Jump to content

در فرودگاههای بین المللی چه غذایی میل کنیم؟ (قسمت دوم)


youka

Recommended Posts

وعده‌ های جوی دوسر کامل استارباکس

این غذا تقریبا یکی از سالم‌ ترین گزینه‌ های قابل‌ دسترسی در فرودگاه‌ ها است. این وعده غذایی ۱۵۰ کالری داشته و ۵ گرم پروتئین را در خود جای‌ داده است. همچنین در آن سدیم وجود ندارد و تنها ۲.۵ گرم چربی در این غذا یافت می‌شود. علاوه بر این نیز در وعده‌ های کامل جوی دو سر استارباکس، کلسیم و آهن نیز وجود دارند و همچنین لیست مواد تشکیل دهنده این غذا نیز بسیار ساده و کوتاه هستند. همچنین می ‌توانید با درخواست مواد افزودنی بر روی وعده کامل جوی دو سر خود، طعم آن را متفاوت کنید؛ به ‌شخصه با سراغ استفاده از میوه‌ های خشک (با ۱۰۰ کالری) و مغز خشکبار (با ۱۰۰ کالری) رفتم. این مطلب برگرفته از سایت تور بالی است .

سالاد ویژه بیکن با مرغ کبابی در مک‌دونالد

مک ‌دونالد تعدادی سالاد بسیار خوب را ارائه می‌ کند که می‌ توان آن ‌ها را با گوشت و یا بدون گوشت سفارش داد. سالاد ویژه بیکن با مرغ کبابی تنها ۲۳۰ کالری دارد (بدون محاسبه گزینه‌ های اضافه برای تزئین آن). در این غذا می ‌توان ۳۰ گرم پروتئین و ۳۵ درصد از کل میزان ویتامین ث مورد نیاز بدون در یک روز را یافت. با این ‌وجود دقت داشته باشید که نوارهای مرغ موجود در این سالاد، نمک زیادی دارند و در خود ۴۰۰ میلی‌گرم سدیم دارند. اگر باید درزمینه مصرف نمک احتیاط کنید، بهتر است که این سالاد را بدون مرغ سفارش بدهید.

سوپ سبزیجات گیاهی رستوران Au Bon Pain

یک وعده سایز متوسط این سوپ که با هویج، فلفل دلمه‌ای، کدو، کلم بروکلی و ذرت پخته شده است، در خود میزان ۸۰ کالری و ۳ گرم پروتئین و ۳ گرم فیبر دارد. این غذا ۵۰ درصد میزان ویتامین آ پیشنهادی پزشکان برای یک روز و همچنین ۳۵ درصد همین میزان برای ویتامین ث را نیز در خود دارد. درست مانند بیشتر سوپ‌ هایی که در رستوران ‌ها می‌ خورید، این سوپ نیز حجم بالایی از نمک را در خود جای‌ داده است (در این سوپ میزان ۱۱۲۰ میلی‌گرم سدیم وجود دارد) بنابراین اگر می ‌خواهید مصرف نمک خود را کنترل کنید، بهتر است که سایز کوچک آن را سفارش بدهید.

بیگل (نان شیرین حلقه‌ ای) با آرد چند غله‌ در استارباکس

منوی استارباکس معمولا بر اساس مناطق مختلف، بسیار متفاوت خواهد بود ولی این میان وعده مناسب و سریع را تقریبا می ‌توان در تمامی شعبه ‌های آن ‌ها یافت. بیگل (نان شیرین حلقه‌ای) با آرد چند غله‌ ای در این کافه زنجیره ‌ای، تنها ۲۹۰ کالری دارد و در آن ۱۴ گرم پروتئین یافت می ‌شود. همچنین این غذا ۶ گرم فیبر در خود جای ‌داده است (این آمار مربوط به گزینه‌ هایی است که در آن‌ ها خامه یا پنیر به کار نرفته است).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...