Jump to content

تاریخچه پنهان در پس حمام های سنتی استانبول 2


youka

Recommended Posts

حمام های ترکی که به نوعی شبیه سونا و حمام بخار هستند، همیشه نقش مهمی در جامعه داشته اند. علاوه بر محلی برای بازیابی آرامش، حمام های محلی ، جایی برای تجمعات اجتماعی بوده است، جایی که زن های مسن تر، از دختران جوان، برای پسرشان خواستگاری می‌کردند و مردان از تجارت و معامله حرف می زدند و چانه می زدند. این مطلب برگرفته از سایت تور آنتالیا تابستان 96 است .

 حمام علی پاشا (Kılıç Ali Paşa Hamamı)

این حمام که در قرن شانزدهم به عنوان بخشی از مسجد و مجتمع آموزشی توسط معمار سینان در Tophane ساخته شده است، یک بنای برجسته در شهر است که اخیراً در یک پروژه هفت ساله بصورت جزئی بازسازی شده است. این حمام از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر مخصوص بانوان و از ۴ بعد از ظهر تا ۱۱.۳۰ شب مخصوص آقایان است، بنابراین قبل از رفتن حتما یک سانس را رزرو کنید. از ماساژ کف صابون توسط دلاک های ماهر و شربت خنک قبل از خارج شدن از حمام در یک فضای آرام بخش لذت ببرید!

حمام خرم سلطان ایاصوفیه (Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı)

این حمام توسط معمار سینان در سال ۱۵۵۶ به نام خرم سلطان (Hürrem Sultan) همسر سلیمان کبیر ساخته شده است. این حمام، یک بنای معماری فوق العاده است که دو گنبد دارد و دو بخش مجزا برای استفاده آقایان و خانوم ها به صورت همزمان و یک راهروی ۷۵ متری مشترک دارد. این حمام بازسازی شده در دو بخش سنتی و لوکس، خدمات حمام سنتی و ماساژ درمانی ارائه می‌کند. یک سانس را رزرو کنید و از مزایای شگفت انگیز حمام سنتی به سبک عثمانی ها لذت ببرید!

چهار فصل در بوسفوراس (Bosphorus)

آیا دنبال حمام خصوصی تری هستید که خیلی هم با حمام های امروزی فرق نداشته باشد؟ تشریفات «وقت حمام» در اسپا چهار فصل به شما امکان استراحت و تجربه آرامش به سبک سلاطین عثمانی را می دهد.در اینجا می‌توانید از دیوارهای مرمری گرم و کیسه کشیدن و نظافت بدن با کف لذت ببرید. اگر هوس مقداری ویتامین C کردید آبمیوه طبیعی Bissé را امتحان کنید که هم  پوست را تقویت می کند و هم باعث افزایش کلاژن شده و آماده بیرون رفتن از حمام می شوید.

حمام ادیشن استانبول(The Istanbul EDITION Hammam)

این اسپای لوکس با مساحت ۲۰.۰۰۰ مترمربع که بخشی از هتل ادیشن است، دارای سونا، اتاق بخار و حمام سنتی است. دارای ۱۰ اتاق ماساژ سنتی ترکی و یک حمام کف عالی است. قبل از رفتن حتما رزرو کنید و از ماسک مخصوص روغن زیتون وکف بعد از حمام بخار و ماسک کل بدن لذت ببرید.

حمام Cemberlitas

این حمام بین بنای تاریخی کنستانتین ومسجد پل محمود پاشا قرار دارد و قدمت این بنا ارزش یک بار رفتن به این محل را دارد. این حمام در سال ۱۵۸۴ برای نور بانو سلطان ساخته شد و بعد از آن بازسازی شده است با این وجود قدمت این بنا از طاق های آن مشخص است. این حمام از ۶ صبح تا ۱۲ شب باز است و هر وقت که دلتان بخواهد بدون نیاز به رزرو قبلی می‌توانید از آن استفاده کنید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...