Jump to content

دیدنی های ناشناخته آنتالیا


youka

Recommended Posts

•    موزه باستانی آنتالیا

موزه باستانی آنتالیا ۱۳ سالن نمایش از دوران باستان در خود دارد که محل نگه داری گنجینه و تاریخ کشور ترکیه می باشد. این موزه توسط معلمی به نام سلیمان فیکری ارتن در سال ۱۹۲۲ افتتاح شده و در زمینی به مساحت ۳۰هزار متر مربع بنا گردیده و همه ساله توریست های زیادی از آن دیدن می نمایند. این موزه همچنین دارای قسمت مخصوصی برای کودکان است که شامل گالری و نقاشی های زیبا، و آشنایی با تاریخ می باشد. این مطلب برگرفته از سایت هتل ریکسوس پرمیوم آنتالیا است .

.Termessos

جاذبه تاریخی Termessos در ۳۴ کیلومتری شمال غرب آنتالیا قرار گرفته است و در واقع جزئی از پارک ملی Gulluk Dagi می باشد. این شهری تاریخی روی کوه بنا شده است. از این جاذبه می توان به عنوان یکی از برترین جاذبه هایی که در گذر زمان حفظ شده است نام برد. برای بازدید از این مکان حداقل دو ساعت زمان نیاز دارید.

•    اولد تاون

شهر قدیمی آنتالیا یکی از نقاطی است که نباید دیدنش را از دست بدهید. این منطقه که به خانه هایی با سقف قرمز مشهور است، از زیباترین نقاط این منطقه به حساب می آید. این منطقه دارای هتل های بوتیک، مغازه های سوغاتی فروشی و انواع گالری های هنر و رستوران می باشد. دروازه بزرگ و برج ساعت در میدان اصلی ( Kale Kapisi)، قرار گرفته است. همچنین مسجد Tekeli Mehmet Pasa نیز در این شهر ارزش بازدید را دارد و نباید از دستش داد. موقعیت این شهر قدیمی در جاده آتاتورک آنتالیا می باشد.

•    آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا ادعای بزرگترین آکواریوم تونلی دنیا را دارد و این مساله این آکواریوم را به جاذبه ای بی نظیر در شهر آنتالیا بدل کرده است. این آکواریوم مکانی برای آشنایی با حیوانات آبزی و دنیای زیرآب، تفریح و سرگرمی و آموزش درباره زندگی جانداران دریایی می باشد. شما پس از بازدید از ۴۰ آکواریم تم دار ، به بزرگترین آکواریوم تونلی می رسید. تونلی که طول آن ۱۳۱ متر و عرض آن ۳ متر می باشد.

•    سرزمین شن

سرزمین شن یا Sandland آنتالیا محلی پر از مجسمه های شنی زیبا و نمایشگاهی عظیم از شن های طرح دار است که شخصیت ها و نماد های مختلفی با آن ساخته شده است. نام دیگر این مکان، موزه شن و مجسمه آنتالیا بوده و همه ساله توریست های زیادی را جذب خود می نماید. این مجموعه در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع احداث شده است.

•    پارک  Karaalioglu

این پارک شهری یکی دیگر از جاذبه های شهر آنتالیای ترکیه به شمار می رود و پر از انواع گل ها و درختان مختلف می باشد. این پارک محیطی ایده آل برای عکاسان طبیعت به شمار می رود.

•    سواحل آنتالیا

آنتالیا به واسطه ی قرار گرفتن در کنار دریای مدیترانه، و دارا بودن سواحل زیبا، بسیار  معروف است. سواحل Mermerli، بلک، کمر و لارا از جمله سواحلی هستند که دارای زیبایی خاصی می باشند.

•    Sealanya

این پارک دلفین زیبا دارای بخش های مختلفی چون نمایش دلفین ها، شنا کردن با دلفین ها، نمایش فوک ها، و شنا با شیرهای دریایی و … می باشد. مسافران این شهر ساحلی نباید بازدید از این دلفیناریوم را از دست بدهند.

شاید بسیاری از دوستداران آنتالیا ندانند که این شهر دارای یک باغ وحش زیبا نیز می باشد. با توجه به اینکه اکثر مسافران ایرانی، اوقاتشان را در هتل سپری می کنند، بد نیست بدانند که باغ وحش این شهر مسافران و توریست های اروپایی زیادی را جذب خود می کند.

•    بازدید از  Perge، Aspendos و آبشار Manavgat

Perge را یکی از قسمت های تاریخی آنتالیا است و بسیاری نام شهر را نیز بر آن نهاده اند. این قسمت دارای مجسمه های تاریخی و آثار باستانی بوده و ستون های تاریخی بسیاری در آن دیده می شود. در ادامه می توانید از Aspendos نیز که یکی از بهترین آمفی تئاتر های قدیمی رومی را در خود جای داده است، دیدن کنید و در نهایت آبشار Manavgat می تواند خستگی شما را از تن به در برد.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...