Jump to content

متروکه هایی که به فراموشی سپرده نمی شوند (بخش دوم)


youka

Recommended Posts

مکان های متروکه که به عناوین مختلف صفت اسرارآمیز را به خود اختصاص داده اند در گوشه و کنار جهان جا خوش کرده اند

این مکان ها به دلایل متعددی از قبیل جغرافیایی، شایعات، گاهی بدفهمی ها، تصورات و تخیلات و گاهی هم البته عواملی ماوراء طبیعی در اغلب اوقات به انزوا کشیده شده اند.  البته این انزوا خود می تواند دلیلی بر ولع مردمان بر برداشتن پرده از راز و رمز ماجرا شده و چه بسا همین امر باعث هجوم افکار عمومی و حتی هجوم گردشگران خواهد شد. در مطالب قبلی چندی از این مکان ها را نام بردیم و درباره آن توضیحاتی ارائه کردیم. این مطلب برگرفته از سایت تور بالی است .

مجلس حزب کمونیست بلغارستان

مجلس حزب کمونیست بلغارستان یا اثر تاریخی Buzludzha ، در بلندی های کوهستان بالکان در بلغارستان واقع شده است. ساختمان این مجلس، از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۱ بعنوان محل تشکیل جلسه رهبران حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی استفاده می شد. بسیاری از صف آرایی های سیاسی و مراسم حزب کمونیست در این مکان اتفاق افتاده است.  این مکان با صرف ۱۶ میلیون لوز ( واحد پول بلغارستان ) در منطقه ای دور از بلغارستان ساخته شد است. اما در سال ۱۹۹۱ بعد از سقوط اتحادیه شوروی، کل منطقه از کانون توجهات دور شد. هم اکنون، این مکان به متروکه ترین مکان در بلغارستان تبدیل شده است.

خانه های سانژی، تایوان

خانه های عجیب غریب سانژی ( Sanzhi UFO Houses ) ، ساختمان های  متروکه ای هستند که در شمال شهر تایپه کشور تایوان قرار دارند. این خانه های در سال ۱۹۷۸ به عنوان اقامتگاه کارمندان آمریکایی ساخته شد اما درواقع این خانه ها هیچ گاه اقامتگاه کسی نشد. داستان این خانه ها از این قرار است که می گویند کل این اقامتگاه به روی گورستان قدمی هلندی ها واقع شده و از این جهت مکانی نفرین شده است. برخی دیگر متروک شدن اینجا را به حوادثی از جمله از دست رفتن جان بسیاری از کارگران که در طول ساخت آن اتفاق افتاده نسبت می دهند. برخی دیگر می گویند این مکان به دلیل شکستن مجمسه اژدها در طول فرایند ساخت، متروکه شده است. هر چه هست امروز رها و متروک است و شاید تنها سوژه عکاسی و مکانی آرام برای پیاده روی باشد.

سالن نمایش نیو بدفورد اورفیوم، ایالات متحده

در تاریخ  ۱۵ آوریل ۱۹۱۲ یعنی درست مصادف با روز غرق شدن کشتی تایتانیک، سالن نمایش نیوبدفورد اورفیوم ( New Bedford Orpheum ) در ماساچوست افتتاح شد و به عنوان خانه باعظمتی برای اپرا محسوب می شد. فعالیت اورفیوم به مدت پنجاه سال ادامه داشت. اما در سال ۱۹۵۹، این سالن نمایش بسته شد و به مکانی برای انبارسازی تنباکو تبدیل گردید. امروزه بخش های بزرگی از این سالن نمایش دست نخورده باقی مانده و بقیه آن به قسمتی از یک سوپرمارکت تبدیل شده است.

هتل سالتو، کلمبیا

هتل سالتو ( Salto Hotel ) در صخره های بوگوتا، پایتخت کلمبیا و روبروی آبشار تکوئنداما (Tequendama) قرار گرفته است. هتل سالتو ابتدا در سال ۱۹۲۳ به عنوان یک عمارت خصوصی ساخته شد. سگس در سال ۱۹۵۰ آن را به یک هتل ۸ طبقه تغییر کاربری دادند. بازدیدکنندگان از هتل می توانستند از چشم انداز تماشایی محیط لذت ببرند. تا اینکه آلوده شدن آب رودخانه پایین دست هتل در سال ۱۹۹۰ آغازی برای متروک شدن این هتل رقم زد. همچنین دلیل دیگری که باعث رها شدن این هتل شد گزارش های زیادی از خودکشی در این منطقه بود. برخی می گفتند روح این افراد هتل را تسخیر کرده است.

استحکامات دریایی مائونسل، انگلستان

استحکامات مائونسل ( Maunsell Forts ) که در منطقه تایمز ایستوری (Thames Estuary) انگلستان قرار گرفته است زمانی به عنوان استحکامات دریایی و نظامی عمل می کرده است. هدف اصلی این استحکامات که در جریان جنگ جهانی دوم ساخته شده است ارائه آتش ضد هوابرد بوده است. این برجها، در عمق ۳۰ متری دریا قرار دارند که هر کدام شامل ۷ ساختمان برجسته می باشد که گرداگرد برج فرماندهی را فرا گرفته اند. راه ارتباطی این برج ها با هم از طریق آبراه ها می باشد. در حال حاضر این استحکامات متروکه رها شدند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...