Jump to content

گردشگری وحشت: مقاصد گردشگری هند (قسمت هفتم)


youka

Recommended Posts

در واقع ما اگرچه از چیزهایی واهمه داریم، اما در عین حال از اعماق وجودمان دوست داریم ترس را به شکلی واقعی تجربه کنیم و این مسئله شاید یکی از عوامل موفقیت ژانر وحشت در جلب نظر مخاطب باشد. در همین زمینه ظاهرا صنعت توریسم و گردشگری هم با معرفی حوزه‌ای جدید به نام گردشگری وحشت، قدم به این وادی گذاشته است.هندوستان از نظر بسیاری، مقصد گردشگری ایده‌آلی است، اما این کشور در کنار تاریخ، فرهنگ و جاذبه‌های طبیعی خود، ترس و وحشت را نیز به عنوان عامل جذب گردشگر از قلم نینداخته است.و این فهرست درست در همین مورد است، معرفی ترسناک‌ترین و تسخیر شده‌ترین مقاصد گردشگری این کشور که فارغ از صحت و سقم درستی داستان‌هایشان در این امر موفق عمل کرده‌اند. این مطلب برگرفته از تور جیپور نوروز 96 است .

ساختمان نویسندگان، کلکته

بعد از آنکه ساختمان قبلی طی یک فاجعه طبیعی از بین رفت، ساختمان جدید را داخل قلعه‌ای قدیمی ساختند. اعتقاد بر این است که روح «کاپیتان سیمپسون» از کمپانی هند شرقی که به دست سه انقلابی به نام‌های «بادل»، «دَنِش» و «بینال» کشته شده، هنوز هم ساکن این عمارت است. بسیاری از ساکنان نواحی اطراف سوگند می‌خورند که اغلب شب‌ها اصوات عجیب و صدای پا به گوش‌شان می‌رسد.

ساختمان دادگاه عالی بمبئی

گفته می‌شود که یک روح شکنجه‌دیده و کینه‌توز این‌جا را تسخیر کرده و هر کسی را که قدم به داخل راهروهای این ساختمان بگذارد، مورد اذیت و آزار قرار می‌دهد. این ماجرا از سی سال قبل آغاز شد، زمانی که یک پرونده‌ی قتل در این محل مورد بررسی قرار گرفت.

محوطه‌ی اردوگاهی در شهر دهلی نو

یک فضای زیبا، پاکیزه و سرسبز که ظاهرا به عنوان مکانی تسخیر شده نیز به شهرت رسیده است، به ویژه پس از نیمه شب که وحشت بر این مکان حکمفرما می‌شود. مردم در مورد زنی با ساری سفید سخن می‌گویند که از آنها درخواست کمک کرده است، گاهی اوقات حتی ماشینی مردم را تعقیب کرده و باعث ترس و ناراحتی آنها می‌شود.

Malcha Mahal، دهلی نو

فعالیت‌های ماورالطبیعه‌ی روی داده در این محل را شاید بتوان یکی از معروف‌ترین داستان‌های ترسناک شهر دهلی دانست که در مورد این مکان تسخیرشده بر سر زبان‌ها است. این منطقه در میان محوطه‌ای جنگلی و درست پشت باغ بودا (Buddha Garden) واقع شده است. گزارشگران، جنگلبانان یا مردم محلی همگی فاصله‌ی خود را با این مکان حفظ کرده و همیشه قبل از وارد شدن به این منطقه، شرایط را سبک و سنگین می‌کنند.اخطارهایی در مورد حضور سگ‌های شکاری و تیراندازی در این منطقه وجود دارد، به خصوص بعد از آنکه دولت اجازه استفاده از سلاح گرم بر علیه هر فردی که به نظر برسد تهدیدی برای آسیب رساندن به اموال دولتی است را صادر کرد؛ که این مسائل، بیش از پیش مردم را از نزدیک شدن به این منطقه ترسانده است.

کلیسای سه پادشاه، گوا (Goa)

این منطقه نیز به دلیل تجربیات ماورایی و غیر معمول خود به شهرت رسیده است که توسط بسیاری از ساکنان محلی و نیز تیم انجمن ماورالطبیعه هند مورد تأیید قرار گرفته است. باور بر این است که ارواح سه پادشاه که بر سر اموال این کلیسا به جان هم افتاده و در نهایت هر سه کشته شده‌اند در این محل پرسه زده و سرگردانند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...