Jump to content

۵ مورد از عجیب ترین نقاط گردشگری در دنیا


youka

Recommended Posts

نقاط  گردشگری عجیب و غریب جهان

جاذبه های توریستی قاعدتا ویژگی های عجیبی دارند که قادرند افراد را به صرف هزینه های هنگفت سفر ترغیب نمایند. سواحل دریا و جنگل های سرسبز پتانسیل بالایی در جذب توریست و روانه کردن گردشگران به خود دارند. این مطلب برگرفته از سایت تور مراکش است .

۱. «آبشار خون» در قطب جنوب

در سال ۱۹۱۱ در قطب جنوب آبشاری کشف شد که آبی سرخ رنگ داشت و ارتفاعش به یک ساختمان ۵ طبقه می رسید. در نگاه اول، به نظر می رسد از بالای کوه، خون پایین می ریزد و به صورت آبشار درمی آید. البته این‌آبشار ظاهر وحشتناکی ندارد بلکه بسیار چشم نواز است. دلیل سرخی این آبشار وجود اکسید آهن در آب آن است. هنگامی که آب آهن‌دار به اکسیژن برخورد می کند دچار زنگ ‌زدگی می شود و در نتیجه به رنگ سرخ در می آید.

۲. «دریاچه حبابی متان» در کانادا

حباب های یخ زده گاز متان در دریاچه در «پارک ملی بنف» کانادا یکی از عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان می باشد. حباب های گاز متان معمولا به سطح آب می آیند اما در فصل زمستان قبل از رسیدن به سطح آب یخ می زنند. این حباب های یخ زده مناظر جالبی را در دریاچه به وجود می آورند. این گازها از نوعی باکتری در کف دریاچه بیرون می آیند. این حباب‌های عجیب با اینکه منظره دریاچه را بسیار زیبا کرده‌اند اما به نوعی بمب بالقوه هستند طوری که بازدید از این دریاچه در فصل بهار که حباب ها ذوب شده و گاز متان آزاد می شود بسیار مرگ بار خواهد بود.

۳. «سنگ های متحرک» در دره مرگ

سنگ های متحرک در دره مرگ در ایالت کالیفرنیای آمریکا نیز از عجایب دیدنی دیگری در جهان به شمار می آید. این سنگ های سنگین وزن، خود به خود در بستر دریاچه خشک شده به حرکت در می آیند و ردی از خود به جا می گذارند.

۴. «دریاچه کاواه ایجن» در اندونزی

این دریاچه که در دهانه آتشفشانی با گدازه های آبی رنگ قرار دارد درواقع اسیدی ترین دریاچه جهان محسوب می شود. اسیدی که در این دریاچه وجود دارد باعث می شود آب ذخیره شده در آتشفشان سبز رنگ جلوه کند.

۵. «ساحل مخفی» در مکزیک

یک ساحل مخفی می تواند برای سفر بسیار هیجان انگیز باشد. این بهشت گمشده که در سواحل مکزیک قرار گرفته است در واقع در اوایل دهه ۹۰  با انفجار یک بمب به این شکل درآمده. با گذشت سالها، این حفره با سبزه و آب پوشیده شده و منظره ای بی بدیل را خلق کرده است. ساحل مخفی در حال حاضر یکی از مکان های مشهور گردشگری در جهان می باشد.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...