Jump to content

۹ منظره باشکوه و دیدنی که فقط در ترکیه می توان دید


youka

Recommended Posts

تاریخ ترکیه به زمان های بسیار دور باز می ¬گردد. منظورمان اماکن تاریخی ثبت شده در یونسکو است، بقایای ساختمانی ای که به خوبی نگهداری شده اند و هنرهایی از تک تک تمدنهای اصلی جهان در عصر باستان –اگرچه این تمدن¬ها خود ریشه در سرزمین ترکیه دارند. این بدان معنا نیست که بازدید از کشوری که پل ارتباطی اروپا و آسیا و رابطی بین قاره کهن و اروپای جدید است می¬بایست مانند یک درس تاریخ باشد. شما می¬توانید تمام وقت خود را بیرون از موزه ¬ها بگذرانید و از فضای اماکن تاریخی کاملا به دور باشید.از ارتفاعات و کوه¬ های ترکیه تا سواحل شنی آن می¬توانید از مناظر فوق العاده زیبا و چشم¬ نوازی لذت ببرید. این مطلب برگرفته از سایت تور استانبول است .

۱.اولودنیز

یکی از جذاب ¬ترین مکان¬های ترکیه ساحل تورکوییز است که به خودی خود بسیار قابل توجه است. شهر ساحلی کوچک اولودنیز درست در جنوب فتحیه و درمحل تلاقی دو دریای مدیترانه و اژه واقع شده¬است. ساحل ماسه ای همچون هلال ماه در حاشیه دریا به سمت غرب کشیده شده و تا تالاب نیلگون بدیعی ادامه پیدا می‌کند که همچون حصاری از آن محافظت می¬کند. همچنان که می¬توانید در کمال آرامش از تماشای این ساحل آبی نشان لذت ببرید، امکان استفاده از پاراگلایدر در کوه باباداغ برایتان فراهم است؛ این منطقه که در جنوب شرقی شهر واقع شده است یکی از بهترین سکوهای غواصی اروپا است که آبی شفاف و روشن دارد.

۲. کاپادوکیا

وقتی از پادشاهی کهن کاپادوکیا در قلب ترکیه که اکنون یکی از پربازدیدترین مناطق گردشگری ترکیه با چشم اندازی بی-نظیر است سخن به میان می¬ آید، شنونده آن را با داستان¬های اساطیری اشتباه می¬گیرد. در اطراف شهر گوره ¬مه و در یک پارک ملی که به همین نام نامیده می¬شود، فعالیت ¬های آتشفشانی بسیار قدیمی و فرسایش متعاقب آن سلسله ¬ای از “مخروط ¬های افسانه¬ای” (هودوس یا مخروط ¬های سنگی)، غارها و صخره هایی با نقش¬ های بسیار پیچیده و پرابهامی را پدید آورده است.

۳.جاده لیجیان

اگر خواهان درک کامل سواحل جنوب غربی مدیترانه¬ای ترکیه هستید گزینه ویژه¬ای برایتان وجود دارد! در جاده ۳۰۰ مایلی لیجیان که از اولودنیز تا کمی پایین تر از آنتالیا کشیده شده قدم بزنید. این جاده که در سال ۲۰۰۰ بعنوان اولین مسیر پیاده¬روی بسیار طولانی کشور افتتاح شد از طرف ساندی تایمز به عنوان یکی از۱۰ مسیر برتر پیاده¬ روی دنیا معرفی شد. بخش ¬های متعدد قابل توجهی در طول این مسیر وجود دارد اما درعین حال مناظر زیبا و بی ¬بدیلی از دریا را می¬توان از روی پشته¬ ها و کوههای این مسیر دید. درطول این مسیر راه هایی وجود دارد که از میان خرابه¬ ها عبور می¬کند و جذابیت خاص خود را به شما هدیه می¬کند. نام این منطقه برگرفته از نام پادشاهی کهن لیجیا در همین سرزمین است که قدمت آن به قرن پانزدهم قبل از میلاد مسیح بازمی¬گردد. برای پیاده ¬روی در کل مسیر باید ۲۰ تا ۳۰ روز زمان صرف کنید و یا در روشنایی روز از قدم زدن در مسیرهای خارج شهر هایی مثل درمه، کاش و کمر لذت ببرید.

۴.استانبول

ما انسانها چشم¬ اندازهایی را برای خودمان درست می¬کنیم اما به ندرت ممکن است یکی از آن¬ها به چشم¬ نوازی استانبول باشد. این شهر مشهور که بزرگترین شهر ترکیه نیز هست، مسیر اتصال اروپا و آسیاست. تنگه بوسفورس و زمین های دوطرف آن در دل همین شهر واقع شده است. گذشته از واقعیت جغرافیایی این شهر، چشم ¬انداز متمایز و بی ¬نظیر استانبول به خاطر معماری ویژه آن از جمله گلدسته¬ ها و گنبدهای ایاصوفیه و مسجد آبی در کنار بناهای تاریخی بی شمار دیگری است که در این شهر وجود دارند. استانبول درکنار فرهنگی غنی، غذاهایی بی¬ نظیر و شبهایی هیجان ¬انگیز؛ برخی از بهترین پشت بام-های دنیا با چشم ¬اندازی بی ¬همتا و غروب ¬هایی متمایز را نیز در خود جای داده است.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...