Jump to content

خانه مریم مقدس در شهر افسوس


youka

Recommended Posts

کوش آداسی شهر ساحلی ترکیه فقط سواحل زیبا ندارد، در این شهر مساجد و مکان های مذهبی زیادی هم وجود دارد، یکی از این جاهای مذهبی، خانه مریم مقدس است. زیارتگاهی برای مردم کاتولیک و مسلمان که در کوه بلبل در نزدیکی افسوس، در ۷ کیلومتری سلکوک ترکیه قرار دارد. گفته می شود که حضرت مریم بعد از مرگ و قیام حضرت عیسی در این خانه زندگی می کرده است. این خانه مکانی مقدس است و کسانی که به زیارت آن می روند باید لباس هایی مناسب و پاکیزه بپوشند . این مطلب برگرفته از سایت تور آنتالیا تابستان 96 است .

تاریخچه خانه مریم مقدس

محل این خانه برای مدت ها ناشناخته بود تا اینکه یک راهب آلمانی توانست به طور معجزه آسایی آدرس و محل دقیق این خانه را مشخص کند، آدرسی که او داد را دنبال کردند و دقیقا به همین خانه رسیدند، این محل برای قرن هاست که هم از جانب مسلمانان و هم مسیحیان مورد احترام است، خرابه های این خانه در سال ۱۸۹۲ توسط «پیر پولین» و «یونگ» پیدا شد و در دهه ۱۹۵۰ به صورت یک زیارتگاه با کلیسای کوچک بازسازی شد، امروزه زوار زیادی از راه دور به زیارت این خانه می روند تا از آب چشمه نزدیک آن که گفته می شود خاصیت شفادهنگی دارد بنوشند و از تماشای شکل مخروطی قله این کوه لذت ببرند. هر سال در ۱۵ آگوست برای حضرت مریم در این محل مراسم بزرگداشتی گرفته می شود. از قبل شخصی به نام «کاترین امریچ» پیش بینی کرده بود که خانه مریم مقدس بعدها در شهر افسوس کشف خواهد شد، او حتی توصیفات دقیقی هم از این خانه داده بود : که این خانه از سنگ های مستطیلی ساخته شده، پنجره های آن نزدیک پشت بام هستند، از دو بخش تشکیل شده و در وسط آن هم یک اجاق وجود دارد. بعدها هم محل دقیق درب و شکل دودکش را توصیف کرده بود.

بازدید از زیارتگاه

برای رفتن به این خانه هیچ وسیله حمل و نقل عمومی و منظمی وجود ندارد، به همین دلیل باید از ماشین شخصی، تاکسی و یا تور استفاده کنید که قیمت تاکسی آن ۶۰ لیر ترکیه است، این خانه هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۷ شب باز است و هزینه ورودی برای بازدید از آن ۱۳ دلار و برای مردم محلی ۳ دلار است، بعضی از کسانی که به این محل آمده اند ادعا دارند که در آنجا برای آن ها معجزاتی اتفاق افتاده است. با اینکه سه پاپ اعظم تاکنون به این کلیسا آمده اند اما هرگز کسی به طور رسمی ادعا نکرد که این کلیسا، خانه واقعی حضرت مریم است، هر چند که پاپ پل ششم در بازدید از آن در سال ۱۹۶۷ اعتبار این محل را تایید کرد، پاپ جان پل دوم در سال ۱۹۷۹ و اخیرا پاپ بندیکت شانزدهم در سال ۲۰۰۶ به این کلیسا رفتند.

آب مقدس

می توانید از این محل یک بطری کوچک آب مقدس بخرید، در خانه مریم مقدس سه فواره آب قرار دارد که گردشگران، این آب مقدس را به سر و صورت خود می زنند، اگر همراه خود بطری آب داشته باشید می توانید مقداری از این آب را رایگان با خود ببرید.

دیوار آرزو

اگر به خانه مریم مقدس رفتید آرزوها و دعاهای خود را روی تکه کوچکی کاغذ بنویسید و در داخل شکاف های کوچک این دیوار بگذارید به این امید که مریم مقدس با مهربانی دعای شما را مستجاب کند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...