Jump to content

نکاتی برای حفظ امنیت در هتل


youka

Recommended Posts

امینت خود را در هتل با این کارها تضمین کنید

شاید می خواهید چند روزی، مدتی را به سفر بروید، در این سفر همراهی دارد یا تنها هستید؟ فرقی ندارد در هر صورت «سفر امن» هم قوانینی دارد که با رعایت آن ها می توان امنیت خود را در سفر تضمین کرد. در این مورد شاید تا حالا صحبت های زیادی شده باشد و همه ی ما می دانیم که باید مراقب وضعیت امنیتی خود حین سفر بود، اما آیا می دانید چطور؟ Drew Dwyer، یکی از مامورهای سابق امنیتی در آمریکاست که نکات مفیدی برای حفظ امنیت در طول سفر ارائه کرده است. این مطلب برگرفته از سایت تور استانبول است .

1-در هر هتلی که اقامت کنید، مطمئنا یک راه اضطراری خروج دارد. بهترین کار این است که یک نسخه از آن را در اتاقتان داشته باشید تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنید. این موضوع خیلی نکته ی مهمی است اما متاسفانه خیلی ها آن را به راحتی فراموش می کنند یا کم اهمیت می دانند.

۲- یکی از توصیه ها این است که هیچ وقت در طبقه ی همکف و یا طبقه ی آخر هتل اقامت نکنید. چرا؟ طبقه ی همکف به راحتی در دسترس همه است، جدای از این سرو صدا دارد و اگر شخصی بخواهد مزاحم شود به راحتی می تواند این کار را انجام دهد. طبقه ی آخر هم به این دلیل توصیه نمی شود که در صورت بروز اتفاق، در آن فضای کافی برای مانور وجود ندارد. بهترین کار، اقامت در طبقه های وسط و طبقه های دوم و سوم هتل است چون هم دسترسی سختی ندارند و هم از نظر قوانین گفته شده در بالا، امن هستند.

۳- در خیلی از هتل ها، کارتی به نام «کارت مزاحم نشوید» وجود دارد که در مواقعی که فرد در اتاق خود نیست، آن را آویزان می کند. در صورت اقامت در هتل تان، حتما در مواقعی که نیستید، این کارت را روی در اتاقتان بگذارید.

۴- اگر در سفر تنها هستید و خودتان در هتل به تنهایی اقامت دارید، پرده های اتاقتان را بکشید و طوری رفتار نکنید که همه متوجه شوند تنها هستید. علاوه براین بهتر است چراغ اتاقتان را اگر تنها هستید خاموش نکنید و حداقل یکی را روشن نگه دارید.

۵- اگر مدرک مهم یا پول زیادی همراهتان دارید، بهتر است در یک کیف کوچک بگذارید تا در مواقع اضطراری بتوانید به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید.

۶- همراه داشتن یک وسیله ی روشنایی مثل چراغ قوه در اتاقتان بخصوص وقتی تنها هستید خیلی به کارتان می آید پس حتما یکی همراهتان ببریدو اگر ندارید خریداری کنید.

۷- حسگرهایی وجود دارند که روی در نصب می شوند و ورود افراد را خبر می دهند، مخصوصا اگر تنها باشید، می تواند خیالتان را راحت کند. این حسگرها روی در نصب می شوند و قیمت بسیار مناسبی دارند. آن ها را می توانید از فروشگاه های لوازم الکتریکی بخرید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...