Jump to content

۴ مقصد گردشگری بسیار ارزان برای گردشگران صرفه جو


youka

Recommended Posts

برای افرادی که دوست دارند دنیا را ببینند و به جاهای مختلف سفر کنند و تجربه های جدیدی بدست بیاورند، پول بزرگترین مانعی است که می تواند وجود داشته باشد. اقامت و غذا هم بزرگترین هزینه های اجتناب ناپذیر را دارند. در اینجا قصد معرفی مکان هایی به شما داریم که سفر به آنها، حساب بانکی تان را خالی نمی کند. این مطلب برگرفته از سایت تور روسیه است .

کیپ تاون، آفریقای جنوبی

کوه Table مشرف به شهر کیپ تاون است و با ارتفاعی نزدیک به ۱۰۸۹ متر، چشم انداز زیبایی به زمین و اقیانوس در آفریقای جنوبی دارد. در یک روز تمیز، می توانید جزیره ی Robben که نلسون ماندلا در آن ۱۸ سال زندانی بود را ببینید. اگر تور قایق تفریحی این منطقه را انتخاب می کنید می توانید از این جزیره که یادآور دوران آپارتاید است دیدن کنید. بعد از آن هم می توانید سری به ساحل بولدرز بزنید و از نزدیک ۱۰۰۰ پنگوئن وحشی بامزه که این ساحل را خانه شان می دانند، ببینید.

هانویی، ویتنام

هانویی پایتخت ویتنام است و شهری است که انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵، پیشروترین شهر در تولید محصولات بومی باشد، بنابراین چون هزنیه ها تا آن زمان ممکن است افزایش پیدا کنند، الان بهترین زمان برای سفر به این شهر است.

اگر در سفر به این شهر جایی نزدیک به فروشگاه ها و جاذبه ها برای اقامتتان انتخاب کنید، می توانید هزینه ی حمل و نقل را از هزینه هایتان بردارید. بعضی از مهمان خانه ها مثل May de Ville، فقط شبی ۵ دلار برای اقامت دریافت می کنند. در فروشگاه های غذایی می توانید از رنج متنوع غذاها مثل برنج سرخ کرده، خاگینه های گوشت دار، سوپ لوبیا قرمز و نودل گوشت یا مرغ، لذت ببرید. تنها با ۱ دلار و ۵۰ سنت می توانید از صدها غذای خوشمزه در گوشه گوشه ی هانویی استفاده کنید.

کراکف، لهستان

بسیاری از توریست های صرفه جو ممکن است فکر کنند اروپا مقصد خوبی برای آنها نیست. اما کراکف که دومین شهر بزرگ در لهستان است، به دلیل هزینه های پایین و تاریخ غنی ای که دارد، جایی ایده آل برای این گردشگران است.

برای غذا خوردن بهتر است از غذاخوری هایی که استایلی شبیه به کافه تریاها دارند استفاده کنید. این غذاخوریها، غذاهای سنتی لهستانی را تنها با ۲ دلار ارائه می کنند. برای گردش می توانید سری به محله ی قدیمی شهر و قلعه ی Wawel و میدان قرون وسطایی Rynek Główny بزنید. هزینه ی اقامت در یک اتاق خوابگاهی، شبی فقط ۱۰ تا ۱۵ دلار است.

لاپاز، بولیوی

شهر لاپاز در ارتفاع ۴۰۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و به همین دلیل خیلی مرتفع است. اما برخلاف ارتفاع بالایی که دارد، می توانید با هزینه ای پایین این شهر را بگردید! صرف یک وعده ی غذایی خوب در این شهر، کمتر از ۵ دلار هزینه دارد. حتی اگر بخواهید در یک رستوارن خوب غذا بخورید، بیشتر از ۱۰ دلار نمی شود. در مرکز شهر لاپاز هم اقامتگاه و هتلهای اقتصادی زیادی وجود دارد که بابت هر شب اقامت، ۲۰ تا ۵۰ دلار می گیرند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...