Jump to content

نتورک مارکتینگ در طراحی سایت را فراموش نکنید


maryammo

Recommended Posts

طراحی سایت کسب و کارشما و خصوصا طراحی سایت صفحه اول به قدر مهم است که اگر بد طراحی شود میتواند مشتریان شما را فراری دهد . به همین خاطر است که ترفند بازاریابی که در این نوشته به شما عرضه می دارم، قادر است همه چیز را تغییر دهد. قادر هستید به وسیله این ترفند، ویژگی ها و موردهایی را در طراحی سایت خود بگذارید که سبب می شود تا کاربران و مشتریهای به طراحی سایت شما جذب گردند. این ترفند بازاریابی به گذاشتن صفحه "پرسش های متداول" در طراحی سایت، مربوط می شود.

 

در طول سال ها تجربه ای که در شغل مشاوره تجاری خود دارا می باشم، این ترفند هرگز با شکست رو به رو نشده است. شما احتمال دارد فکر نمایید که صفحه" پرسش های متداول" یا به اختصار FAQ تنها برای قسمت ارائه خدمات دهی به مشتریهای سایت و یا تحویل سفارش به آن ها مربوط می شود. در حالی که FAQ در این قسمت ها نیز به کار می رود، قادر است راه ساده ای برای هدایت کاربران به قسمت خرید کالاها و خدمات طراحی سایت تان باشد.

 

لینک FAQ نظیر یک پرچم قرمز است که مشتریهای سایت را به سمت خود جلب می نماید و آن ها را تشویق به کلیک نمودن روی آن می نماید. قادر هستید FAQ را در منو سرج کردن عمده تان بگذارید- البته آن را در دیگر قسمت های صفحه اول سایت (HOME) هم قادر هستید بگذارید. از همه پراهمیت تر، قادر هستید این FAQ ها را در کنار کالاها و خدمات سایت خود نمایش دهید.

 

در این نوشته پیشنهاد هایی هست تا قادر باشید مناسب ترین صفحه FAQ را در طراحی سایت خود ایجاد کنید تا قادر باشید کاربران و مشتریهای بسیاری را به کسب و کار خود جلب نمایید.

 

 

فراتر از جواب دادن به پرسش ها در طراحی سایت ظاهر شوید

خیلی از برند ها در فروشگاه ساز شان از این صفحه های FAQ برای جواب دادن به پرسش های کمک می گیرند، اما قادر هستید از این قسمت برای شروع مکالمه و گفت و گوی خود با مشتریهای نیز استفاده نمایید و نگرش و دیدگاه های خود را واضح تر به آن ها شرح دهید.

 

برای مثال، یک مشتری از یک طراحی سایتی این سوال را مطرح کرد: "کدام یک از کالاها شما کالری کمتری دارد؟" پرسنل و اشخاصی که در شرکت عمده این طراحی سایت کار می نمودند نیز به سادگی به او جواب دادند که "کالای که دارای عصاره هندوانه است، تنها 34 کالری دارد". از این رو آن ها فرصت بزرگی را از دست دادند و داستان و پیام کسب و کار خود را برای او بیان ننمودند.

 

مثلا می توانستند جواب سوال مشتری را این گونه بدهند: "یکی از مزیت های عالی کالاها ما در همگی عصاره ها این است که شکر و فیبر اضافه ای ندارد! هر طعمی که گزینش نمایید دارای کالری کمتری از نمونه های موجود در بازار است. برای این که به سوال شما جواب دهیم، بایست اشاره کنیم که کالای که دارای عصاره هندوانه است، دارای کمترین کالری در میان کالاها طراحی سایت ما است."

 

به پرسش هایی جواب دهید که می خواهید مخاطبان و مشتریهای سایت از شما بپرسند.

بله، شما بایست به پرسش هایی جواب دهید که به طور مکرر پرسیده می شود و یا خیلی برای مشتریهای طراحی سایت ، دانستن آن ضرورت دارد. شما قادر هستید در این قسمت FAQ نیز پرسش های دیگری بی افزاید که به فروش کالاها و خدمات تان کمک می نمایند و یا برندتان را پررنگ تر می سازند. به پرسش هایی جواب دهید که فرق شما را با سایر رقیبان تجاری تان معین می سازد. هر سوالی را جواب دهید که سبب تشویق کاربران سایت به خرید نمودن از طراحی سایت تان می شود. قادر هستید بر پایه اهمیت سوال ها، آن ها رده بندی نمایید. نخست دریابید که کدام پرسش های می توانند نظر کاربران بیشتری را به شما جلب نمایند و سبب می گردند که آن ها در طراحی سایت شما مدت زمان بیشتری باقی بنظیر و برای انتقال پیام به مشتریهای طراحی سایت تان، فرصت بزرگی به شما ارائه می دهند. بعد به این وسیله، شروع به ردیف بندی نمودن پرسش های و جواب های آن ها نمایید.

 

 

هدایت نمودن مشتری ها به دیگر صفحه های موجود در طراحی سایت تان

قادر هستید در جواب پرسش های، لینک هایی به قسمت های داخلی طراحی سایت خود بگذارید که نه تنها سبب افزایش سئو سایت و بهینه سازی سایت تان می شود، بلکه قادر است سبب ماندگاری بیشتر مشتریهای در طراحی سایت تان شود. از عبارت هایی در جواب پرسش های استفاده نمایید که بتوانند با کلیک روی آن، به کالا مورد نظر خود دست یافته و خرید نمایند. از این رو بیشتر مشتاق نوع طراحی سایت و صفحه FAQ شما می گردند.

 

برای مثال، قادر هستید این سوال را در قسمت FAQ سایت خود بی افزاید: "آیا قادر هستید نقل قول هایی از مشتریهایی که از کسب و کار و سایت شما راضیت دارند را نشان دهید؟ " و شما جواب دهید" به چه دلیلی که نه، ما عاشق مشتریهای خود هستیم و از این که آن ها هم ما را دوست دارند، متشکر می باشیم! در اینجا قادر هستید گفته های مشتریهای پیشین ما را بخوانید" و بعد روی کلمه "اینجا" لینکی به صفحه نقل قول و نظرات مشتریهای طراحی سایت تان بگذارید.

 

اثبات نمایید و معین سازید که شما رهبر و کارشناس این کسب و کار و طراحی سایت هستید

صفحه FAQ قادر است مکانی برای نوشتن اطلاعات جزئی از کسب و کار تان باشد، این در حالی است که در این صفحه های قادر هستید خود را یک کارشناس کارشناس نیز معرفی نمایید. به طور مثال قادر هستید گفته های خود را با شرح راجع به نقاط قوت کسب و کار خود شروع نمایید و بگویید که به چه دلیلی کالاها و خدمات سایت شما در بازار تجاری تان، ویژه است. شما قادر هستید پست هایی را که نشان دهنده درجه آگاهی و تخصص شما و جوایزی که در این زمینه شما و یا شرکت تان کسب کرده اید را در صفحه FAQ نیز بگذارید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...