Jump to content

۱۰ رسم شگفت انگیز تایلندی ها


youka

Recommended Posts

برای بسیاری از توریست ها، بانکوک اولین جایی است که در سفر به تایلند و جنوب شرقی آسیا در آن توقف می کنند.علیرغم بی نظمی ای که در بانکوک وجود دارد، رسم و رسوم های این شهر به خوبی قابل تشخیص هستند و حتی برهم ریختگی شهر هم نتوانسته این رسم ها را مخفی کند. با دانستن این ۱۰ نکته ی فرهنگی قبل از سفر به این کشور خارق العاده، به مردم محلی احترام بگذارید و نشان دهید که با آنها صمیمی هستید. این مطلب برگرفته از سایت تور روسیه است .

سلام و احوالپرسی های متنوع که در هیچ جای دیگری نمی بینید

برای سلام و احوالپرسی در بانکوک و بطور کلی در این کشور باید روش مخصوص آنها را دنبال کنید. ابتدا کف دو دست تان را که در جلوی سینه تان و یا جلوی بینی تان قرار گرفته به هم فشار دهید و سرتان را به آرامی پایین بیاورید. این مرسوم ترین نوع سلام و احوالپرسی ای است که به محض ورودتان به این کشور در خیابان ها زیاد به چشم تان می خورد.

احترام مطلق را فراموش نکتید

کشور تایلند سلطنت مطلقه دارد و خانواده ی پادشاهی که در این کشور زندگی می کند مورد احترام ترین خانواده در این کشور محسوب می شود. پادشاه این کشور به خاطر ۶۰ سال خدمتی که به مردم کرده است و سرویس هایی که داده بسیار مورد احترام مردم تایلند است.تصویر او در همه جا هست، از پوسترها گرفته تا ورودی ساختمان ها و حتی عکس هایی که راننده تاکسی ها روی داشبورد تاکسی شان دارند!وقتی سرود پادشاهی در فیلم ها، کنسرت ها، مراسم ورزشی یا هر جای دیگری خوانده می شود باید بایستید! توریست هایی که به این کشور سفر می کنند حتی باید از اظهار نظر درباره خانواده سلطنتی پرهیز کنند در غیر اینصورت مجازات و حتی زندانی می شوند.

غرور ملی از هر چیزی برایشان مهم تر است

در ۷ دهه ی اخیر دولت این کشور سعی کرده تا با ارائه ی راهکارهای مختلف ملی گرایی را کشور ترویج دهد.یکی از نشانه های این موضوع پخش سرود ملی آن هم ۲ بار در روز در شبکه های تلویزیونی است. شاید کمی به نظرتان عجیب باشد اما عابران پیاده، دانش آموزان و مسافران باید وقتی این سرود پخش می شود، حرکت نکنند.

روزهای رنگی

بر طبق افسانه هایی که از گذشته هایشان می آید، هر روز هفته رنگ خاصی دارد. این موضوع مخصوصا در روزهای دوشنبه پر رنگ تر از بقیه ی  روزهاست. دوشنبه ها مردم لباس های زرد رنگ می پوشند تا روز تولد پادشاه را گرامی بدارند. رنگ های معروف دیگر، رنگ صورتی در سه شنبه ها و آبی کمرنگ در جمعه ها به مناسبت روز تولد ملکه است.

نام های مستعار

مورد آخر بسیار جالب و سرگرم کننده است.تایلندی ها به طرز وحشتناکی به نام هایشان پایبند و متعصبند و یک تایلندی را عموما از روی نام اصلی ش می شناسند. نام های سنتی قدیمی این کشور شامل رنگ ها، حیوانات، میوه ها است! مثلا اسم یکی زرد و دیگری قرمز یا گریپ فروت است! امروزه با اسم های مستعار بیشتری در تایلند روبرو می شوید که کمی بهتر و مدرن تر از نام های سنتی هستند مانند بنز یا پول، که نام های لوکسی محسوب می شوند!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...