Jump to content

کارا آدا، مقصدی بی نظیر برای قایق رانی


youka

Recommended Posts

جزیره سیاه که در زبان ترکی کارا آدا نامیده می¬شود، جزیره کوچکی است که در خلیج بدروم در سواحل دریای اژه واقع شده ¬است.اخیراً این جزیره در بین مقاصد گردشگری از جایگاه ویژه¬ای برخوردار شده و بخصوص مورد توجه علاقه مندان به قایق ¬رانی تفریحی در ترکیه قرار گرفته است. این جزیره را می¬توان به عنوان توقف گاهی عالی در مسیرهای قایق ¬رانی اروپایی معرفی کرد. این مطلب برگرفته از سایت تور آنتالیا تابستان 96 است .

این جزیره که در فرهنگ یونانی به نام آرکوس نامیده شده است، تاریخچه¬ پیچیده و جالب توجهی دارد. در گذری از تاریخ در قرون وسطی شوالیه¬ های سنت جان هاسپیتالر مالکان این سرزمین بودند. سپس امپراطوری عثمانی در قرن شانزدهم آن را فتح کرد. از ۱۹۱۹ تا ۱۹۳۲ این جزیره، تحت حکومت ایتالیا قرار داشت و پس از عقد قرارداد بین ترکیه و ایتالیا در ۱۹۳۲ جزیره کارا آدا به ترکیه بازگردانده شد.

دستیابی به جزیره کار سختی نیست. توصیه می¬کنیم در روشنایی روز از بدروم سوار قایق¬های گولت شوید و به سمت کارا آدا حرکت کنید تا از زیبایی‌های اطراف هم لذت ببرید. جزیره در ۶ کیلومتری بودروم واقع شده و بزرگ ترین جزیره در سواحل بدروم است بنابراین نظر هر قایقران مشتاق و دوستداران سفرهای دریایی را جلب خواهد کرد. جزیره در انبوهی از درختان و پوششی سبز احاطه شده، تصویری برخلاف نامی که روی آن نهاده شده است.

دلیل مشهور شدن این جزیره، چشمه¬ های آب معدنی و شفابخش آن است که برای بسیاری از جهانگردان و مردم ترکیه محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به محض ورود به جزیره خریدن تنقلات و نوشیدنی از رستوران¬های دور و بر اولین چیزیست که نظر شما را جلب می¬کند. سپس می¬توانید به سمت چشمه¬ ها راهی شوید. برای استفاده از چشمه¬ ها باید مبلغ اندکی بعنوان ورودی بپردازید. آب چشمه¬ ها از یک غار سرچشمه می¬گیرد. یک داستان قدیمی می¬گوید که کلئوپاترا برای حفظ زیبایی خود و از بین¬بردن بیماری¬های پوستی¬اش از گل و لای این غار استفاده کرده¬ است.

غاری که روبروی بدروم در این جزیره واقع شده است منطقه جالب توجهی برای قایق¬ها و کشتی¬های کوچک تفریحی است که می¬خواهند که آن را کشف کنند و از راز و رمز غارها و سواحل بی¬ شماری که تقریباً بکر و دست ¬نخورده باقی مانده¬اند و جاذبه¬ های طبیعی زیادی برای بینندگان خود دارند. این جزیره به تنهایی جاذبه¬های تماشایی زیادی را به زیبایی¬های بدروم و دریای اژه می¬افزاید و خود به تنهایی ارزش آن را دارد که مقصد سفر گردشگران باشد.

کسانی که یک روز را برای لذت بردن از زیبایی¬های کارا آدا کافی نمی¬دانند می‌توانند از اقامت در متل های کوچک جزیره لذت ببرند.

در فاصله یک و نیم کیلومتری شرق جزیره بندر پویراز قرار دارد و در یک و نیم کیلومتری شمال آن جزیره یاسی را می-بینید؛ البته هردوی آن¬ها در مسیر بدروم قابل مشاهده هستند.

اگر دلتان می¬خواهد در گردشگری با یک ملکه مصری چشم و هم چشمی کنید و از مناطقی در اطراف بدروم لذت ببرید پیشنهاد ما به شما سفر به کارا آدا است.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...