Jump to content

این ۵ اشتباه، عکس های سفرتان را خراب می کنند


youka

Recommended Posts

البته که لازم نیست عکاس سفر حرفه‌ای باشید تا عکس‌های خوبی از سفرها بگیرید ولی بدون حساب و کتاب عکس گرفتن هم امکان دارد باعث شود کلا قید عکس گرفتن در سفر را بزنید! اما می‌توانید از تجربیات جهانگردان دیگر عبرت بگیرید تا کمتر دچار اشتباهات مشابه شوید. این مطلب برگرفته از سایت تور روسیه است .

•    تنظیمات غلط

فرض کنیم می‌خواهید از عمارت معروفی مثل برج ایفل عکس بگیرید اما جمعیت زیادی اطراف آن پخش است که مانع گرفتن یک عکس ناب می‌شود. وقتی قرار است از مکانی عکس بگیرید، بهتر است از قبل درباره‌اش تحقیق کرده تا از ساعت کار آن، ساعات پربازدیدش و احتمالا زمان‌های مجاز عکسبرداری آگاه شوید. اگر مکان مورد نظر طبیعی است، به وسایل لازم ایمنی برای رسیدن به آنجا توجه کنید. و البته اگر قصد عکس ‌برداری در ساعت خاصی از روز را دارید، تنظمیات نور مناسب را مد نظر داشته باشید.

•    بار اضافی

تمام چیزی که همه ما می‌خواهیم چند عکس زیبا و خاطره ‌انگیز از سفرمان است. ولی مسلما این طرف آن طرف بردن ۱۰ کیلوگرم وسیله برای هیچ کس جالب نیست. خوشبختانه مجبور هم نیستید. یک یا دو لنز خوب می‌تواند به تمامی کارتان را راه بیندازد. اگر عکسبرداری از طبیعت وحشی مسلما جزو برنامه‌هایتان هست، می توانید یک بنز تله ‌فوتو هم اضافه کنید.

•    زاویه ی اشتباه

گاهی وقتی به سراغ آلبوم عکس‌هایتان می‌روید، شاید از دیدن آنها ناامید شوید. برای خاص کردن عکس‌هایتان باید دنبال زوایای جدید عکسبرداری باشید. مثلا نمای معروف به «چشم کرم» را از روی سطح زمین امتحان کنید تا پرسپکتیو جدیدی را تجربه کنید. یا با فاصله‌ها بازی کنید تا درخت‌ها، ساختمان‌ها و مجسمه‌ها باشکوه‌تر به نظر بیایند. یا جاذبه اصلی را با رعایت قانون معروف یک سوم، خارج از مرکز تصویر قرار دهید. از تجربه‌های جدید نهراسید!

•    از دست دادن طلوع و غروب آفتاب

دوست دارید تصویری خیال انگیز مانند کارت پستال به همان نفس گیری از طلوع یا غروب آفتاب ثبت کنید؛ اما می‌بینید که یک ساختمان بی ‌قواره جلویتان سبز است یا دیر رسیده اید و خورشید رفته؟ کافی است از قبل اندکی تحقیق کنید تا این زیباترین لحظات روز را از دست ندهید. برای دانستن زمان دقیق برآمدن و فرو رفتن آفتاب سایت‌ها و برنامه‌های متعددی وجود دارند. پس به راحتی می‌توانید به طور دقیق برنامه ‌ریزی کنید. نیم ساعت قبل حاضر شوید و نیم ساعت بعدش بمانید تا هیچ طیف رنگی را از دست ندهید.

اگر می‌ترسید خواب بمانید و طلوع آفتاب را از دست بدهید، شب زودتر بخوابید.

•    نگرفتن عکس به میزان کافی

حتی عکاسان سفر حرفه‌ای هم توانایی گرفتن یک عکس کامل و عالی را ندارند! برای رسیدن به بهترین نقطه، زمان و زاویه، باید چندین عکس گرفت تا بتوان بهترینشان را انتخاب کرد. در این صورت دیگر تاسف ثبت بهترین خاطراتتان را نخواهید خورد.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...