Jump to content

گردشگری وحشت: مقاصد گردشگری هند (قسمت ششم)


youka

Recommended Posts

داستان‌ها و افسانه‌های ترسناک از دیرباز نقشی مهم در جلب توجه عموم داشته و دارند. در واقع ما اگرچه از چیزهایی واهمه داریم، اما در عین حال از اعماق وجودمان دوست داریم ترس را به شکلی واقعی تجربه کنیم و این مسئله شاید یکی از عوامل موفقیت ژانر وحشت در جلب نظر مخاطب باشد. در همین زمینه ظاهرا صنعت توریسم و گردشگری هم با معرفی حوزه‌ای جدید به نام گردشگری وحشت، قدم به این وادی گذاشته است.هندوستان از نظر بسیاری، مقصد گردشگری ایده‌آلی است، اما این کشور در کنار تاریخ، فرهنگ و جاذبه‌های طبیعی خود، ترس و وحشت را نیز به عنوان عامل جذب گردشگر از قلم نینداخته است.و این فهرست درست در همین مورد است، معرفی ترسناک‌ترین و تسخیر شده‌ترین مقاصد گردشگری این کشور که فارغ از صحت و سقم درستی داستان‌هایشان در این امر موفق عمل کرده‌اند. این مطلب برگرفته از تور جیپور نوروز 96 است .

هتل فرن‌هیل (Fernhill)، اوتی (Ooty)

این هتل به دنبال مجموعه حوادث و اتفاقات عجیب و ماورایی تعطیل شد اما شهرتش را در اصل مدیون اتفاقات ترسناکی است که در طول فیلمبرداری فیلم «راز» (Raaz) در آنجا رخ داد. یک بار عوامل فیلم تمام شب را به خاطر سر و صدایی که فرد ساکن اتاق بالای آنها به راه انداخته بود بیدار بودند. گاهی اوقات صبح زود و خسته از فیلمبرداری، عوامل فیلم را پای تلفن می‌خواستند ولی وقتی آنها برای پاسخ دادن حاضر می‌شدند، کسی آن سوی خط نبود.هنرپیشه مطرح هندی «بیپاشا باسو» که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته، می‌گوید که زمانی عوامل فیلم از این همه سر و صدا که خواب آنها را مختل کرده بود خسته شده و به پذیرش هتل شکایت کردند، کارکنان پذیرش آنها را به بیرون هتل راهنمایی کرده و نشان‌شان دادند که در واقع هیچ طبقه‌ای بر فراز سر آنها وجود ندارد!

آسیاب‌ موکش (Mukesh)

این آسیاب در سال ۱۹۸۰ و به دنبال وقوع یک حادثه‌ی آتش‌سوزی تعطیل شد. اکنون این مکان متروکه و تسخیر شده به عنوان یکی از بهترین لوکیشن‌های فیلمبرداری آثار ترسناک در بالیوود مورد توجه قرار گرفته است. اگرچه بعضی از کارگردانان و نیز هنرپیشه‌های هندی حاضر به فعالیت در این مکان نیستند، چرا که ظاهرا تجربیات عجیب و فعالیت‌های ماورایی در این مکان به کرات رخ داده و می‌دهند.

کتابخانه‌ی ملی کلکته

در کنار مجموعه‌ای غنی از کتب ارزشمند، کتابخانه ملی واقع در شهر کلکته بیشتر به خاطر داستان‌های ارواح خود شناخته می‌شود. ظاهرا در هنگام نوسازی این سازه، دوازده کارگر جان خود را طی حادثه‌ای از دست دادند، از سوی دیگر ماجرای مرگ مشکوک یک دانش آموز حین تحقیق در این کتابخانه و بسیاری داستان‌های دیگر که بر سر زبان‌ها است، به شهرت این مکان افزوده است.نگهبانان اغلب به دلیل ترس از قبول کار در شیفت‌های شبانه شانه خالی می‌کنند. به علاوه ظاهرا هنوز هم می‌توان صدای گام‌های همسر فرماندار شهر را در این ساختمان شنید.

پارک ملی سانجای گاندی (Sanjay Gandhi)، بمبئی

اغلب کسانی که به بازدید این پارک رفته‌اند، ادعایی مشابه را مطرح کردند. ادعایی در مورد مشاهده زنی پوشیده در لباس سفید که می‌خواسته او را نیز سوار کرده و به مقصد برسانند. از طرف دیگر نگهبانان شاغل در این پارک نیز تلویحا این شایعات را تأیید کرده و بر ترسناک بودن این محیط به مراتب افزوده‌اند.

گورستان ساوت پارک (South Park)، کلکته

یکی از قدیمی‌ترین گورستان‌های این شهر که تاریخ احداث آن به سال ۱۷۶۷ بازمی‌گردد. بسیاری سایه‌ای سفید پوش را دیده‌اند و بعضی ادعا کردند که بعد از بازدید از این مکان تسخیر شده، بیمار شده‌اند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...