Jump to content

مکان های گردشگری در تسخیر ارواح (قسمت اول)


youka

Recommended Posts

1 – منطقه پلاکلی (Pluckley)، شهر کِنت (Kent)

پلاکلی جایی است که اغلب به جن زده ترین روستا در کل انگلستان تشبیه شده است. این منطقه در نزدیکی شهر اشفورد (Ashford) در کِنت قرار گرفته و گفته می شود یکی از روح خیرترین و پر رفت آمدترین مکان ها برای ارواح است. جاذبه های ترسناک این منطقه شامل فرایت کُرنِر (Fright Corner) که پیچی معروف است و محلی بوده که یک راهزن در آن با مرگ نابهنگام خود رو به رو شده است. همچنین جنگل اسکریمینگ (Screaming Woods) از دیگر جاذبه های وهم انگیز این منطقه می باشد و شایعه هایی در مورد اینکه هنوز می توان صدای وحشتناک گریه مردگان را در آن شنید مطرح می شود. بسیاری از ساکنان منطقه پلاکلی از اینکه نام محل زندگیشان به عنوان محلی ترسناک شناخته می شود به ستوه آمده اند. ولی با این حال هر ساله در هنگام مراسم هالووین انبوهی از شکارچیان ارواح در این منطقه گردهم می آیند. این مطلب برگرفته از سایت تور مراکش است .

2 – جزیره عروسک ها، مکزیک

شوچیمیلکو (Xochimilco) نام منطقه ای در شهر مکزیکو سیتی است که متشکل از یک سیستم گسترده از کاریزها، جزایر مصنوعی و مزارع کشاورزی کوچک می باشد. مشهورترین زمین کشاورزی این منطقه متعلق به مردی به نام جولیان سانتانا بارِرا (Julian Santana Barrera) است. وی پس از اینکه جنازه دختری مرده را در نزدیکی یکی از کاریزها پیدا کرد، شروع به جمع آوری عروسک های دور انداخته شده و تکه های بدن آنها کرد و سپس، هر کدام را از درختان این جزیره آویزان می کرد تا ارواح شیطانی را دفع کنند. آقای بارِرا در سال 2001 درگذشت اما عروسک ها و همینطور این امکان همچنان وجود دارند و می توان با قایق به تماشای این جزیره ترسناک رفت.

3 – جزیره هاشیما (Hashima)، ژاپن

هاشیما که در فاصله 15 کیلومتری از بندر ناگاساکی (Nagasaki) کشف شد، جزیره ای است که در میان سالهای 1887 تا 1974 در آن معادن استخراج زغال سنگ وجود داشت و اوج جمعیت آن تا سال 1959 به تعداد 5259 نفر رسیده بود، یعنی تعداد 216264 نفر در هر مایل مربع. پس از اینکه صنعت نفت ژاپن در دهه 1960 میلادی جایگزین زغال سنگ شد، جزیره هاشیما به حال خود رها شد و حالا به عنوان جزیره ارواح (Ghost Island) شناخته می شود. بخش کوچکی از این جزیره در سال 2009 برای بازدید گردشگران بازگشایی شد و اغلب قایق هایی برای به نمایش گذاشتن مناظر آن وارد جزیره می شوند. از این جزیره برای فیلم برداری از مخفیگاه شیطانی راسول سیلوا (Raoul Silva)، شخصیت منفی قسمت اِسکای فال (Skyfall) از فیلم جیمز باند استفاده شد.

4 – برج لندن (Tower of London)

بر اساس افسانه ها، برج سنگی و با ابهت لندن توسط تعداد ده ها مورد از ارواح اشراف زادگان تسخیر شده است، صاحبان این روح ها اکثراً در پشت دیوارهای خاکستری رنگ این محل با مرگ خود رو به رو شده اند. یکی از این ارواح، توماس بِکِت (Thomas Becket) نام دارد که گزارش هایی در مورد مشاهده شدن روحش در این مکان اعلام شده است. اِدوارد پنجم (Edward V) و ریچارد (Richard) از شهر شروزبری (Shrewsbury) که به پرنسس برج ها مشهور بود و احتمالاً در سال 1483 در این مکان به قتل رسید، آن بولین (Anne Boleyn) که سرش را در برج سبز (Tower Green) از تنش جدا کردند و کاترین هاوارد (Catherine Howard)، کسی که شش سال پس از آن واقعه اعدام شد، همگی از جمله ارواح سرگردان این برج هستند.

5 – تپه صلیب ها (The Hill of Crosses)، لیتوانی (Lithuania)

تپه صلیب ها مکانی زیارتی برای پیروان کاتولیک (Catholic) است که در سال 1830 بنا شد. این اندیشه وجود دارد که این مکان شامل حداقل تعداد 100 هزار شمشیر و صلیب غول آسا می شود و توسط پاپ ژان پل دوم (Pope John Paul II) به عنوان مکانی برای امید، صلح و عشق توصیف شده است. اگرچه هیچکس دوست ندارد که شب را در این مکان به تنهایی سپری کند.

6 – جنگل آئوکیگاهارا (Aokigahara)، ژاپن

این جنگل در پای کوه فوجی (Mount Fuji)، انگار چیزی است که فقط به اتفاقات فیلم ترسناک پروژه جادوگر بلر (The Blair Witch Project) تعلق دارد. این جنگل در اساطیر کشور ژاپن، ارتباطی تاریخی با شیاطین دارد و دومین مکان پر طرفدار در جهان برای خودکشی است. عنوان یکم این لیست از آن پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge) در سان فرانسیسکو است. فقط در سال 2010 بود که بیش از 50 نفر جان خود را در این مکان گرفتند و هر ساله، افراد داوطلبی در آن به دنبال یافتن جسد می روند. همچنین سکوت خاص، یکی از موارد اشاره شده در مورد این جنگل است. این سکوت به لطف تراکم بالای درختان و مسدود شدن جریان باد توسط آنها به وجود آمده است. به کوهنوردان توصیه می شود تا از طناب های پلاستیکی برای علامت زدن مسیرشان استفاده کنند و مراقب باشند که گم نشوند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...