Jump to content

۱۰ راه ارزان برای اقامت در حین مسافرت (بخش اول)


youka

Recommended Posts

هتل را بیخیال شوید

گردشگران می توانند اقامتگاه هایی به قیمت های ۵۰ دلار، ۲۰ دلار و حتی رایگان را در هر گوشه دنیا پیدا کنند، فقط در صورتی که بدانند باید کجا را بگردند.در کنار بلیت هواپیما، اقامت شاید بیشترین هزینه را در بودجه تعطیلات به خود اختصاص می دهد. اما ضرورتی ندارد حتما مبالغی در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار برای هر شب اقامت خود بپردازید. مسافران خلاق به دنبال راهکارهایی برای جایگزینی هتل و پرداخت هزینه کمتر یا حتی صفر بدین منظور هستند.

در ادامه، ما گزینه هایی را برای کاهش هزینه اقامت، مزایا و معایب را بررسی خواهیم کرد. بخوانید و ببینید آیا با این روش ها موافق هستید یا با آن ها ندیده، مخالف خواهید کرد! این مطلب برگرفته از سایت تور روسیه است .

  اجاره های کوتاه مدت اتاق

در گردشگری تمام دنیا، این کار به روندی رو به رشد و محبوب تبدیل شده است- مرز بین اقامت در اماکن اقامتی تجاری و مهمان شدن. با استفاده از سایت هایی نظیر Airbnb.com و ۹flats.com، مسافران می توانند اتاقی را در خانه، کلبه یا آپارتمان استودیوی فردی اجاره کنند، و کرایه کمتری بپردازند (قیمت های زیر ۵۰ دلار بسیار رایج است). این روشی برای صاحبخانه هاست تا کمی پول به دست آورده و در عین حال مسافران از منظر یک فرد محلی به مقصد خود نگاه کنند.

 موافقم

آیا دوست دارید با مردم ملاقات کنید، نحوه زندگی آن ها را ببینید، یا حتی با آن ها تا پاسی از شب منچ یا «ندای وظیفه» بازی کنید؟ هر چند ممکن است حتی کل یک کلبه را به خود اختصاص دهید، اما به احتمال زیاد اتاق خصوصی با حمام مشترک را دریافت خواهید کرد. اگر این شرایط برای شما مناسب است، اجاره کوتاه مدت اتاق برای باب طبع شماست.

 مخالفم

اگر عدم اطمینان شما را شب ها بیدار نگه می دارد، پس بهتر است در یک هتل زنجیره ای شب را سپری کنید.

 اقامتگاه های مذهبی

برحسب محلی که قصد سفر به آن را دارید، ممکن است اماکن اقامتی ارائه شده توسط سازمان های مذهبی-مانند معابد و کلیساها در ایتالیا (Monasterystays.com)، با مهمانسراهای مسیحی یا یهودی در اورشلیم- پیدا کنید. جستجوی اینترنتی یا مراجعه به اداره محلی توریسم می تواند به شما در این مسیر کمک کند.

 موافقم

اگر می خواهید بدون هیچ قضاوت و سوالی به محیطی پاک و آرام وارد شوید-حتی اتاق خصوصی خود را داشته باشید، آنطور که سایت Monestarystays.com قول می دهد- پس اقامتگاه های مذهبی برای شما ساخته شده اند. برخی از آن ها حتی با آغوش باز از کودکان استقبال می کنند، و اتاق های بزرگتری را برای پذیرایی از خانواده ها در نظر گرفته اند.

 مخالفم

اتاق شما تمیز و به درد بخور خواهد بود. اگر به دنبال محیطی پر زرق و برق تر هستید، پس از این مراکز عبور کنید. اگر کودک شما شیطنت زیادی انجام می دهد، و دوست دارد از دیوار راست بالا برود، باز هم این مکان ها برای شما مناسب نیستند. هم چنین، اگر که دوست دارید تا پاسی از شب بیدار بمانید و جغد شب هستید و مهمانی های شبانه را دوست دارید، ممکن است پشت درها بمانید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...