Jump to content

در بعضی از کشورها مودب نخواهید بود اگر!!!


youka

Recommended Posts

آیا تصور می کنید انسان مبادی آدابی هستید و به قوانین رفتارهای مودبانه تسلط دارید؟ شاید این رفتارها را در کشور خودتان به خوبی بشناسید؛ اما اگر گذرتان به کشور دیگری بیفتد ممکن است عادی ترین رفتارها از نظر شما، از نظر مردم آن کشور بی ادبی محسوب شود. این مطلب برگرفته از سایت تور بالی است .

در روسیه میخک قرمز را فراموش کنید

اگر با روس ها معاشرت دارید حواستان باشد که چه گلی به آن ها هدیه می دهید. شکوفه های زرد در روسیه به معنای بهم زدن رابطه یا حیله و نیرنگ است. میخک قرمز هم در سنت های روسی گلی است که بر سر مزار مردگان قرار داده می شود.

از چینی ها انتظار نداشته باشید بابت این هدیه ها تشکر کنند

در چین ساعت، دستمال گردن، صندل هایی از جنس نی و گل، وسایلی هستند که به مرگ و مراسم تدفین مربوط می شوند. اگر در چین یکی از این موارد را به هر مناسبتی هدیه بدهید، رابطه تان را به خطر انداخته اید!

در نروژ چاقو و چنگال فراموش نشود

آداب و رسوم میز در نروژ بسیار اهمیت دارد و تقریبا تمامی غذاها از جمله ساندویچ را با استفاده از وسایل غذاخوری می خورند!

در مصر به نمکدان ها دست نزنید

اگر در مصر مهمان هستید، یادتان باشد به هیچ عنوان سر میز غذا با نمکدان به غذایتان نمک نپاشید. در مصر این کار توهینی به میزبان محسوب می شود و  بدین معناست که غذایش انقدر بدمزه است که قابل خوردن نیست!

در ونزوئلا خوش قول نباشید

ساعت می خواهید چه کار؟ اگر در ونزوئلا به یک مهمانی دعوت شدید، سعی کنید دست کم ۱۰تا۱۵ دقیقه دیرتر از زمان تعیین شده برسید. در این کشور زودتر رسیدن یا به موقع رسیدن نشان بی ادبی است و این مفهوم را منتقل می کند که شما حریص و طماع هستید!

با هلندی ها تیز و برنده نباشید

اغلب وسیله ای را برای هدیه دادن انتخاب می کنیم که شاد و مثبت باشند. اگر قصد داشتید برای دوستی هلندی هدیه بخرید به هیچ عنوان سمت چاقوهای آشپزخانه یا قیچی های تجملی نروید. هدیه دادن چیزهای تیز و برنده در هلند نشانه بدشانسی است.

در مهمانی های بولیوی از کار حرف نزنید

در بولیوی اینکه در مراسم های مختلفی مثل عروسی یا مهمانی شام از مسائل کاری صحبت کنید بی ادبی محسوب می شود. بولیوی ها عقیده دارند این مراسم برای تحکیم روابط هستند، نه قراردادبستن. اگر قرارتان هم یک قرار کاری است، صبرکنید تا میزبان خودش صحبت از موضوعات کاری را پیش بکشد. بولیوی ها اغلب دوست دارند قبل از مسائل کاری از موضوعات خانوادگی حرف بزنند.

در ترکیه دُنگت را پرداخت نکن

در ترکیه رسم است که طی قرارهای کاری، میزبان هزینه میز غذا را پرداخت کند. اینکه از میزبان بخواهید به شما اجازه دهد که صورتحساب را پرداخت کنید مودبانه است، اما اصرار بر آن و پرداخت صورتحساب مودبانه نیست. اگر اصرار دارید که سهمتان را پرداخت کنید، به شما پیشنهاد می دهند که با دعوت میزبان به یک وعده غذایی دیگر این مهمانی را جبران کنید.

در کره جنوبی، خودکار قرمز ممنوع!

اگر لازم بود که در کره جنوبی یادداشت هایی بنویسید یا کارت هایی ارسال کنید، حواستان به رنگ خودکارتان باشد. اینکه اسم کسی را با خطی خرچنگ قورباغه و با خودکار قرمز بنویسید یعنی آن فرد مرده است! پس موقع نوشتن اسامی روی کارت ها، مخصوصا کارت تبریک تولد حسابی حواستان را جمع کنید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...