Jump to content

آنچه باید در سفر به باتومی تجربه کنید


youka

Recommended Posts

یکی از نخستین تصمیمات پس از دوران زمامداری اصلان آباشیدز (Abashidze) در گرجستان غربی، تبدیل کردن باتومی به مرکز گردشگری جذاب در قالب یک پروژه تا حد زیادی قابل قبول و موفقیت آمیز بود. در این پروژه، پارک – بلوارهای قدیمی کنار دریا و بخش قدیمی شهر به طور کامل نوسازی شده و سازه های معماری جدیدی از جمله تعداد زیادی برج های چشم نواز به صورت یک جنگل شهری در باتومی ایجاد شد. به این ترتیب شهر باتومی به یکی از جذاب ترین شهر های گردشگری و اقامت گاهی در حاشیه دریای سیاه تبدیل شد که به ویژه در فصل تابستان می توانست میزبان ضیافت های بزرگی باشد. این مطلب برگرفته از سایت تور آنتالیا است .

بنای مدیئا (Medea Monument)

در میدان (Evropasmoedani) مجسمه دیوید خامالادزه (David Khmaladze) قرار دارد که در سال ۲۰۰۷ میلادی و توسط شهردار باتومی پرده برداری شد. شهردار این شهر در این مراسم از دیوید خامالادزه به  عنوان فردی یاد کرد که گرجستان را به اروپا نزدیکتر کرده است. ساخت این مجسمه برای شهر باتومی هزینه ای در حدود یک میلیون لاری در بر داشت.

میدان (EvropasMoedani)

این میدان به عنوان پهناورترین میدان قاره اروپا شناخته شده و بنای زیبای (belle époque ) در حاشیه آن قرار دارد.  مشابه یک ساختمان قدیمی موجود در این محل و دقیقا مانند آن ساخته شده است. در این میدان یک آب نمای زیبا با فواره های موزیکال نیز وجود دارد که برای کودکان و به ویژه در عصرهای تابستانی بسیار جذاب است. در این میدان همچنین مجسمه دیوید خامالادزه (David Khmaladze) قرار دارد که در سال ۲۰۰۷ میلادی و توسط شهردار باتومی پرده برداری شد. شهردار این شهر در این مراسم از دیوید خامالادزه به  عنوان فردی یاد کرد که گرجستان را به اروپا نزدیکتر کرده است.

علی و نینو

مجسمه های متحرکی با ارتفاع ۷ متر از جنس فلز که نشان دهنده یک مرد و یک زن بوده  و توسط (Tamar Kvesitadze) ساخته شده و در سطح جهان و پس از انتشار رمانی عاشقانه با نام علی و نینو شهرت یافت. این مجسمه مدرن همانطور که گفته شد برگرفته از داستانی غم انگیز و نوستالژیک است. به طوریکه علی و نینو که از دو کشور و فرهنگ متفاوت عاشق هم دیگر می شوندو با وجود مشکلات و اختلافات فراوان برای عشق خود می جنگند و به هم می رسند اما با شروع جنگ از هم دور شده و با مرگ علی در جنگ برای همیشه این عشق به جدایی ختم می شود. زیبایی مجسمه به هنگام تاریکی و در شب با نور آبی که از خود ساطع می کند، بسیار جذاب و چشم گیر است.

پارک ۶ می (۶ Maisi Park)

در پارک ۶ می ، یک دریاچه، یک پارک دلفین های (dolphinarium ) بسیار مدرن که نمایش های آن ۴۵ دقیقه به طول انجامیده و بلیط آن ۱۲ لاری بوده و ساعات اجرای نمایش نیز ساعت ۳ و ۶ عصر روزهای سه شنبه و یک شنبه است، واقع شده اند. در این محل یک باغ وحش کوچک نیز وجود دارد که در آن جانوران مختلفی از سراسر جهان و حیوانات بومی گرجستان به نمایش گذاشته شده و  ورودیه آن ۲ لاری است و از ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب فعالیت می کند. در پارک دلفین ها همچنین شما می توانید در کنار دلفین ها شنا کنید که برای این کار باید هزینه ۱۵۰ لاری برای افراد بالای ۱۸ سال و ۱۰۰ لاری برای زیر ۱۸ سال بپردازید و مدت زمان شنا نیز ۱۵ دقیقه خواهد بود.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...