Jump to content

گردشگری وحشت: مقاصد گردشگری هند (قسمت دوم)


youka

Recommended Posts

گردشگری وحشت فرصتی است برای تجربه‌ی لحظاتی متفاوت، لحظاتی که با ترس‌های زاییده‌ی خیالات انسان در هم آمیخته و خاطرات متفاوتی را برای گردشگران رقم می‌زند. کهن سرزمین هند این بار مقصد گردشگری ما است، جایی که در کنار گستره‌ی وسیعی از جاذبه‌های گردشگری معمول، ترس و وحشت نیز اسم و رسمی به هم زده است .سخن کوتاه کرده و به جای هر توضیح دیگری، سفر خود را به شماری از معروف‌ترین و البته ترسناک‌ترین جاذبه‌های این کشور پهناور و رنگارنگ پی می‌گیریم. این مطلب برگرفته از تور جیپور است .

D’Souza Chawl، ماهیم (Muhim)، بمبئی

این مکان لقب تسخیر شده‌ترین نقطه‌ی شهر بمبئی را به خود اختصاص داده است. گفته می‌شود که زنی در این منطقه به داخل چاه آبی سقوط کرده و علی‌رغم فریادهایی که برای کمک کشیده، در نهایت در این چاه غرق شده و جان سپرده است.

ظاهرا این مسئله اکنون باعث ایجاد مشاهدات ماورایی فراوانی شده، به طوری که مردم بارها ادعا کردند زنی را دیده‌اند که در اطراف چاه و مناطق نزدیک آن کمین کرده است. البته به نظر نمی‌رسد این روح خطرناک باشد.

قلعه‌ی «شانیوار وادا» (Shaniwarwada)، پونه (Pune)

این قلعه‌ی قرن هجدهمی، بیش از هر چیز دیگری به خاطر نمایش خیره کننده هنر معماری شناخته شده است، قلعه‌ای که در عین حل شاهد وقوع اتفاقات ترسناکی نیز بوده است. ظاهرا میزان تجربیات و فعالیت‌های ماورایی روی داده در این مکان هنگام ماه کامل به اوج خود می‌رسد. رمز و راز نهفته در پس فعالیت‌های عجیب روی داده در این سازه، ظاهرا در ارتباط با شاهزاده‌ی جوانی است که به طرزی وحشیانه در این مکان کشته شده و شاید اکنون روح اوست که این مکان را به تسخیر خود درآورده است.هنگامی که شب از راه می‌رسد، صداهای فریادهای دردآور او شنیده می‌شود، از سوی دیگر بسیاری از مردم محلی که گاهی در زمین‌های  قلعه اردو زده و شب را آنجا سپری می‌کنند نیز از شنیدن صدای گریه و فریاد پسری کوچک خبر داده‌اند.پس اگر از مواجه با وقایع ترسناک واهمه دارید و نمی‌خواهید شنونده‌ی صداهایی باشید که خون را در عروق‌تان منجمد می‌کنند، شاید بهتر است به جای شب؛ طی ساعات روز به بازدید این قلعه بروید. البته می‌توان شب هنگام هم در این قلعه قدم زده و از آن بازدید کنید، البته این امر با مسئولیت خود فرد امکان پذیر است و باید بدانید که بی‌شک این مکان یکی از ترسناک‌ترین‌ مقاصد گردشگری این کشور است.

GP Block، «میرِت» (Meerut)

مکان ترسناک بعدی در میروت واقع شده و به واسطه‌ی مشاهده فعالیت‌های ماورایی، به شهرت رسیده است. علی‌رغم اینکه این منطقه، نقطه‌ی گردشگری معروف و شناخته شده‌ای است اما بارها گزارشاتی مبنی بر رخدادهای عجیب و مشاهدات غیر قابل توضیح در مورد این مکان ارائه شده است.بسیاری از افراد که گذرشان به این مکان افتاده از مشاهده چهار مرد صحبت کرده‌اند که ظاهرا زیر نور شمع در حال میگساری بوده‌اند. در ابتدا این مسئله شاید چندان هم ترسناک به نظر نرسد، اما اوضاع وقتی ترسناک می‌شود که متوجه شوید این چهار مرد، در واقع چهار روح هستند. از سوی دیگر گروهی نیز از مشاهده‌ی روح دختری جوان پوشیده در لباس قرمز خبر داده‌اند.مردم این منطقه و نواحی مجاور علاقه زیاد و روزافزونی به این محل نشان می‌دهند. هر چند که از زمان اوج گرفتن این داستان‌ها، مردم محلی در حال ترک کردن این منطقه هستند اما از طرف این ناحیه به خاطر همین داستان‌ها مورد توجه گردشگران حوزه‌ی گردشگری وحشت قرار گرفته که شیفته‌ی داستان‌های ماورایی و تجربه‌ی پدیده‌های ماورالطبیعه هستند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...