Jump to content

هتل عجیبی که فقط از نمک ساخته شده است


youka

Recommended Posts

معرفی ۵ هتل عجیب دنیا

هتلهای دو تخته و مبله با وسایل شیک و معمولی برای گردشگران ماجراجو و گردشگرانی که دمدمی و نترس هستند، فقط یک اتاق خسته کننده است وبس. آنها دنبال چیزی بیشتر از یک اقامت معمولی هستند و حتی دوست دارند در وقت استراحت و وقتی در هتلشان هستند، جایی هیجان انگیز باشند تا اینکه فقط بخواهند استراحت کنند. در دامه به معرفی عجیب ترین هتلهای دنیا پرداخته ایم. این مطلب برگرفته از سایت هتل ریکسوس پرمیوم آنتالیا است .

هتلهای نمکی در بولیوی

هتل Placio de sal در بولیوی تنها هتلهایی در جهان هستند که کاملا از نمک ساخته شده اند. حتی سقف و کف زمین و دیوارها و بیشتر وسایل داخل خانه هم از نمک هستند. بیش از یک میلیون بلوک نمک در ساخت این هتلها استفاده شده است.

معرفی ۴ هتل عجیب دیگر

متل هابیت ها در نیوزیلند

همه ی افرادی که فیلم های سه گانه ی ارباب حلقه ها را دیده اند مطمئنا دوست دارند راحتی و دنجی خانه های هابیت ها را تجربه کنند. بنابراین مقامات پارک وودلین در کشور نیوزیلند به این فکر افتادند که این کار را عملی کنند و ۲ خانه ی هابیتی دقیقا به همان سبک برای گردشگران ساختند. ( البته با سقف کمی بلندتر. بنابراین افرادی که قدشان به اندازه ی گاندولف باشد در آن احساس راحتی نمی کنند!)

مکعب آینه ای در سوئد

کافی است چشم بر هم بگذارید تا آن را گم کنید: مکعب آینه ای یکی از هتل های درختی در سوئد است. مکعب آینه ای، مکعب معلقی است که دورتادور آن شیشه های رفلکتیو قرار دارد. ( البته اشعه ی اینفرارد از آن ساطع می شود تا پرندگان با آن برخورد نکنند.) در همان نگاه اول میبینیم که این مکعب چقدر خوب با طبیعت ادغام شده است بطوریکه انگار بخشی از آن است و این یکی از ویژگی های هوشمندانه مهندسی این هتل است که آن را به یک مخفیگاه خوب تبدیل کرده است.

اقامتگاهی در زیر دریا در فیجی

هتلی در زیر دریا. این هتل در جزیره ی فیجی قرار دارد و ۱۲ متر در زیر دریا ساخته شده است. سقف و دیوارهای هتل شیشه ای هستند انواع ماهی ها و کوسه ها و حیوانات دریایی را در هر طرف و پشت شیشه ها می توان دید و این حس را به شما القا می کند که شما ماهی هایی در آکواریوم هستید و موجودات دریایی در پشت این آکواریوم دارند به شما نگاه می کنند. فقط درباره ی هزینه ی اقامت در آن چیزی نپرسید.

هتل موزه ای در ژاپن

اگر ایده ی گذراندن شبی در موزه را دوست داشته باشید، این هتل مخصوص شماست. این هتل توسط آرشیتکتی ژاپنی به نام Tadao Ando برای جای دادن کلکسیون هنری میلیونری به اسم Nobuko Fukutake ساخته شد. این سازه ۱۲ اتاق دارد که قسمت اصلی موزه را تشکیل می دهند و مهمانانی که در این هتل اقامت کنند می توانند علاوه بر دیدن ساحل و باغ اطراف هتل، بصورت ۲۴ ساعته می از مجسمه هایی که در بیرون ساختمان برای نمایش گذاشته شده اند، دیدن کنند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...