Jump to content

۱۱ حقیقت شوکه کننده برای توریست ها از این کشورها


youka

Recommended Posts

حرف های زیادی درباره سفر وجود دارد مخصوصا سفر به یک کشور خارجی. سفر خیلی چیزها را تغیر میدهد؛ دید انسان ها به زندگی را تغییر می دهد، افق های پیش روی انسان را گسترده تر می کند، و حس شکر گذاری و قدردانی او را به خاطر چیزهایی که در جهان وجود دارد تقویت می کند. اگر هر کسی امکان این را داشت که سفر کند، مطمئنا دنیا جای بهتری می بود، جهانی با نفرت کمتر و فهم و درک بیشتر. در این میان اینکه افراد چیزهای زیادی از کشورها و فرهنگ های دیگر به نظرشان عجیب و غریب و شوکه کننده برسد هم خیلی دور از انتظار نیست. شما هم اگر تابحال به کشور دیگری سفر کرده باشید مطمئنا به این موضوع پی برده اید که هر کشور و منطقه ای می تواند سورپرایزهای خاص خود را داشته باشد. این مطلب برگرفته از سایت تور قبرس شمالی  است .

بریتانیا

اگر به این کشور سفر کردید باید انتظار این را که مردم مرتبا از شما بپرسند حالتان خوب است یا نه را داشته باشید!

استرالیا

مردم این کشور بیشتر از هر کشور انگلیسی زبان دیگری قسم می خورند!

هند

در این کشور باید انتظار جنگ برای زندگی تان موقع سوار شدن به قطار را داشته باشید و اگر دیدید کسی کودک خود را از طریق پنجره دست شما داد تا نگه دارید نعجب نکنید. فقط بچه را نگه دارید تا خودشان هم سوار قطار شوند.

مکزیک

رشوه دادن به پلیس در صورت مرتکب شدن خلاف (البته نه جرم های بزرگ) کار عادی ای در این کشور است.

برزیل

در نیمه شب، افرادی که انندگی می کنند پشت چراغ قرمز نمی ایستند، چون نشستن در آن وقت شب در ماشین خیلی امن نیست.

ایالات متحده

اگر برای اولین بار به شهرهای بزرگی مثل نیویورک سفر کنید، این شهر به نظرتان خیلی آشنا می آید که این را مدیون فیلم های هالیوودی و رسانه های دیگر هستیم!

ایتالیا

در شهر رم در کشور ایتالیا، ترافیک خیلی بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید دیوانه کننده است. یک گفته ی انگلیسی در این مورد وجود دارد ” مرد قرمز مرده است، مرد سبز مرده است” این به این معناست که در این شهر خیلی نباید به چراغ های راهنما اعتماد کرد و در واقع بهتر است قبل از رد شدن از خیابان اول سمت چپ و راست تات را خوب نگاه کنید.

سنگاپور

احتمالا تابحال درباره تمیزی این شهر چیزهای زیادی شنیده اید اما واقعا تا خودتان از نزدیک نبینید نمی توانید مقایسه کنید.

ژاپن

در شهر توکیو پایتخت کشور ژاپن، در رستوران ها، افرادی که می خواهند به سرویس بهداشتی بروند، وسایلشان را روی میز رها می کنند. این عجیب ترین چیزی است که در هیچ پایتخت دیگری در دنیا نمی توان پیدا کرد.

بلغارستان

یکی از بهترین راه های ارتباط برقرار کردن با مردم کشورهای دیگر مخصوصا اگر خیلی زبانتان قوی نباشد، دانستن زبان بدن (Body language) آن کشور است. در کشور بلغارستان مردم برای بله گفتن سر خود را از یک طرف به طرف دیگر حرکت می دهند و برای گفتن نه، سر خود را بالا پایین می کنند! درست بر عکس خیلی از کشورهای دیگر از جمله ایران.

نیوزیلند

این کشور خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید و بیشتر از آنچه در بروشورها نشان داده می شود، دست نخورده و بکر است.

بریتانیا

مقدار غذای هندی ای که در این شهر دیده می شود و در رستوران ها وجود دارد آنقدر زیاد است که اگر به این منطقه سفر کنید حتی ممکن است شک کنید که پروازتان را اشتباهی سوار شده اید! به عنوان مثال Tikka Masala یکی از محبوبترین غذاهای هندی است که در Glasgow (شهری در بریتانیا) اختراع شد. درست خواندید، این غذای پر طرفدار هندی حتی در خود هند هم ابداع نشده است.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...