Jump to content

شهرهای عجیب و غریب گردشگری(بخش دوم)


youka

Recommended Posts

کشورهای دیگری هم در دنیا هستند که به واسطه یک ویژگی عجیب و غریب و خارق العاده به عنوان منطقه ای عجیب مطرح می شوند و همین عجیب و غریبی خود می تواند باعث جذب گردشگران زیادی شود چرا که عامل اصلی سفر و گشت و گذار در مناطق مختلف دنیا ارضاء شدن حس کنجکاوی انسانهاست. در این مطلب به چندین منطقه  عجیب و ویژگی های غریب شان اشاره می شود. این مطلب برگرفته از سایت تور بالی است .

•    سنترالیا – پنسیلوانیا

در ۲۷ می سال ۱۹۶۲ میلادی معدن این شهر دچار آتش سوزی شد و با اینکه حدود ۵۰ سال از این حادثه می گذرد، اما معدن همچنان در حال سوختن است. بیشتر ساکنین این شهر در دهه ۱۹۸۰ میلادی پس از اینکه پسربچه ای داخل گودال حیاتی افتاد، از این شهر کوچ کردند.اما برخی دیگر به اطراف آن پناه بردند و به طور کامل شهر را ترک نگفتند. گردشگران با دیدن این مناظر دهانشان از حیرت باز می ماند. این شهر هنوز کد شهری ندارد اما بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی، هنوز آن را وطن خود می دانند.

•    شفیلد – استرالیا

در دهه ۱۹۸۰ میلادی، محلی های این شهر یک انجمن گردشگری تشکیل دادند و کمپینی برای نقاشی دیواری به راه انداختند. در حال حاضر، بیش از ۶۰ نقاشی دیواری که صحنه های تاریخی را به تصویر کشیده است، در این شهر به چشم می خورد.در سال ۲۰۰۳ میلادی، در این شهر جشنواره بین المللی نقاشی های دیواری برگزار شد. سالانه حدود ۲۰۰ هزار نفر از سراسر دنیا از گالری هنری درفضای بیرون این شهر که جمعیتش به هزار نفر هم نمی رسد، دیدن می کنند.

•    ستنیل د لا بودگاس – اسپانیا

این شهر کوچک اسپانیایی در امتداد ریو ترجو در کادیز، یک شهر چند شخصیتی است. بیشتر ساکنین این شهر در سازه هایی شبیه غار و در راه های تنک و باریک و میان کوه ها زندگی می کنند. صخره های بزرگ موجود در این شهر که در بالای خیابان ها سایه افکنده است در روزهای گرم و شرجی تابستان بسیار عالی می باشند.

•    روزوِل – نیومکزیکو

می گویند در تابستان سال ۱۹۴۷ میلادی، یک سفینه فضایی در شهر روزول سقوط کرده است. این اتفاق سرنوشت این شهر را برای همیشه تغییر داد. حضور بیگانگان به قدری در این شهر همه گیر شده است که حتی ساختمان فروشگاه مک دونالد نیز در این شهر به شکل بشقاب پرنده است.خیلی از فروشگاه های این شهر شبیه سفینه فضایی هستند. در این شهر، موزه و مرکز تحقیقات بین المللی نیز در خصوص سفینه های فضایی و موجودات کره های دیگر وجود دارد.

•    رِنِل شاتو – فرانسه

این روستای کوچک در کنار تپه ای در جنوب کشور فرانسه قرار گرفته است و مملو از فرضیه های مختلف می باشد. به طور مثال، بیشتر مردم اعتقاد دارند جامى‌ که‌ حضرت‌ عیسى‌ در شام‌ آخر از آن‌ نوشید (Holy Grail) در این روستا پنهان است.در دهه ۱۸۰۰ میلادی، کشیشی به نام  برنگر سونی‌یر با هزینه ای هنگفت کلیسای محلی این شهر را به شکل وسیعی بازسازی کرد و برای خیلی ها این سوال پیش آمد که پول آن را از کجا آورده است؟ او که نمی توانسته با موعظه کردن دیگران این مقدار پول به دست آورده باشد. شایعه شده بود که سونی‌یر با حفر زمین زیر محراب کلیسا، وسایل ارزشمندی پیدا کرده و هزینه بازسازی را با آن تامین کرده است.

•    شهر مردگان چین

“گونگشی ژوانگ” یا “شهر مردگان”شهری در کشور است که بیش از ۱۰۰ ویلای مجلل دارد که همگی خالی از سکنه می باشند.قیمت بالای مسکن در چین و کم ‌درآمد بودن اغلب مردم این کشور، تعداد کمی از افراد توانایی خرید خانه‌های بزرگ این شهر را دارند. اکثر مردم در آپارتمان‌های کوچکی زندگی می‌کنند که به محل کارشان نزدیک باشد. یکی از دلایل خالی از سکنه بودن این منطقه نیز دور بودن آن از مناطق صنعتی و تجاری چین ذکر شده است. دلیل دیگر آن، بالا رفتن ناگهانی قیمت مسکن در این کشور است طوری که برخی از این خانه‌ها در حال حاضر بیش از ۳ میلیون یوان قیمت دارند. می گویند صاحبانان این ویلاها، زمانی که آنها را پیش‌خرید کرده‌اند توانایی پرداخت اقساط‌شان را داشتند، اما اکنون با بالا رفتن ناگهانی قیمت‌ها، نه توانایی پرداخت ما بقی اقساط را دارند و نه حاضرند سرمایه اولیه ناچیز خود را پس بگیرند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...