Jump to content

در فرودگاههای بین المللی چه غذایی میل کنیم؟ (قسمت اول)


youka

Recommended Posts

لقمه‌ های دارچینی

این غذا یک گزینه تمام ‌عیار از غذا های مرسوم در فرودگاه ‌ها به ‌حساب می ‌آید و البته بوی آن برای مسافرانی که چند ساعت را بدون خوردن چیزی در فرودگاه سپری کرده‌ اند، بسیار وسوسه‌ برانگیز است. درصورتی ‌که از مصرف کالری‌ های فراوان ترس دارید، بهتر است به سراغ این غذا نروید زیرا بر اساس اعلام وب ‌سایت این رستوران، این وعده غذایی در خود ۸۸۰ کالری و ۳۶ گرم چربی دارد. این مطلب برگرفته از سایت تور بالی است .

پیتزای ماهیتابه ‌ای با خمیر شکم پر

هنگامی‌که هوس پیتزا به سر کسی می ‌زند، انتخاب یک پیتزا با خمیر شکم پر را می ‌توان یکی از بدترین گزینه‌ ها دانست؛ زیرا موجب می‌ شود که میزان سوسیس و بیکن موجود در پیتزای شما کمتر شود. یک برش از پیتزای ماهیتابه ‌ای با خمیر شکم پر، ۳۱۰ کالری، ۱۳ گرم چربی و ۷۴۰ میلی‌ گرم سدیم دارد. برای مقایسه این گزینه با پیتزاهایی که خمیر شکم پر ندارند (خمیرهای آن‌ ها با پنیر پر نشده است) باید گفت که هر برش گزینه دوم تنها ۲۴۰ کالری دارد.

ساندویچ‌ های لقمه ‌ای ماهی تن جنوب غربی

معمولا من ساندویچ ‌های ماهی تن را در رده غذاهای سبک قرار می ‌دهم ولی در این میان استثناهایی نیز وجود دارند؛ برای نمونه ساندویچ ‌های لقمه ‌ای ماهی تن جنوب غربی در رستوران Au Bon Pain با سس مایونز، پنیر پیتزا و سس تند پرشده‌ اند که حجم بالایی از کالری را به آن می ‌افزایند. اگر می خواهید که یک غذا با ۷۱۰ کالری، ۱۱۷۰ میلی‌گرم سدیم و ۴۰ گرم چربی مصرف کنید، این ساندویچ گزینه ‌ای عالی برای شما خواهد بود. اگر هم این حجم برای شما غیر قابل ‌قبول است ولی برای خوردن این ساندویچ وسوسه شده ‌اید می ‌توانید گزینه نصفه آن را سفارش بدهید.

ساندویچ ‌های یک‌ چهارم پوندی دوبل (Double Quarter Pounder) با پنیر در مک‌ دونالد

در منوی مک‌دونالد، تعدادی غذا وجود دارند که ازنظر ارزش غذایی، یک بمب تمام‌ عیار به‌ حساب می ‌آیند (تقریبا هر گزینه‌ ای که پسوند هایی مانند دوبل، دولوکس و یا ترد را یدک می ‌کشد) و این غذا یکی از بدترین گزینه‌ های موجود در این زمینه است. این همبرگر دارای ۷۵۰ کالری، ۱۲۸۰ میلی‌گرم سدیم، ۴۳ گرم چربی (به‌علاوه ۹۶ درصد از میزان چربی مجاز برای یک روز) است. برای مصرف همین میزان کالری می ‌توانید تقریبا دو و نیم وعده از سالاد ویژه بیکن با مرغ کبابی را بخورید و البته در آن شرایط، باز هم چربی کمتری مصرف کرده ‌اید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...