Jump to content

مخالفت با تغییر در سیستم پناهندگی در #کانادا


poemses

Recommended Posts

مخالفت با تغییر در سیستم پناهندگی در #کانادا

دولت کانادا یک الحاقیه جدید 464 صفحه ای راجع به پناهجویان اضافه کرده است.
این تغییرات باعث میشود افرادی که در دیگر کشورهای خاص مانند –آمریکا، بریتانیا، استرالیا و نیوزیلند- درخواست پناهندگی داده اند، دیگر نتوانند در کانادا استماع دعوی کامل برای وضعیتشان داشته باشند.
این طرح برای جلوگیری از مهاجرت های غیرعادی است، زیرا که بسیاری از افرادی که به دنبال پناهندگی بوده اند طی سالهای اخیر از آمریکا به کانادا آمده اند.
هدف از این برنامه همچنین افزایش بازدهی سیستم پناهجویان کانادا و کاهش زمان فرایندها است.
اما Sharry Aiken استاد حقوق دانشگاه کویین انتاریو میگوید، "این تغییرات ممکن است منجر به این شود که پناهندگان واقعی نتوانند شایستگی های خود را بیان کنند. این که افراد بتوانند به صورت شفاهی علت های خود را بیان کنند یکی از پایه های قانون پناهجویان در کانادا است و این شرایط جدید که افراد دیگر به این استماع دعوی دسترسی نخواهند داشت یک قدم رو به عقب است."
در حال حاضر افرادی که به دنبال پناهندگی در کانادا هستند باید ثابت کنند که ترسی منطقی از اذیت در کشور خودشان، به علت هایی مانند نژاد، مذهب، یا نظرات سیاسی شان دارند.
افرادی که خواستار پناهندگی هستند به صورت شفاهی شرایطشان را برای یک مسئول در هیات مهاجرت و پناهندگی بیان می کنند.
مطابق قانون جدید اگر افراد در یکی از کشورهای ذکر شده که قوانین مشابه کانادا دارند درخواست پناهندگی داده باشند، دیگر به استماع دعوی دسترسی نخواهند داشت. که در ابتدا باید یک ارزیابی اولیه خطر انجام دهند.
این ارزیابی قوانین مرتبط به خودش را دارد و متخصصان امور پناهندگان "کارآمدی آن را کمتر" می دانند.
یک مسئول دولتی از این تغییرات حمایت کرده و "آن را مطابق با قوانین بین المللی میداند. او اعلام کرده "از میان 105000 درخواست پناهندگی که طی دوسال گذشته در کانادا اعلام شده، 3150 نفر قبلا در جایی دیگر درخواست داده بودند". همچنین این که "افرادی که تحت تاثیر این قانون قرار میگیرند راه حلی در جایی دیگر دارند."
یکی از اعضای انجمن وکلای مربوط به پناهجویان کانادا می گوید:
این که فردی در کشور دیگر این درخواست را داده به این معنی نیست که شانس عادلانه ای داشته است. او این کار را عجیب می داند و معتقد است نباید افراد به صورت خودکار از سیستم پناهجویی کانادا حذف شوند. او معتقد است این تغییرات برای افرادی که قبلا در آمریکا درخواست داده اند بسیار تاثیر خواهد گذاشت، جایی که از زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ شرایط بسیار تغییر کرده است. او میگوید که از شرایط بد پناهجویان در آمریکا باخبر است.
برخلاف تمامی انتقادات، دولت جاستین ترودو از این طرح حمایت میکند.
اتاوا قرار است در برنامه پنج ساله 99 میلیون دلار طی پنج سال برای استراتژی های و تقویت فرایند های پذیرش پناهجویان هزینه کند.
سال گذشته 55388 پرونده به بخش حفاظت از پناهجویان ارائه شد که 26805 مورد نهایی شد، 14709 مورد قبول و 8759 مورد نیز رد شدند.
در انتهای سال 2018، 71765 مورد هنوز در حال بررسی بودند.
رئیس کمیساریای سازمان ملل در امور پناهجویان در کانادا این تغییرات را تایید کرده و اعلام کرده این تغییرات کانادا را هماهنگ با قوانین بین المللی نگه میدارد.
این تغییرات منجر به کم شدن امنیت نمیشود و افرادی که درخواست پناهندگیشان رد میشود بلافاصله از کانادا اخراج نمیشوند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...