Jump to content

نکاتی برای نهایت لذت از استانبول گردی


youka

Recommended Posts

آیا در حال برنامه ریزی برای سفر به استانبول هستید؟ چه هیجان انگیز! بعد از دو ماه زندگی در پایتخت فرهنگی ترکیه، معلومات کافی برای دادن تمام توصیه ها به شما در مورد بهتر کردن سفرتان را دارم. استانبول شهر فوق العاده ای برای گردشگری است بطوریکه هر وقت در آن قدم بگذارید مثل این است که اولین بار است که به آنجا می روید.استانبول یک شهر رویایی است که درست در لبه ی اروپا و جایی که به غرب می رسد، قرار گرفته است. این شهر که دو قاره را به هم پیوند می دهد، لایه های بزرگی از فرهنگ، تاریخ و دیدنی های بیشمار را در خود جای داده است. معماری، غذا… هر کدام حرف های زیادی برای گفتن دارند. هر چقدر بیشتر با این شهر آشنا شوید، بیشتر عاشقش می شوید.

اگر بار اولی است که می خواهید به استانبول سفر کنید، توصیه می کنم حداقل ۵ روز را برای آن کنار بگذارید تا هم بتوانید قسمت های قدیمی شهر را ببینید و هم از قسمت های جدید و مدرن شهر لذت ببرید. این شهر، شهر بسیار بزرگی است بطوریکه در سال ۲۰۱۴، جمعیت آن ۱۴ میلیون نفر تخمین زده شد. اگر برنامه ریزی خوبی داشته باشید، بیشترین لذت را از سفرتان می برید.بهترین راه سفر به شهر این شهر از ایران از طریق هواپیما است که بسیار راحت و کم دردسر است. این مطلب برگرفته از سایت تور آلانیا است .

کجا بمانیم؟

استانبول پر از هتل، مهمان خانه و اقامت گاه های خصوصی است و مطمئنا به یک راهنمای حرفه ای برای انتخاب بهترین هتل متناسب با بودجه تان نیاز دارید. اما بطور کلی مناطقی که برای اقامت مناسب هستند شامل منطقه های سلطان احمد، بی اغلو و تکسیم است. این مکان ها علاوه براینکه امنیت بسیار بالایی دارند، رستوران ها و فروشگاه های غذایی زیادی را هم شامل می شوند.

استانبول چکار کنیم؟

پاسخ به این سوال خیلی سخت است چون این شهر پر از دیدنی هاست و جاذبه های گردشگری، بقایای تاریخی به جا مانده، کاخ ها، مساجدی با شهرت جهانی، بازار های سنتی و مارکت های زیادی دارد. بنابراین همانطور که می دانید چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد که برای دیدن همه باید وقت و انرژی مناسب بگذارید. برای اینکه بتوانید سفرتان را کمی سازماندهی تر جلو ببرید، در اینجا به جاهایی اشاره شده که دراولین سفرتان نباید از دست بدهید.

مسجد آبی – مسجد ایا صوفیه – کاخ توپکاپی – آب انبار باسیلیکا – بازار بزرگ – بازار ادویه فروش ها – مسجد سلیمانیه – برج گالاتا – کاخ دولما باغچه – میدان تکسیم و خیابان استقلال – تور قایق تنگه ی بسفر و تماشای غروب خورشید در اسکودار

چطور استانبول گردی کنیم؟

همینکه به استانبول رسیدید، بهتر است یک “استانبول کارت” از دستگاه های اتوماتیک بخرید. این کارت در تمام وسایل حمل و نقل عمومی و حتی در قایق ها پذیرفته می شود که خیلی از ژتون ها و بلیطها ارزانتر تمام می شود و می توانید هر وقت تمام شد، دوباره آن را با هر مقدار وجهی که خواستید، شارژ کنید.

بیشتر جاهای دیدنی این شهر از طریق وسایل حمل و نقل عمومی قابل دسترسی هستند اما سعی کنید تا جایی که می توانید پیاده روی کنید. استانبول شهری شگفت انگیز با معماری و مکانهای مخفی زیادی است و قدم زدن و پیاده روی، فرصت رویارویی با افراد محلی و لذت بردن از ترکیه را واقعا بهتان میدهد.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...