Jump to content

آشنایی با اقامتگاه های کاپادوکیه


youka

Recommended Posts

از یک شب ترکی لذت ببرید

با شرکت در نمایش شب ترکی (Turkish Night Show) – که در چندین جا در کاپادوکیه برگزار می ‌شود – می ‌توانید موسیقی کوچه ‌بازاری سنتی که مخصوص مناطق مختلف ترکیه است را به تماشا بنشینید. جهانگردان به این نمایش زنده بسیار علاقه دارند و بعد از یک روز گشت و گذار در مناظر، از آن لذت می‌ برند و البته می‌ توانند در آن شرکت هم بکنند. این نمایش، همچنین روش خوبی برای شناخت فرهنگ محلی است. این مطلب برگرفته از سایت تور کوش آداسی تابستان 96 است .

کجا اقامت داشته باشید؟

خانه‌های اهالی کاپادوکیه از سنگ نرم تراشیده شده و از آنها می ‌توان به‌عنوان غار هم برای استراحت استفاده کرد. در کمال تعجب، هتل‌هایی هم از این خانه‌های سنگی ساخته شده است. اقامتگاه‌های پیشنهادی ما عبارتند از:

آرگوس در کاپادوکیه

این هتل لوکس، تجربه خوبی برای شما فراهم می ‌کند: در بستر یک صومعه باستانی ساخته شده، اتاق ‌های میهمان در آن در شش ساختمان پخش شده ‌اند و همگی از طریق یک تونل پنج و نیم کیلومتری و یک شهر زیرزمینی، به هم متصل می ‌شوند. این هتل که زمانی شبکه‌ ای زیرزمینی از گذرگاه ‌ها و نیز پناهگاهی برای پنهان شدن بود، اکنون مناظر تاریخی منحصر به فردی ارائه می ‌کند و همچنین دارای حوضچه‌ های غار نیز هست.

تعداد اتاق: ۵۱

اقامتگاه غار کاپادوکیه و اسپا

از داخل این هتل لوکس که دقیقاً درون کوه ساخته شده، می ‌توان تمامی منطقه کاپادوکیه را تماشا کرد. همچنین، علیرغم اینکه دیوار های اتاق‌ های آن، به شکل و شمایل غار هستند، دارای امکانات مدرنی هستند. همچنین، این هتل به خاطر تجربه آرامش ‌بخشی که برای گردشگران به ارمغان می‌آورد نیز زبانزد است.

تعداد اتاق‌ها: ۷۹ اتاق و ۲۶ سوییت

هتل‌ موزه کاپادوکیه

این هتل‌ موزه، ترکیب منحصر به فردی است از زمین و ویرانه‌ ها؛ برخی دست‌ نخورده و برخی که به طرز زیبایی بازسازی شده‌ اند. جالب است که اتاق ‌های این هتل اصلاً شبیه به هم نیستند. مفهوم غیرمعمول «موزه زنده» بدان معناست که از درون اتاق ‌های غار مانند و به ‌ویژه بازسازی شده آن، می ‌توان به تماشای نمای زیبایی از مناظر کاپادوکیه پرداخت. این هتل برای دوستداران تاریخ، جای بسیار هیجان‌انگیزی است.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...