Jump to content

آبشاری که خاصیت درمانی دارد


youka

Recommended Posts

هند پر از زیبایی های طبیعی است، گردشگرانی که از هند بازدید می کنند جذب سواحل زیبا، تپه های تماشایی و آبشارهای زیبای این کشور می شوند، آبشارهای زیادی در ایالت های مختلف هند وجود دارد که این آبشارها وقنی به وجود می آیند که رودخانه از ارتفاع با سرعت زیادی به پایین بریزد،  بعضی از ایالت های جنوبی مثل کارناتاکا بیش از دیگرن از منابع آبی ای مثل آبشارها سهم برده اند آبشارهای زیبا و خروشانی که دیدن آن ها بسیار خیال انگیز است . این مطلب برگرفته از سایت تور قبرس شمالی است .

آبشار هوگناکال، ایالت تامیل نادو

هوگناکال به معنی صخره های دودی است، این آبشار در منطقه تامیل نادو در مسیر رودخانه معروف کاوری قرار دارد، چون این رود از مسیر جنگل هایی با گیاهان دارویی عبور می کند بسیاری از گردشگران بر این باورند که خاصیت درمان کنندگی دارد به همین خاطر در زیر این آبشار آبتنی می کنند، در این محل گردشگران قایق سواری هم می کنند و پسر بچه ها با پریدن و شیرجه در داخل آب مهارت های شیرجه زنی خود را  به رخ گردشگران می کشند!

آبشار دودهساگار، گوا

این آبشار در منطقه گوا در مرز کارناتاکا در ۴۰ کیلومتری شهر پانجی قرار دارد، منبع این آبشار رودخانه مندووی  است و اداره جنگلبانی این ناحیه در فصول بارانی جاده های نزدیک این آبشار را می بندد، این آبشار پنجمین آبشار بلند هند است و گردشگرانی که با قطار از کنار آن رد می شود محو تماشای زیبایی اش می شوند. این آبشار در پناهگاه حیات وحش ماهاویر قرار دارد که از دیگر جاذبه های گردشگری این منطقه پرندگان، حیوانات و گیاهان متنوع آن است.

آبشار جاگ، ایالت کارناتاکا هند

آبشار جاگ بر روی رودخانه شراوتی بوجود آمده و یکی از تماشایی ترین آبشارهای هند است و از چهار قسمت مختلف تشکیل شده است. اداره گردشگری ایالت کارناتاکا برای رسیدن به ته تپه ۱۵۰۰ پله ایجاد کرده تا بتواند چشم انداز زیبایی از آبشار جاگ داشته باشد و بهترین زمان دیدن آن در فصل های بارانی است.

آبشار آبی، ایالت کارناتاکا

این آبشار یکی از تماشایی ترین جاذبه های گردشگری در منظقه کورگ ایالت کارناتاکا است که در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر مدیکری قرار دارد، قرار گرفتن آندر کنار مزارع قهوه و ادویه باعث شده که این منطقه چشم انداز خیلی زیبایی داشته باشد. جریان آب در فصول بارانی افزایش پیدا می کند ، در روبروی این آبشار یک پل معلق وجود دارد که اگر بر روی آن ایستاده و این آبشار را ببینید با چشم انداز زیباتری روبرو می شوید.

آبشار سون سیسترز، ایالت مگالایا

این آبشار به دلیل داشتن هفت بخش مختلف این نام را گرفته است، از آبشارهای فصلی است و در آن آب از ارتفاع ۳۱۵ متری به پایین می ریزد، در فصل های بارانی جریان آب خیلی زیاد شده  و آب از صخره های سنگ آهکی سر ریز می شود انعکاس غروب خورشید بر روی این آبشار در هنگام عصر صحنه بسیار زیبایی را به وجود می آورد، در اطراف این آبشار درختان انبوه و سرسبزی وجود دارد که این ناحیه را تبدیل به جاذبه محبوب گردشگری کرده است.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...