Jump to content

نسبت بـه هزینه هـای پنهـان پروازهـای ارزان قیمـت آگاه باشیـد


youka

Recommended Posts

هنگامیکه صحبت از ارزیابی سفرهای ارزان قیمت به میان آید؛ مسافران در انتخاب بین گزینه های موجود سردرگم می شوند. با پیشنهاد مسیرهای بیشتر در سرتاسر دنیا توسط شرکت های حمل و نقل هوایی مثل، جت رادار، اسکای اسکنر و هیپمانک؛ انتخاب ها آسان تر شده اند و مصرف کنندگان به قیمت های پایین تر عادت کرده اند. اما قبل از اینکه شما آیکون «خرید» را بر گزینید از خودتان چند سؤال ساده برای روشن شدن هزینه های بالقوه پنهان این پروازها بپرسید.

هزینه واقعی این پرواز مربوط به چیست؟ این مطلب برگرفته از سایت تور روسیه است .

هنگام چانه زنی ممکن است هزینه های واقعی پرواز را فراموش کنید. کمبودهای واضح را در نظر بگیرید؛ آیا پرواز رفت و برگشت شما شامل تخفیف می شود؟ آیا قیمت گفته شده شامل مالیات هم می باشد؟ همینطور که عجله ای کلیک می کنید، مطمئن شوید خدماتی را که نیاز ندارید انتخاب نکنید. به عنوان مثال، لازمه بعضی از وب سایت های حمل و نقل که قیمت هایی پایینی را ارائه می دهند، این است که شما از بیمه ی سفر خود صرف نظر کنید (چیزی که شما در یک پکیج سالیانه یا چندگانه پوشش می دهید).

نرخ های پایین تر به منزله عدم خرید یک گزینه مناسب که بوسیله شرکت های هواپیمایی با خدمات کامل مهیا شده است، می باشد. به یاد داشته باشید کارت پرواز خود را قبل از مسافرت پرینت بگیرید ، در غیر اینصورت باید هزینه اضافی فراموشی خود را بپردازید. با دقت اسامی و تاریخ ها را چک کنید؛ تغییر دادن حتی یک حرف می تواند هزینه بر باشد. اگر شما واقعا منظم باشید، چیزی برای خوردن بسته بندی می کنید. همه بودجه شرکت های هواپیمایی به صندلی ها اختصاص نمی یابد، پس اگر شما می خواهید راحتی سفرتان را تضمین کنید، برای الویت یافتن سریعتر در صف سوار شدن منتظر شوید.

زمان پرواز چه هزینه ای برای شما ایجاد می کند؟

ارزیابی زمان سفر و میزان خستگی شما زمانیکه تصمیم به خرید یک پرواز می گیرید با ارزش است. پرواز های ارزانتر شامل نقاط توقف کامل در بین مسیر می باشند که این مستلزم سنجش توان بالقوه شما در طول مسیر است. و اینکه چه زمانی خواهید رسید؟ اگر زودتر باشد، شما نمی توانید روی ساعت ورود خود در هتل حساب کنید، بنابراین شما مجبورید اثاثیه خود را در جایی مثل ایستگاه قطار نگهدارید.

اگر راننده ندارید هزینه رفت و آمد تا فرودگاه را در نظر بگیرید. اگر شما عضوی از مجموعه پاورتی جت هستید، از ارزانترین پروازها در فصول کم رونق مطلع خواهید بود. یعنی صبح خیلی زود یا شب دیروقت. ساعت ۶.۱۵ برای پرواز قانع کننده است اما برای پروازهای بین المللی که شما مجبورید ۲ تا ۳ ساعت قبل در فرودگاه حضور داشته باشید مشکل ایجاد می کند. بعضی اوقات برنامه زمانی وسایل حمل ونقل عمومی به موقع نیست و این یعنی پرداختن هزینه تاکسی، اقامت در هتل فرودگاهی، یا خوابیدن در فرودگاه. بنابراین هزینه های غیر مادی زیادی وجود دارد. نرخ های ارزان ممکن است در وهله اول خوب به نظر برسند ولی وقتی ساعت ۴ صبح مجبورید برای رسیدن به پرواز بد موقع در هتل خود بیدار شوید، متوجه هزینه های پنهان خواهید شد.

در شرایط بلیط چه چیزهایی نوشته شده است؟

درباره شرایط جریمه های شرکت حمل و نقل انتخابی تان اطمینان حاصل نمایید. با هزینه اضافه بار از کوره در نروید. نسبت به شرایط چیزهایی که اجازه دارید حمل کنید همراه با محدودیت های وزنی آن ها اطلاعات کسب کنید. هر شرکت هواپیمایی قوانین خودش را درباره کابین بار دارد و بعضی از آن ها بابت رعایت نکردن این قوانین از شما پول می گیرند. اگر شما می خواهید تجهیزات ورزشی یا وسایلی از این دست با خود حمل کنید، بهتر است بدانید بلیط شما چه چیزهایی را شامل می شود.

کجا می خواهید بروید؟

پروازهای کم هزینه اغلب اوقات به سمت فرودگاه های ثانویه پرواز می کنند. اگر شما به یک سیستم ریلی سریع ارتباط دهنده بین فرودگاه ها عادت کرده اید، احتمالا با یک سفر طولانی به سمت مرکز شهر شوکه خواهید شد. به عنوان مثال، فرودگاه بارسلونا جیرونا ۱۲ کیلومتری جنوب جیرونا واقع است ولی ۹۲ کیلومتر از بارسلونا فاصله دارد. درک این مطلب که فاصله بین فرودگاه مقصد از مرکز شهر چقدر است اصلا کار سختی نیست. دانستن اینکه آیا در آنجا وسایل حمل و نقل عمومی وجود دارد؟ اگر شما گروهی مسافرت کنید کرایه تاکسی شما کمتر خواهد شد.

بنابراین برای اطمینان از اینکه چانه زنی شما برای پرواز ارزانتر شما را متحمل هزینه های غیر منتظره نکند، شرایط جریمه ها را با دقت مرور کنید، اضافه بار و هزینه های آن را در نظر بگیرید. اگر راجع به هزینه های مسافرت خود بیشتر اطلاعات داشته باشید، نگاه شما نسبت به مقاصد جدید سفرتان وسیع تر می شود.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...