاس

گفته می‌شود که دروازه‌ی جهنم در این گورستان در ایالت کانزاس واقع شده است. داستان اصلی به گور زنی باز می‌گردد که گفته می‌شود شیطان شیفته‌ی او شده و مرتباً به او سر می‌زده است. در طول روز مشکل چندانی وجود ندارد، اما شب هنگام بازدیدکنندگان این گورستان خبر از حضور چیزهای عجیب و شیطانی داده‌اند.آنها بارها از شنیدن صداهای ترسناک، شیون و جیغ‌های هولناک صحبت کرده‌اند، اینکه گوی مخلوقاتی نامرئی آنها را چنگ زده و حتی به روی زمین پرتاب‌شان کرده‌اند.

ظاهرا این دروازه مخفی جهنمی تنها در اوقاتی از سال همچون هالووین و اعتدال بهاری گشوده می‌شود.

گورستان تاریخی استال، کانزاس

«پاین بارنز» (Pine Barrens)،

نیوجرسی، ایالات متحده

شیطان جرسی برای بعضی‌ها بیش از یک افسانه‌ی خیالی است. در حقیقیت این موجود از دل داستانی تاریخی که در جنوب نیوجرسی بسیار مورد توجه است، پا به دنیای واقعیت گذاشته است.این شیطان که ظاهرا بخشی از وجودش شبیه کانگورو، بخشی شبیه خفاش و بخشی شبیه بز است، یک دم بلند و چنگال‌هایی تیز دارد و از سال ۱۷۳۵ تا کنون بازدیدکنندگان را مجذوب خود کرده و آنها را به این جنگل کشانده است.بر طبق داستان‌های افسانه‌ای ماجرا به قرن سیزدهم باز می‌گردد. کودکی ناخواسته تنها چند دقیقه بعد از تولد، تبدیل به چیزی شوم و شیطانی شده است. او ظاهرا با چنگال‌هایش به مادرش حمله کرده و سپس به سوی جنگل گریخته است، جایی که از آن زمان تا کنون در آنجا سکنی دارد.افسانه‌ی شیطان جرسی حتی در برخی از مدارس ابتدایی این ایالات تدریس می‌شود و باعث ترس و وحشت بسیاری از کودکان و اجتناب کردن آنها از نزدیک شدن به این جنگل شده است. البته مشاهدات عجیب گروهی از افرادای که در مسیرهای این جنگل به راهپیمایی می‌پردازند هم به داغ‌تر شدن این شایعات دامن زده است. به هر حال گردشگران مشتاق می‌توانند در جنگل اردو زده و در انتظار مشاهده‌ی این موجود عجیب با شمایل شیطانی‌اش بمانند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...